„Baby Yoda” dla cierpliwych. Dostawa przez internet… w maju

www.hasbropulse.com

Internet oszalał na punkcie postaci „Baby Yoda” z nowego serialu o „Gwiezdnych Wojnach”. Urokliwą maskotkę można już kupić u giganta zabawkarskiego Hasbro.

„Baby Yoda”, czyli jeden z bohaterów serialu Disney+ „The Mandalorian” rozgrywającego się w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, niewątpliwie podbił serca widzów i zyskał gigantyczną popularność w internecie. Powstało już mnóstwo GIF-ów i memów z „Dzieckiem”, bo tak nazywa się ta postać w serialu, i wielu fanów błagało wręcz o możliwość dostania maskotki z ulubionym bohaterem, żartując, że są gotowi sprzedać za nią nerkę.

CZYTAJ TAKŻE: Disney przyznaje, że jego stare filmy zawierają rasistowskie treści

Jeden z największych producentów zabawek na świecie, amerykański koncern Hasbro, postanowił odpowiedzieć na to życzenie internautów i wprowadził już do swojego sklepu internetowego zabawki przedstawiające „Baby Yodę”. Ceny produktów są przystępne, bo wahają się między 9,99 dol. a 24,99 dol. Problem jednak w tym, że klienci mogą na razie złożyć tylko zamówienie w przedsprzedaży, a zabawki dostaną najwcześniej w… maju 2020 roku.

Dlaczego? Ponieważ zabawki zostały dopiero co zaprojektowane (a serial zadebiutował na Disney+ zaledwie miesiąc temu, 12 listopada) i zanim trafią do sklepów i rąk klientów musi minąć co najmniej 9 miesięcy – w tym czasie towary muszą uzyskać odpowiednie licencje, a także zostać wyprodukowane i przywiezione do magazynów i sklepów, zwykle z fabryk w Chinach. Na to, że ktoś otrzyma maskotkę z „Baby Yodą” w tym roku pod choinkę, nie ma więc co liczyć.

To nie przeszkadza fanom „Dziecka” zamawiać już masowo zabawki z dostępnych źródeł. Oprócz Hasbro można je kupić również w przedsprzedaży na Amazonie (za 24,99 dol.), natomiast w sklepie internetowym Disneya widnieje informacja o tym, że produkty będą dostępne od 1 kwietnia 2020 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wielki producent chipów na widelcu Brukseli

Komisja Europejska wszczęła dochodzenie antymonopolowe, by ocenić, czy firma Broadcom wykorzystuje dominację na rynku, ...

Fintechy wchodzą do gry. Mogą zamieszać na rynku bankowym

Zmiany prawne dadzą nowe możliwości startupom finansowym. Poprawią konkurencyjność i innowacyjność sektora bankowego. Ucieszą ...

W Japonii powstaje chodzący robot wielkości 7-piętrowego bloku

W Jokohamie zostanie odsłonięty ruchomy model robota Gundam, który będzie miał aż 18 metrów ...

Wysyp globalnych hitów

W ostatnich tygodniach na świecie obserwujemy rekordową liczbę premier gier wideo. Rynek gier wideo ...

Polska gra rozpętała światową burzę. Jest blokowana

Gra polskiego studia zbiera dobre opinie, ale twórcy mają potężny problem z jej promocją. ...

Miliard na posiłki zamawiane online

Wydatki Polaków na internetowe zamawianie posiłków z dowozem do domu rosną nawet w tempie ...