Ma konto na Instagramie. Jej biznes wart jest ponad 1 mld dol.

Huda Kattan (z lewej) oraz Mona Kattan na kongresie Fortune's Most Powerful Women
Bloomberg

Huda Kattan, znana influencerka, poinformowała, że chce wprowadzić na giełdę swoją firmę.

Huda Beauty powstała w 2013 roku, założona przez trzy siostry: Mona, Huda, Alya Kattan. Firma sprzedaje kosmetyki i akcesoria z segmentu beauty, a jej jednym z ważniejszych kanałów marketingowych jest konto na Instargramie należące do Hudy Kattan, które ma 39,6 mln obserwujących. Jej konto na Facebooku ma 7 mln fanów.

Firma zarabia nie tylko na bezpośredniej sprzedaży internetowej, ale także dzięki kooperacji z takimi sieciami jak Sephora czy JC Penney. Według analityków firma sióstr Kattan warta jest obecnie około 1,2 mld dolarów.

Huda Kattan urodziła się w Oklahoma City, ale dorastała na przedmieściach Tennessee i Massachusetts. Pracowała jako profesjonalna wizażystka w Los Angeles, gdzie współpracowała m.in. z Nicole Richie i Evą Longorią. Teraz mieszka i pracuje w Dubaju, dokąd ściągnęła ją firma Revlon – i uważana jest za jedną z najbardziej wpływowych gwiazd blogosfery. Biznes zaczynała od sprzedaży sztucznych rzęs sygnowanych marką Huda Beauty, które są jednym z najlepiej sprzedających się produktów w sieci Sephora. Z czasem powsta­ły ko­lej­ne li­nie: cie­ni do po­wiek, błysz­czy­ków, szmi­nek, pod­kła­dów oraz ko­rek­to­rów. Teraz Huda Kattan planuje wprowadzić na rynek serię kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy.

W Pol­sce jej pro­duk­ty są do­stęp­ne na wy­łącz­ność w sieci Se­pho­ra.

Od 2018 roku Huda, wraz z rodziną, występuje we własnym reality show „Huda Boss”, emitowanym na kanale wideo na żądanie – Facebook Watch.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przeszkolą przez inteligentne okulary

Technologia nsFlow usprawni transfer wiedzy. Wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość i inteligentne okulary łączy treści generowane ...

Masek antywirusowych brakuje. Aplikacja je znajdzie

W Korei Płd. uruchomione zostanie specjalne oprogramowanie mobilne, które umożliwia użytkownikom zlokalizowanie sklepów i ...

Czy internet się rozpadnie? Przerażające prognozy dla cyfrowego świata

Internet wchodzący w interakcje z naszymi zmysłami, cyfrowy renesans, czy koniec technologicznych gigantów i ...

Symulator pszczoły pozyskał wydawcę

Firma Varsav Games Studios koncentruje się na kończeniu produkcji „Bee Simulator”, jej portowaniu i ...

Efekt koronawirusa. Przełom w zdalnej opiece lekarskiej

Takiego boomu na usługi telemedyczne w Polsce jeszcze nie było. W wyniku epidemii koronawirusa ...