Paczki z Chin bezpieczne? Aliexpress nie traci na epidemii

Adobe Stock

Liczba gości na stronie chińskiego potentata nie spada, zatem Polacy raczej nie wystraszyli się, iż nadmiernie ryzykują robiąc zakupy w Chinach.

Koronawirus nie może przetrwać poza ciałem dłużej niż kilkanaście, góra kilkadziesiąt godzin. Ponieważ przesyłki z Chin trafiają do Polski zazwyczaj po kilku tygodniach, zarażenia się w ten sposób jest właściwie niemożliwe.

Póki co statystyki pokazują także, że zainteresowanie Polaków internetowymi zakupami w Chinach nie spada. Z danych z badania PBI/Gemius wynika, że w styczniu strona Aliexpress.com miała z Polski – zależnie od dnia – od 450 do 830 tys. użytkowników. Znacznie większy ruch panował na aplikacji mobilnej serwisu – tu użytkowników było od 2,7 do nawet 3,6 mln.

Dodatkowo zniechęcająco na konsumentów szukających okazji zakupowych w Chinach w tym okresie mogłyby działać obchody tamtejszego Nowego Roku, oznaczające długą przerwę w pracy i w efekcie jeszcze dłuższy czas oczekiwania na zamówione towary. Niczego takiego jednak nie widać.

CZYTAJ TAKŻE: Postępy epidemii koronawirusa można śledzić online

– Na podstawie danych dla platformy AliExpress, gromadzonych od początku stycznia 2020 r., nie da się stwierdzić istotnych odchyleń w liczbie realnych użytkowników czy odsłon, które dałoby się powiązać z obchodami Chińskiego Nowego Roku lub ostatnim zagrożeniem epidemiologicznym – mówi Katarzyna Binert, e-commerce manager Gemius. – Co więcej – porównując dane z analogicznym okresem ubiegłego roku – obserwujemy ogólny wzrost liczby internautów odwiedzających ten serwis, co z kolei może być spowodowane rosnącą popularnością zakupów transgranicznych – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Szpiegowski cień nad 5G

Rządy wielu państw nie chcą chińskich firm w przyszłościowych projektach. Na pierwszej linii zmagań ...

Trump pod silną presją siedmiu technologicznych gigantów

Koncerny amerykańskie i japońskie wystosowały wspólny list do Donalda Trumpa z prośbą o wyłączenie ...

Koronawirus uderzył w producentów oprogramowania

Firmy specjalizujące się w usługach IT przez pandemię mogły stracić 500 mln zł. To ...

Dzieci w Chinach zagrają tylko w konkretnych godzinach

Chiny wprowadzają ograniczenie w grach wideo dla nieletnich. Nowy środek ma ograniczyć liczbę uzależnionych ...

Bezpieczeństwo made in Cloud

Menedżerowie w polskich firmach nie pytają dzisiaj o konieczność cyfryzacji, ale o bezpieczeństwo całego ...

Amazon uderza w Parlera, internetowe gniazdo zwolenników Trumpa

Do blokady przez Google i Apple prawicowego serwisu społecznościowego Parler dołączył Amazon, zawieszając świadczenie ...