Paczki z Chin bezpieczne? Aliexpress nie traci na epidemii

Adobe Stock

Liczba gości na stronie chińskiego potentata nie spada, zatem Polacy raczej nie wystraszyli się, iż nadmiernie ryzykują robiąc zakupy w Chinach.

Koronawirus nie może przetrwać poza ciałem dłużej niż kilkanaście, góra kilkadziesiąt godzin. Ponieważ przesyłki z Chin trafiają do Polski zazwyczaj po kilku tygodniach, zarażenia się w ten sposób jest właściwie niemożliwe.

Póki co statystyki pokazują także, że zainteresowanie Polaków internetowymi zakupami w Chinach nie spada. Z danych z badania PBI/Gemius wynika, że w styczniu strona Aliexpress.com miała z Polski – zależnie od dnia – od 450 do 830 tys. użytkowników. Znacznie większy ruch panował na aplikacji mobilnej serwisu – tu użytkowników było od 2,7 do nawet 3,6 mln.

Dodatkowo zniechęcająco na konsumentów szukających okazji zakupowych w Chinach w tym okresie mogłyby działać obchody tamtejszego Nowego Roku, oznaczające długą przerwę w pracy i w efekcie jeszcze dłuższy czas oczekiwania na zamówione towary. Niczego takiego jednak nie widać.

CZYTAJ TAKŻE: Postępy epidemii koronawirusa można śledzić online

– Na podstawie danych dla platformy AliExpress, gromadzonych od początku stycznia 2020 r., nie da się stwierdzić istotnych odchyleń w liczbie realnych użytkowników czy odsłon, które dałoby się powiązać z obchodami Chińskiego Nowego Roku lub ostatnim zagrożeniem epidemiologicznym – mówi Katarzyna Binert, e-commerce manager Gemius. – Co więcej – porównując dane z analogicznym okresem ubiegłego roku – obserwujemy ogólny wzrost liczby internautów odwiedzających ten serwis, co z kolei może być spowodowane rosnącą popularnością zakupów transgranicznych – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Roche przyspiesza rozwój w Polsce

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podpisało ze szwajcarskim koncernem Roche umowę o strategicznej współpracy w ...

Rekordowe przychody z Tindera. Czas na nowe kraje

Randkowanie w sieci się opłaca… twórcom aplikacji. Match, grupa posiadająca kilka największych randkowych aplikacji ...

Łowcy skórek. Na wirtualnych dobrach można nieźle zarobić

Rodzima spółka SkinWallet stworzyła platformę do handlu przedmiotami z gier wideo, pozyskała ponad 3 ...

Żołnierze będą jak Hulk. Zyskają na sile już od 2020 r.

Egzoszkielety, które mają zdecydowanie zwiększyć możliwości człowieka, trafią na wyposażenie wojska. Amerykański koncern Lockheed ...

Po lockdownie Polacy odwrócili się od e-commerce

Mimo dynamicznych wzrostów sprzedaży w internecie w trakcie pierwszych miesięcy trwania pandemii, nie udało ...

Facebook ma coraz więcej martwych użytkowników

W ciągu najbliższych 50 lat liczba użytkowników Facebooka, którzy zmarli przekroczy liczbę żywych. Naukowcy ...