Paczki z Chin bezpieczne? Aliexpress nie traci na epidemii

Adobe Stock

Liczba gości na stronie chińskiego potentata nie spada, zatem Polacy raczej nie wystraszyli się, iż nadmiernie ryzykują robiąc zakupy w Chinach.

Koronawirus nie może przetrwać poza ciałem dłużej niż kilkanaście, góra kilkadziesiąt godzin. Ponieważ przesyłki z Chin trafiają do Polski zazwyczaj po kilku tygodniach, zarażenia się w ten sposób jest właściwie niemożliwe.

Póki co statystyki pokazują także, że zainteresowanie Polaków internetowymi zakupami w Chinach nie spada. Z danych z badania PBI/Gemius wynika, że w styczniu strona Aliexpress.com miała z Polski – zależnie od dnia – od 450 do 830 tys. użytkowników. Znacznie większy ruch panował na aplikacji mobilnej serwisu – tu użytkowników było od 2,7 do nawet 3,6 mln.

Dodatkowo zniechęcająco na konsumentów szukających okazji zakupowych w Chinach w tym okresie mogłyby działać obchody tamtejszego Nowego Roku, oznaczające długą przerwę w pracy i w efekcie jeszcze dłuższy czas oczekiwania na zamówione towary. Niczego takiego jednak nie widać.

CZYTAJ TAKŻE: Postępy epidemii koronawirusa można śledzić online

– Na podstawie danych dla platformy AliExpress, gromadzonych od początku stycznia 2020 r., nie da się stwierdzić istotnych odchyleń w liczbie realnych użytkowników czy odsłon, które dałoby się powiązać z obchodami Chińskiego Nowego Roku lub ostatnim zagrożeniem epidemiologicznym – mówi Katarzyna Binert, e-commerce manager Gemius. – Co więcej – porównując dane z analogicznym okresem ubiegłego roku – obserwujemy ogólny wzrost liczby internautów odwiedzających ten serwis, co z kolei może być spowodowane rosnącą popularnością zakupów transgranicznych – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Satelita prosto z Gliwic

Powstaje śląskie centrum badawczo-rozwojowe technik kosmicznych. Inżynierowie będą tam prowadzić badania przemysłowe i prace ...

Nowy szybki test na koronawirusa od polskiej firmy

Firma SensDx, której udziałowcem jest Neuca, wprowadza na rynek pierwszy test diagnostyczny na COVID-19 ...

Google kupuje potentata na rynku elektroniki

Alphabet, spółka-matka Google, poinformował, że przejmuje za 2,1 mld dol. spółkę Fitbit, produkującą gadżety ...

Piotr Guział trafił do Exatela

Ministerstwo Obrony Narodowej zapełniło wakat w radzie nadzorczej Exatela, kontrolowanego przez państwo operatora świadczącego ...

Janusz Cieszyński: E-zdrowie to ogromne korzyści

Każdy kraj w Europie jest na jakimś etapie wdrażania narodowego systemu e-zdrowia. Liczymy, że ...

Rosjanie z Krymu oszukiwali Amazon. Waszyngton ukarał koncern

Biały Dom ukarał Amazon grzywną za nieprzestrzeganie sankcji nałożonych na Krym oraz Iran i ...