Rosjanie próbują sił w polskim internecie. Pomoże im nasz potentat

wildberries.ru

Sklep internetowy Wildberries wchodzi na polski rynek odzieżowy. Spotka tu silną lokalną konkurencję.

– Zarejestrowali firmę, wynajęli centrum logistyczne, zatrudnili pracowników i podpisali umowę dotyczącą usług prawnych i księgowych, a także umowę z Google na platformie transakcyjnej – powiedział agencji TASS przedstawiciel handlowy Rosji w Polsce Vladimir Nefedov. – Jest magazyn, jest produkt, jest biuro i są ludzie – dodał.

Wildberries to internetowy sklep odzieżowy, który działa na rynku od 15 lat. Firma jest obecna w pięciu krajach – Rosji, Białorusi, Kazachstanie, Kirgistanie i Armenii. Wildberries oferuje ponad 2,6 mln produktów, firma ma 15 tys. partnerów, w tym 9 tys. przedstawicieli małych i średnich firm. W październiku ogłoszono, że sprzedawca zamierza rozpocząć budowę centrum dystrybucyjnego na Słowacji w drugim kwartale 2020 r. i uruchomić sklep internetowy.

Polski rynek sprzedaży odzieży w internecie jest już mocno obsadzony. Z jednej strony to silne sklepy samych marek – od polskich np. z grupy LPP (Reserved, House czy Cropp) po międzynarodowe jak H&M oraz grupa Inditex (Zara, Bershka, Oysho). Silne są także platformy multibrandowe – zarówno krajowe jak Answear, Gomez czy międzynarodowe jak Zalando. Do tego prawdopodobnie najwięcej ubrań w Polsce przez internet i tak może sprzedawać Allegro, firma podawała, że może kontrolować nawet ponad 30 proc. tego rynku. Dlatego Rosjanie nie będą mieli u nas łatwo, już głośne wejście niemieckiego sklepu About You pokazało, że nie jest łatwo o sukces na tak silnie konkurencyjnym rynku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy coraz chętniej płacą zegarkiem

Jesteśmy piątym krajem w Europie i szóstym na świecie pod względem liczby transakcji za ...

Dobre wieści dla fanów „Cyberpunka”. Nie zapłacisz dwa razy

Każdy kto kupi grę na Xbox One, będzie mógł otrzymać także wersję na Xbox ...

Elon Musk zbuduje nowe państwo i naród. Na Marsie

Twórca firmy SpaceX, która ma oferować międzyplanetarne podróże, zdradził, jakie ma plany związane z ...

Technospecjały

Co dzień kolejne elektroniczne gadżety – od pięknych i użytecznych po dziwaczne i mało ...

Smartfon poprowadzi pielgrzyma. Najnowsza aplikacja

W sierpniu rusza sezon pielgrzymkowy. W czwartek w Episkopacie Polski zaprezentowane zostanie rozwiązanie dla ...

Polski producent robotów wjeżdża do czołówki

Autonomiczne roboty rewolucjonizują rynek logistyki. Ale takie technologie to nie tylko domena amerykańskich gigantów, ...