Polski LinkedIn? Ruszyła elitarna sieć społecznościowa

Microsoft

Founders.pl – tak nazywa się platforma internetowa, która właśnie zadebiutowała nad Wisłą. To zamknięta sieć społecznościowa adresowana dla ludzi biznesu, skupiać ma tzw. founderów, przedsiębiorców, menedżerów, inwestorów i startupowców.

Jak podkreślają twórcy serwisu rozwiązanie to ma stanowić antidotum na chaos panujący we współczesnych mediach społecznościowych. – Te są zasypane płytkimi, bezwartościowymi i autopromocyjnymi treściami – wskazuje Bartosz Ferenc, jeden z założycieli Founders.pl.

Z założenia nowa, polska sieć społecznościowa ma być elitarna – dostęp do niej jest płatny (wykup pakietu kosztuje niecałe 40 zł). Użytkownicy w ramach abonamentu otrzymują dostęp do funkcji networkingowych, szkoleń i webinarów. – Founders.pl nie tylko umożliwia kontakt z innymi użytkownikami i dzielenie się wartościowymi informacjami, lecz również podnoszenie i zdobywanie kompetencji. To znacząco wykracza poza klasyczną definicję mediów społecznościowych – zaznacza Ferenc.

CZYTAJ TAKŻE: Elitarna aplikacja Clubhouse hitem. To zasługa Elona Muska

Wyróżnikiem dla tej platformy jest fakt, że odbywające się tam dyskusje są moderowane i podzielone na kanały tematyczne. – Idziemy w jakość, nie ilość, dlatego nie można porówynywać nas np. do LinkedIn – zastrzega Michał Bąk, prezes Fouders.pl.

Na razie społeczność serwisu liczy sobie ponad 200 użytkowników. Dysponuje on listą weryfikowanych ekspertów biznesowych, z którymi można nawiązać relację, przedyskutować wyzwania przed jakimi stoi organizacja lub poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu. – Founders.pl powstał na bazie naszych wieloletnich doświadczeń i obserwacji. Chcieliśmy zaoferować kompaktową i spójną przestrzeń, która będzie precyzyjną odpowiedzią na potrzeby sprofilowanej grupy odbiorców. W dużej mierze koncentrujemy się na młodych przedsiębiorcach, którzy często mają ciekawe pomysły, ale potrzebują wsparcia i mentoringu, żeby właściwie wystartować lub odpowiednio skalować swój biznes – komentuje Michał Bąk.

Jak dodaje, podpisana już została pierwsza umowa współpracy pomiędzy użytkownikami Founders.pl, którzy poznali się dzięki serwisowi.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gry mobilne nadają tempo

Jeszcze kilka lat temu segment gier mobilnych traktowany był jako margines całego rynku. Dziś ...

Największy cyberatak na USA. Brali w nim udział chińscy hakerzy?

Chińscy hakerzy wykorzystali kolejną lukę w zabezpieczeniach SolarWinds Orion, aby włamać się do komputerów ...

10 technologicznych trendów na 2019 rok

Rosnące znaczenie chmury, sztucznej inteligencji, rozwój technologii blockchain i 5G to tylko przykłady trendów, ...

Podatek cyfrowy to fikcja. Google przerzucił go na klientów

W krajach, w których zdecydowano się na wprowadzenie nowej daniny od gigantów technologicznych, widać, ...

Afera wokół „Jokera”. Film pochwałą przemocy?

Kategoria wiekowa najnowszego filmu z uniwersum DC wzbudza kontrowersje. „Joker” zadebiutował podczas festiwalu w ...

Pegasus to wierzchołek góry lodowej. Jak nas obserwują?

System Pegasus to wierzchołek góry lodowej. Aktywność rządów w sieci systematycznie rośnie. Czy powinniśmy ...