Opóźnione premiery hitów. W kinach nie jest dobrze

W Ameryce powodzeniem cieszą się jedynie kina samochodowe.
Bloomberg

Koncern Walta Disneya poinformował, że odkłada na 2021 rok premierę nowego filmu przygodowego o super bohaterach „Czarna Wdowa”, ponieważ widzowie wciąż unikają kin z powodu pandemii koronawirusa. Także „West Side Story” Stevena Spielberga musi poczekać z premierą do 2021 roku.

Oba filmy miały być jednymi z większych premier hollywoodzkich w tym roku. „Czarna Wdowa” – ekranizacja komiksu Marvela – premierę będzie miała dopiero w maju 2021 roku. Pierwotnie jej emisję zaplanowano na maj tego roku, a następnie przeniesiono ją na 6 listopada. W filmie główną rolę zagrała Scarlett Johansson, w pozostałych wystąpiły takie gwiazdy jak William Hurt, David Harbour czy Rachel Weisz. Natomiast filmowa wersja klasycznego broadwayowskiego musicalu „West Side Story”, na premierę poczeka aż do grudnia 2021 r.

CZYTAJ TAKŻE: Disney kłania się Pekinowi? Wezwania do bojkotu filmu „Mulan”

Kolejna ekranizacja komiksu Marvela – Eternals nie odbędzie się w lutym, ale w listopadzie 2021 roku.

Na premierę kinową musi poczekać także ekranizacja powieści Agathy Christie „Śmierć na Nilu”, którą przeniesiono z października na grudzień 2020.

Disney nie planuje natomiast przesuwać kinowej premiery filmu studia Pixar, „Co w duszy gra”, którą zaplanowano na 20 listopada 2020.

Kina w Los Angeles i Nowym Jorku – największych ośrodkach rozrywki filmowej w USA – wciąż są zamknięte z powodu pandemii. Duże sieci kin, takie jak AMC Entertainment AMC.N and Cineworld Plc’s CINE.L Regal Cinemas zdecydowały się na uruchomienie kin w innych miastach.

CZYTAJ TAKŻE: Deepfake podbija pornografię. Zmanipulowane filmy z gwiazdami

W tym roku premierę będzie miał kolejny film o przygodach agenta 007. Premierę filmu „No Time to day” zaplanowano na 20 listopada tego roku. Kolejny hit „Wonder Woman 1984” ma mieć premierę 25 grudnia tego roku.

Disney oraz inne studia filmowe kilkakrotnie zmieniali swoje harmonogramy, próbując ocenić, kiedy pandemia ustąpi na tyle, by przyciągnąć widzów z powrotem do multipleksów. Niektóre filmy zamiast do kin trafiły bezpośrednio do serwisów streamingowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Amazon uderza w Parlera, internetowe gniazdo zwolenników Trumpa

Do blokady przez Google i Apple prawicowego serwisu społecznościowego Parler dołączył Amazon, zawieszając świadczenie ...

Startupy 2019. Zarezerwują wizytę u fryzjera w chmurze

Versum z Bielska-Białej podbija międzynarodowe rynki hair&beauty. W 2019 r. stawia na dalszą ekspansję ...

Andrzej Sowiński: Komputery stacjonarne też mają przyszłość

Są miejsca, gdzie taki komputer spisuje się lepiej niż przenośny – mówił Andrzej Sowiński, ...

Michał Kanownik: Wyzwaniem dla Europy jest suwerenność technologiczna

UE będzie musiała podjąć decyzję, czy chce stanąć do globalnej walki technologicznej i czy ...

Miliony na polski lek dla koni

Wrocławska firma biotechnologiczna, która pracuje nad przełomowymi lekami biologicznymi dla zwierząt, dostała 5,1 mln ...