Rosjanie próbują sił w polskim internecie. Pomoże im nasz potentat

wildberries.ru

Sklep internetowy Wildberries wchodzi na polski rynek odzieżowy. Spotka tu silną lokalną konkurencję.

– Zarejestrowali firmę, wynajęli centrum logistyczne, zatrudnili pracowników i podpisali umowę dotyczącą usług prawnych i księgowych, a także umowę z Google na platformie transakcyjnej – powiedział agencji TASS przedstawiciel handlowy Rosji w Polsce Vladimir Nefedov. – Jest magazyn, jest produkt, jest biuro i są ludzie – dodał.

Wildberries to internetowy sklep odzieżowy, który działa na rynku od 15 lat. Firma jest obecna w pięciu krajach – Rosji, Białorusi, Kazachstanie, Kirgistanie i Armenii. Wildberries oferuje ponad 2,6 mln produktów, firma ma 15 tys. partnerów, w tym 9 tys. przedstawicieli małych i średnich firm. W październiku ogłoszono, że sprzedawca zamierza rozpocząć budowę centrum dystrybucyjnego na Słowacji w drugim kwartale 2020 r. i uruchomić sklep internetowy.

Polski rynek sprzedaży odzieży w internecie jest już mocno obsadzony. Z jednej strony to silne sklepy samych marek – od polskich np. z grupy LPP (Reserved, House czy Cropp) po międzynarodowe jak H&M oraz grupa Inditex (Zara, Bershka, Oysho). Silne są także platformy multibrandowe – zarówno krajowe jak Answear, Gomez czy międzynarodowe jak Zalando. Do tego prawdopodobnie najwięcej ubrań w Polsce przez internet i tak może sprzedawać Allegro, firma podawała, że może kontrolować nawet ponad 30 proc. tego rynku. Dlatego Rosjanie nie będą mieli u nas łatwo, już głośne wejście niemieckiego sklepu About You pokazało, że nie jest łatwo o sukces na tak silnie konkurencyjnym rynku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Algorytmy stają się rasistami i seksistami

Systemy oparte na sztucznej inteligencji są szybsze, dokładniejsze i bardziej wydajne, ale niestety nie ...

Startup z Korycina wyczyści dom za pomocą żołędzi

Spółka biotechnologiczna prowadząca badania roślinnych składników aktywnych rusza z produkcją na ich bazie innowacyjnych ...

„Irlandczyka” Netfliksa w 7 dni obejrzało ponad 26 mln osób

Popularny serwis zrobił wyjątek i pochwalił się oglądalnością, gdyż powszechnie wątpiono w powodzenie aż ...

Google chce odcisków palców zamiast haseł

Użytkownicy systemu Android mogą już obejść się bez haseł przy korzystaniu z usług Google`a. ...

Ulga IP Box ze znakiem zapytania

Firmy technologiczne i producenci gier próbują ustalić, czy mogą zastosować IP Box. Jest o ...