Jeff Bezos już nie jest najbogatszy

Bloomberg

Kontrolowany przez Jeffa Bezosa Amazon opublikował rozczarowujące wyniki za III kwartał. W efekcie notowania giganta handlu e-commerce spadają w handlu przedsesyjnym o 6 proc. Oznacza to, że Bezos stracił tytuł najbogatszego człowieka na świecie.

W III kwartale Amazon wypracował 2,1 mld dol. zysku, co oznacza spadek o 23 proc. rok do roku. Z tego powodu notowania spółki poleciały wyraźnie w dół. Oznacza to, że w ciągu jednego dnia fortuna Jeffa Bezosa stopniała o 7 mld dol.

CZYTAJ TAKŻE: Amazon miesza w wyborach. Politycy: sprytne przekupstwo

Jeśli spadki utrzymają się na tym poziomie do rozpoczęcia amerykańskiej sesji, fortuna Bezosa będzie warta około 105 mld dol. Tym samym w rankingu najbogatszych wyprzedzi go Bill Gates, którego aktywa wyceniana są na 107 mld dol. – wynika z danych Bloomberg Billionaires Index.

Spadek zysku Amazona jest związany z rozwijaniem usługi wysyłki w ciągu jednego dnia – na co przez ostatnie dwa kwartały gigant internetowego handlu wydał łącznie 800 mln dol. Ponadto Brian Olsavsky, dyrektor finansowy Amazona, poinformował, że w IV kwartale spółka planuje przeznaczyć na inwestycje 1,5 mld dol. m.in. na zwiększenie powierzchni magazynowej i rozwój usług w chmurze. Kwota ta negatywnie odbije się na wynikach spółki.

– Znaczące inwestycje związane z wdrożeniem jednodniowej wysyłki zmniejszą zyski w IV kwartale. Zakładamy, że spotęguje to również krótszy okres na świąteczne zakupy – powiedział Colin Sebastian, analityk Baird Equity Research.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jednorożce chcą zostać bykami na Wall Street

Wśród największych startupów za oceanem szykuje się prawdziwy wysyp giełdowych debiutów. Na parkiet idą ...

Ryba-szpieg będzie pracować dla wojska

Naukowcy z Uniwersytetu w Wirginii i Harvardu skonstruowali robota-rybę, który pływa dokładnie tak jak ...

Smartfonem wykryjesz zarażonego koronawirusem

Coraz popularniejsze stają się apki do monitorowania swojego otoczenia pod względem zagrożenia epidemiologicznego. Korea ...

Amazon idzie w gry i stawia na Tolkiena

Na rynku pojawi się nowa gra wideo w popularnym uniwersum „Władcy Pierścieni”. Za produkcję ...

Google tworzy chmurę w Polsce. Partnerem PKO BP

Operator Chmury Krajowej, spółka PKO BP i PFR, zawarła strategiczne partnerstwo z Google. Współpraca ...

Nadchodzi apokalipsa zombie. Vivid Games odkrywa karty

Bydgoska spółka podała daty premier „Zombie Blast Crew” oraz „Gravity Rider Zero”. W tym ...