Rosjanie próbują sił w polskim internecie. Pomoże im nasz potentat

wildberries.ru

Sklep internetowy Wildberries wchodzi na polski rynek odzieżowy. Spotka tu silną lokalną konkurencję.

– Zarejestrowali firmę, wynajęli centrum logistyczne, zatrudnili pracowników i podpisali umowę dotyczącą usług prawnych i księgowych, a także umowę z Google na platformie transakcyjnej – powiedział agencji TASS przedstawiciel handlowy Rosji w Polsce Vladimir Nefedov. – Jest magazyn, jest produkt, jest biuro i są ludzie – dodał.

Wildberries to internetowy sklep odzieżowy, który działa na rynku od 15 lat. Firma jest obecna w pięciu krajach – Rosji, Białorusi, Kazachstanie, Kirgistanie i Armenii. Wildberries oferuje ponad 2,6 mln produktów, firma ma 15 tys. partnerów, w tym 9 tys. przedstawicieli małych i średnich firm. W październiku ogłoszono, że sprzedawca zamierza rozpocząć budowę centrum dystrybucyjnego na Słowacji w drugim kwartale 2020 r. i uruchomić sklep internetowy.

Polski rynek sprzedaży odzieży w internecie jest już mocno obsadzony. Z jednej strony to silne sklepy samych marek – od polskich np. z grupy LPP (Reserved, House czy Cropp) po międzynarodowe jak H&M oraz grupa Inditex (Zara, Bershka, Oysho). Silne są także platformy multibrandowe – zarówno krajowe jak Answear, Gomez czy międzynarodowe jak Zalando. Do tego prawdopodobnie najwięcej ubrań w Polsce przez internet i tak może sprzedawać Allegro, firma podawała, że może kontrolować nawet ponad 30 proc. tego rynku. Dlatego Rosjanie nie będą mieli u nas łatwo, już głośne wejście niemieckiego sklepu About You pokazało, że nie jest łatwo o sukces na tak silnie konkurencyjnym rynku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Duża polska firma IT przejmuje w Niemczech

Sevenval to trzecia firma przyłączona do globalnej platformy usług budowanej na bazie IT Kontrakt. ...

Sztuczna inteligencja uratuje pszczoły

W Wielkiej Brytanii uruchomiono pierwszą na świecie sieć inteligentnych uli, wykorzystującą sztuczną inteligencję (AI) ...

Smartfony z giętkimi ekranami. Czy skuszą klientów?

Urządzenia ze składanym wyświetlaczem trafią w tym roku do blisko 2 mln klientów – ...

Rząd Japonii włamie się do urządzeń obywateli

Japoński rząd planuje bezprecedensową akcję włamania do elektronicznych urządzeń w domach obywateli. W trosce ...

Wyciek danych z Politechniki Warszawskiej. Wszystko o studentach i 12 lat wstecz

Wykradziono newralgiczne dane osobowe ponad pięciu tysięcy osób – alarmuje branżowy portal zaufanatrzeciastrona.pl. „Dzisiejszej ...

Harley-Davidson z pedałami. Czy fanów marki to nie oburzy?

Rynek tzw. elektromobilności miejskiej ma ogromny potencjał – różnego rodzaju skutery i e-rowery podbijają ...