Polski serwis z odzieżą rozpoczyna zagraniczną ekspansję. 11 krajów

W zamian za abonament klienci mogą liczyć na darmowe dostawy lub inne usługi dodatkowe
Shutterstock

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny internetowego sklepu z odzieżą, obuwiem i akcesoriami różnych marek.

We wtorek  Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Answear.com, platformy internetowej prowadzącej sklep z odzieżą, obuwiem i akcesoriami, kontrolowany przez rodzinę Bajołków.

To oznacza, że rusza bodaj ostatnia w tym roku pierwotna publiczna oferta akcji Answear.com, w której na sprzedaż będą zarówno nowe akcje emitowane przez spółkę, jak i pakiet walorów posiadanych przez fundusz inwestycyjny MCI (ma około 1/3 akcji firmy).

CZYTAJ TAKŻE: T-shirt ze słomy? Nowy producent odzieży wchodzi z energią

Za pieniądze z emisji Answear.com chce uruchomić kolejne odsłony serwisu za granicą. Do 2024 r. zamierza wejść do 11 nowych rynków Europy Środkowo-Wschodniej.

– Mamy ambicję być liderem wśród e-commerce sprzedających modę w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, posiadającym szeroką ofertą produktową, w tym bogatą paletę marek premium, które pozytywnie wpływają na wartość koszyka i rentowność. Dodatkowo chcemy dalej rozwijać naszą markę własną Answear LAB, dzięki której jesteśmy w stanie generować relatywnie wysokie marże. Środki pozyskane z IPO z pewnością przybliżą nas do realizacji tych celów – zapowiada Krzysztof Bajołek, prezes i główny akcjonariusz Answear.com cytowany w komunikacie na temat zatwierdzenia prospektu.

Po 12 miesiącach zakończonych 30 września przychody Answear.com wyniosły 369 mln zł, a EBITDA 23,4 mln zł. W listopadzie obroty platformy były o 60 proc. wyższe niż rok wcześniej.

Globalnymi Koordynatorami oferty, prowadzącymi księgę popytu jest mBank oraz Trigon Dom Maklerski. Doradcą prawnym Spółki w tym procesie jest Kancelaria Prawna Dubiński Jeleński Masiarz i Wspólnicy. Audytorem Spółki jest Grant Thornton.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Telewizja Polsat złożyła ofertę na zakup Interii

W czasie gdy kursy na giełdach spadają i mało kto myśli o przejęciach telewizyjna ...

Europejczycy wybierają coraz większe telewizory

Większy telewizor oznacza dziś znakomitą jakość obrazu. Jest też znacznie tańszy niż jeszcze kilka ...

Allegro potwierdza: kurier będzie darmowy

Platforma potwierdza informacje „Rzeczpospolitej”, że jeszcze przed Czarnym Piątkiem uruchomi dla uczestników programu Smart ...

PlayStation zyskało ponad 2 mln graczy. Dzięki epidemii

Sony korzysta na izolacji związanej z koronawirusem – zamknięci w domach coraz chętniej sięgają ...

Amazon na celowniku Niemiec

Krajowy urząd ds. konkurencji wszczął postępowanie w sprawie potencjalnego naruszenia przez Amazona prawa konkurencji. ...

Goldman Sachs: spółki technologiczne niczym za bańki dotcomów

Amerykański bank inwestycyjny ostrzega, że akcje amerykańskich spółek technologicznych są przewartościowane, a optymizm wśród ...