Amazon otworzył pierwszy… salon fryzjerski

Bloomberg

Pilotażowy projekt ruszył właśnie w Londynie. Salon jest naszpikowany technologicznymi nowinkami.

Salon działa londyńskiej dzielnicy handlowej Spitalfields i oferuje usługi fryzjerskie wyposażone w technologię, w tym konsultacje fryzjerskie w rzeczywistości rozszerzonej – podaje „The Wall Streeet Journal”. Pozwala ona klientom m.in. wypróbować kolor włosów przed wykonaniem farbowania czy nową fryzurę.

Dwupiętrowy sklep o powierzchni ok 140 mkw. umożliwia również streamingowe oglądanie na tabletach Amazon Fire różnych treści podczas wizyty oraz test nowego rozwiązania “point and learn” dedykowanego dla handlu detalicznego. Technologia pozwala klientom wskazać przedmiot na półce, aby wyświetlić informacje o nim na ekranie zamontowanym z tyłu i widocznym w lustrze.

CZYTAJ TAKŻE: Google, Apple, Facebook czy Amazon już nie urosną? Drastyczne regulacje

Konsumenci, którzy chcą kupić produkty na sprzedaż, takie jak odżywka do włosów, muszą zeskanować kody QR wyświetlane na półce, aby zamówić je z dostawą do domu w witrynie Amazon.

Amazon w oświadczeniu podał, że przestrzeń została zaprojektowana jako eksperymentalne miejsce, w którym zaprezentowane zostaną nowe produkty i technologie. Firma ma nadzieję zaoferować klientom nowe doświadczenia, które przyniosą korzyści także całej branży. Salon Amazon jest obecnie otwarty tylko dla pracowników firmy, w najbliższych tygodniach będzie można zapisywać się na wizyty – podała spółka, dodając, że nie ma obecnie planów otwierania kolejnych salonów.

Amazon po handlu elektronicznym, subskrypcjach cyfrowych i innych usługach internetowych, coraz mocniej wchodzi także do sprzedaży detalicznej. Po otwarciu kiosków w centrach handlowych, w których można było sprzedawać urządzenia oraz akcesoria i odzież, firma otworzyła swoją pierwszą księgarnię w Seattle w 2015 r. W 2017 roku kupiła ekskluzywną sieć sklepów spożywczych Whole Foods za 13,7 mld dol. i otworzyła kilka sklepów zaprezentować bezgotówkową technologię Just Walk Out, w tym sklep spożywczy Go.

CZYTAJ TAKŻE: Amazon zmienia logo. Ze względu na Hitlera

Otwarcie salonu fryzjerskiego nastąpiło po wprowadzeniu profesjonalnej sekcji kosmetycznej w witrynie Amazon w Wielkiej Brytanii, która oferuje lokalnym salonom fryzjerskim i kosmetycznym zaopatrzenie w produkty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rewolucja na ulicach. Amerykański gigant musi się dostosować

Brytyjscy kierowcy Ubera muszą nosić obowiązkowo maseczki. To samo dotyczy ich pasażerów. Wielka Brytania ...

Stirlitz, Rumcajs i Arabella uderzą w Netfliksa. Startuje nowy serwis

Polska jest pierwszym krajem, w którym obecna będzie internetowa platforma VOD FlixMojo. To rywal ...

Zawody sportowe jak w „Mortal Kombat”. Z paskami życia zawodników

Tzw. paski życia, znane fanom gier z takich tytułów, jak „Tekken” czy „Mortal Kombat”, ...

Cyberprzestępcy sięgają po sztuczną inteligencję

Chmura, media społecznościowe oraz domowe urządzenia działające online to główne cele hakerów w 2019 ...

Bloomberg

Snapchat ma pomysł na walkę z lękiem przed koronawirusem

Snapchat stworzył nową funkcję, która dostarcza użytkownikom wiedzy na temat Covid-19, ale i niesie ...