Największa na świecie sieć kin planuje powrót w lipcu

ROL

AMC Theatres ma tysiąc kin na świecie. Planuje ponownie otworzyć je w lipcu.

Największa na świecie sieć kin zamknęła wszystkie swoje kina 17 marca z powodu koronawirusa. W raporcie podsumowującym przychody z pierwszego kwartału AMC Theatres poinformowało, że spodziewa się, że kina będą z powrotem otwarte w lipcu. To oznacza, że firma planuje ponowne otwarcie kin także na swoich największych rynkach – w USA i Wielkiej Brytanii.

– Firma z niecierpliwością oczekuje gości w swoich kinach, jak tylko będzie to można zrobić bezpiecznie i równocześnie będzie dozwolone przez miejscowe władze – stwierdza AMC Theatres w cytowanym przez CNN oświadczeniu.

Kina zostały mocno dotknięte przez pandemię koronawirusa. W większości państwa świata zostały zamknięte z dnia na dzień. Raport finansowy AMC pokazuje, jak bardzo jest źle w tym sektorze gospodarki. Przychody w I kwartale 2020 spadły do 941,5 mln dolarów z 1,2 mld w I kwartale 2019, a warto zauważyć, że w tym okresie kina były zamknięte „tylko” przez dwa tygodnie. Strata netto wyniosła 2,17 mld dolarów.

Firma nie siedzi bezczynnie – negocjuje z właścicielami wynajmowanych powierzchni, sprzedawcami i innymi partnerami biznesowymi w celu przesunięcia kosztów na później lub ich ścięcia. W celu ochrony funkcjonowania firmy AMC wstrzymało program wykupu swoich akcji i przyszłą wypłatę dywidend.

W zeszłym tygodniu AMC wyrażało „poważne” wątpliwości co do tego, czy będzie w stanie przetrwać, jeżeli utrzymane zostaną ograniczenia w funkcjonowaniu. Planowane otwarcie w lipcu, choć bez konkretnej daty, może się nie wydarzyć – firma zabezpiecza się stwierdzeniami, że wiele może się zmienić. W międzyczasie jednak pracuje nad środkami bezpieczeństwa dla klientów i pracowników.

W lipcu planowane są kinowe premiery nowego thrillera Christophera Nolana „Tenet” i aktorskiej wersji hitu Disneya z 1998 „Mulan”.

Mogą Ci się również spodobać

Już 1,2 mln zarażonych, 66 tys. ofiar. Zobacz postępy koronawirusa na mapie

Koronawirus zaraził już ponad 1,2 mln osób na całym świecie, z czego 66 tys. ...

Japończycy ratują WeWork. Kontrowersyjny prezes odchodzi z 1,7 mld dol.

Za 80 proc. udziałów w startupie, zajmującym się  wynajmem powierzchni biurowych m.in. dla firm ...

Coraz rzadziej wymieniamy smartfony. Co się dzieje?

Częstototliwość, z jaką wymieniamy smartfony na nowsze modele, spadnie. Przez Covid-19. Tak przewidują eksperci ...

FBI prosi o pomoc w odblokowaniu smartfonów terrorysty. Apple odmawia

Gigant technologiczny odmawia współpracy w celu odblokowania telefonów sprawcy strzelaniny na Florydzie, której zginęło ...

KE: Europa ma być liderem w danych, a AI zyskać ludzką twarz

Bruksela chce wspólnej przestrzeni danych cyfrowych i etycznej sztucznej inteligencji. Ma nadzieję na pogodzenie ...

Automatyzacja i bezpieczeństwo, czyli jak technologie pomagają odnaleźć się w nowej rzeczywistości biznesowej

Jak skutecznie odpowiedzieć na współczesne biznesowe wyzwania? Eksperci Canon przeanalizowali zmieniający się w wyniku ...