Medialny gigant wprowadza „politykę menopauzalną” dla pracownic

Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski

Brytyjski nadawca telewizyjny Channel 4 chce ułatwić pracę pracownicom przechodzącym menopauzę.

Dbanie o pracowników przybiera coraz to nowe wymiary. Także w zakresie szczególnych potrzeb związanych z naturalnymi procesami zachodzącymi wraz z wiekiem pracowników. Channel 4, brytyjski nadawca telewizyjny, rozpoczął wdrażanie specjalnej polityki „menopauzalnej”, która koncentruje się na potrzebach pracownic związanych z procesem menopauzy.

Polityka ta ma wspierać pracownice doświadczające objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca, niepokój czy zmęczenie. Wsparcie ma polegać na elastycznych umowach dających więcej swobody przy ustalaniu czasu pracy, a także płatnych dniach wolnych w dniach gorszego samopoczucia z powodu starzenia się.

CZYTAJ TAKŻE: Szef Alibaby: praca po 12 godzin dziennie to błogosławieństwo

Firma ma nadzieję, że nowa polityka zakończy stygmatyzowanie pracownic w wieku menopauzalnym poprzez zachęcanie pracowników do lepszego zrozumienia potrzeb innych oraz poprzez stworzenie bardziej otwartego środowiska pracy dla osób przechodzących przez menopauzę. Wsparcie dla polityki zapewnić mają też szkolenia dla kierowników, a dział HR będzie miał dedykowanego pracownika określanego mianem „mistrza menopauzy” (menopause champion).

Channel 4, jak informuje „The Guardian”, uważa się za pierwszą korporację medialną, która zapewni pracownikom takie wsparcie. Oprócz szkoleń, bardziej elastycznego grafiku i dni wolnych, firma zapewni także bardziej prywatną, chłodną i cichą przestrzeń roboczą, tak by miejsce pracy nie wzmacniało objawów menopauzy. Politykę firmy wspiera wewnętrzna organizacja ds. równości płci 4Women, która jest też odpowiedzialna za jej kształt w tym zakresie.

– Chcieliśmy otworzyć dyskusję w Channel 4 i tym samym zachęcić przemysł medialny, aby zaczął mówić więcej o tym, jak lepiej wspierać kobiety przechodzące menopauzę – mówiła Jane English, współprzewodnicząca 4Women.

Z badań wynika, że 59 procent pracujących kobiet przechodzących menopauzę twierdzi, że ma ona negatywny wpływ na ich pracę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

MacBooki do wymiany. Apple ostrzega klientów

Firma Apple zwróciła się do swoich klientów w sprawie „ograniczonej liczby 15-calowych MacBooków Pro ...

Minister Cyfryzacji: Trzeba zapisać prymat rozwiązań cyfrowych nad papierowymi

Legislacja powinna być neutralna technologicznie. Powinna pozwalać wykorzystywać pojawiające się technologie, a nie je ...

Najbogatszy człowiek chce przenieść przemysł na Księżyc

Blue Origin poleci na księżyc w celu „ratowania świata” – tymi słowami, podczas odbywającej ...

Miażdżące uderzenie Google`a w Huawei. Co zrobią Chińczycy?

Nowe modele smartfonów Huawei stracą wsparcie amerykańskiej firmy. Tak przynajmniej wygląda rozważany przez Google ...

Jesteś dobry w gry wideo? Możesz zarabiać krocie

Młodzieży nie chce się już nawet grać. Wolą oglądać, jak kto inny to robi. ...

Korea Północna wyda własnego eBooka. O całej rodzinie Kimów

Władze w Pjongjangu planują wydać eBooka dla członków i pracowników partii, który będzie opowiadał o ...