Rupert Murdoch rezygnuje z premii. Wirus bije w jego imperium

Bloomberg

Prezes News Corp. Rupert Murdoch rezygnuje z premii pieniężnej za 2020 rok po tym, jak koncern odnotował kwartalną stratę w wysokości 1 miliarda dolarów.

Kiepskie wyniki koncernu to wynik odpisów za dział australijskiej płatnej telewizji oraz wpływ pandemii COVID-19 na News Corp. – informuje agencja Reutera.

Także dyrektor generalny koncernu, Robert Thomson rezygnuje z trzech czwartych swojej rocznej premii gotówkowej. Także reszta kadry zarządzającej koncernu zdecydowała o rezygnacji z części tegorocznych bonusów gotówkowych. News Corp. obniża też koszty we wszystkich swoich działach, by zniwelować efekty pandemii w swoją działalność.

News Corp. poinformował, że dokonał odpisów w wysokości 1,1 mld dolarów amerykańskich w związku z kłopotami finansowymi płatnej telewizji Foxtel z Australii. Foxtel zanotowała spadek dochodów na poziomie 8 proc. do 2,27 mld dolarów amerykańskich w związku ze spadającą liczba subskrybentów oraz osłabieniem dolara australijskiego.

Murdoch, który jest także prezesem Fox Corp., zrezygnował ze swoich zarobków w tym koncernie na początku kwietnia 2020 r. – informuje agencja Reuters.

Należący do Ruperta Murdocha koncern medialny News Corp. Australia na początku kwietnia tego roku przestał drukować 60 tytułów prasowych, w tym „Manly Daily”, gazetę wydawaną w Nowej Południowej Walii od 1906 roku. Nadal mają działać serwisy internetowe zamkniętych tytułów.

Michael Miller, prezes News Corp. Australia, poinformował też o redukcji zatrudnienia w wielu gazetach w całym kraju, co jest związane z pandemią koronawirusa i spadkiem sprzedaży prasy papierowej. Koncern jest właścicielem 142 gazet w Australii, co stanowi 23 proc. rynku prasowego w tym kraju.

Mogą Ci się również spodobać

Google szykuje atak na unijnych regulatorów. Chce zwerbować Allegro

„Financial Times” ujawnił tajny dokument wewnętrzny amerykańskiego koncernu, w którym można przeczytać szczegółowy plan ...

Polacy kupują coraz droższe prezenty. Co jest popularne?

W tym roku św. Mikołaj ma nie skąpić. Przyniesie dużo elektroniki: laptopy Acer i ...

Są już Keanu Reeves i Rutger Hauer. Kolejny aktor wchodzi do polskich gier

Jeden z najpopularniejszych polskich aktorów będzie nas straszył w cyfrowym świecie. Marcin Dorociński wchodzi ...

Spotify zaskarżył „podatek Apple”

Serwis muzyczny zaatakował amerykańskiego giganta i złożył na niego skargę do Komisji Europejskiej. Daniel ...

Sztuczna inteligencja otrzyma zmysł dotyku

„Naukowcy z uczelni MIT stworzyli rękawicę wypełnioną mikro czujnikami, które zbierają dane z przedmiotów, ...

Rosja zakazuje zagranicznego oprogramowania

Państwowe koncerny dostały od Kremla trzy lata na wymianę zachodniego oprogramowania na rosyjskie. Kłopot ...