Facebook zablokował konto polskiej firmy Brand24 i jej założyciela. Dlaczego?

YouTube/Michał Sadowski

Ponad 11 proc. do 32 zł tanieją dziś akcje spółki Brand24, notowanej na rynku alternatywnym warszawskiej giełdy. Najwyraźniej inwestorów zaniepokoiła informacja o tym, że w serwisach Facebook oraz Instagram zablokowano konto firmowe spółki oraz konto jej założyciela, Michała Sadowskiego.

Powód? Zarzuty o pobieranie przez Brand24 zbyt wielu danych z serwisu. Spółka wczoraj wieczorem zabrała głos w tej sprawie.

„Informujemy, że podjęliśmy kroki w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji z właścicielem obu platform. Jednocześnie podjęliśmy decyzję o czasowym wstrzymaniu monitorowania serwisów. Na tym etapie nie mamy informacji na temat ewentualnego wpływu tego procesu na wskaźniki konwersji czy retencji klientów, a co za tym idzie, w konsekwencji – na wyniki operacyjne i finansowe Brand24” – czytamy w przesłanej przez spółkę informacji.

CZYTAJ TAKŻE: Fala fałszywych recenzji zalewa Facebooka

Podkreśla też ona, że od lat monitoring wspomnianych źródeł był ograniczony, a zmiany dostępności danych miały już miejsce w przeszłości.

„Brand24 od zawsze stosuje strategię monitoringu szeroko pojętego internetu, dostarczając klientom wartość płynącą z monitoringu milionów publicznych stron internetowych” – przekonuje w komunikacie spółka.

Michał Sadowski w krótkim filmie opublikowanym na YouTube przekonuje, że zaszła pomyłka.

Pod koniec sierpnia amerykański „Business Insider” opublikował materiał, w którym zarzucił firmie Brand24 zbieranie danych z serwisów społecznościowych. Według tej publikacji Brand24 wykorzystywał do tego niedostępne oficjalnie dane z aplikacji Instagrama. Więcej na: Onet.pl.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Microsoft rycerzem JEDI. Gigantyczny kontrakt od Pentagonu

Wart 10 mld dol. kontrakt na wojskową chmurę dla Pentagonu zdobył Microsoft, pokonując Amazona. ...

Hakerzy zaatakowali FSB. Gigantyczny wyciek danych

W połowie lipca Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB), czyli najważniejsza rosyjska organizacja wywiadowcza, została zaatakowana ...

Taylor Swift nie ma praw do własnych utworów. Konflikt z wytwórnią Big Machine

Taylor Swift nie ma praw do swoich starych piosenek. Gwiazda poinformowała, że nie może ...

„Rosyjski Google” rzuca wyzwanie Daimlerowi i BMW

Yandex, technologiczny koncern z Moskwy, który jest właścicielem m.in. najpopularniejszej za naszą wschodnią granicą ...

To już prawdziwa plaga. Polacy celowo zwracają e-zakupy

Internetowi sprzedawcy zalewani są paczkami z towarami odsyłanymi przez kupujących. Ci coraz częściej świadomie ...

Huawei pokazał smartfon ze składanym ekranem i z 5G

Po Samsungu kolejne firmy prezentują telefony ze składanymi ekranami, które mają się stać hitem ...