Polsat chce usłonecznić Polskę. Nowa usługa w sklepach Plusa i Cyfrowego Polsatu

Adobe Stock

Pod marką Esoleo spółki z grupy Zygmunta Solorza zaczęły sprzedaż instalacji fotowoltaicznych w modelu od A do Z.  Sklepy Plusa i Cyfrowego Polsatu poszerzają ofertę o nową usługę.

– Chcemy usłonecznić Polskę – zapowiada Maciej Stec wiceprezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu operatora sieci Plus w komunikacie prasowym rozesłanym przez te firmy dziś do mediów. Tak tłumaczy start usług polegającej na projektowaniu, budowie i wsparciu w pozyskaniu dotacji z programu Mój Prąd (Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska) i finansowania bankowego systemów fotowoltaicznych.

Grupa Cyfrowy Polsat kilka miesięcy temu przejęła specjalizującą się w tym spółkę Alledo i właśnie zaczyna promować jej usługi pod marką Esoleo.

Polsat oferuje systemy zbudowane z komponentów dostarczonych przez Huawei (falowniki ) i Talesun (panele).

Czytaj także: Cyfrowy Polsat chce kupić akcje polskiego giganta IT. W tle Huawei

 Nie informuje jaki jest koszt instalacji, ale policzył, że gospodarstwo domowe wydające na prąd 250 zł miesięcznie w ciągu kilkunastu lat może zaoszczędzić 100 tys. zł.  Jak zaznacza Olga Zomer, rzeczniczka Cyfrowego Polsatu, kwota ta jest orientacyjna.

Na ulotce informującej o usługach podano, iż wyliczenie to dotyczy 256 miesięcy przy założeniu, że roczna inflacja cen energii wyniesie w tym okresie 5 proc., cena energii elektrycznej w taryfie G wynosi obecni 650 zł za 1 MWh oraz przy założeniu, że konsument wybierze instalację o przykładowej wartości 25 tys. zł, otrzyma 5 tys. zł dotacji i 3,4 tys. zł ulgi podatkowej przy progu podatkowym 17 proc.

„Całość inwestycji realizowana jest „pod klucz” łącznie z przygotowaniem za klienta niezbędnych dokumentów oraz zgłoszeniem do sieci energetycznej. W ramach współpracy z Esoleo,  klient może też otrzymać kredyt na inwestycję w ramach specjalnych ofert banków” – zapewnia grupa Zygmunta Solorza.

Cyfrowy Polsat wydał w styczniu br. 6,9 mln zł na 51,25 proc. udziałów w Alledo i spółkach zależnych Alledo Express, Alledo Parts i Alledo Setup. W I kwartale br. przychody grupy z tytułu konsolidacji Alledo wynosiły 3,1 mln zł, a strata netto 0,5 mln zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze 2020. Niemcy stworzyli ptaki-roboty

Niemiecka firma stworzyła bioniczne ptaki. Są nie tylko piękne, ale także mogą być użyteczne ...

Dane pół miliarda gości Marriotta w rękach hakerów

Cyberprzestępcy włamali się do bazy danych gości sieci Starwood Hotel, należącej do Marriott International. ...

Sklonował Instagrama, dostał pozew od Facebooka

Ensar Sahinturk, obywatel Turcji, który pozazdrościł sukcesów serwisom społecznościowym Facebooka, będzie miał potężne problemy. ...

Diament z internetu. Kreml legalizuje handel biżuterią w sieci

Rosja zalegalizowała handel online wyrobami jubilerskimi z drogocennych kruszców i kamieni szlachetnych. Do tej ...

Znajomy zamieścił podejrzany post. Nie wjedziesz do USA

Kolejne deportacje w USA za posty w mediach społecznościowych. Wystarczy, że znajomy zamieści post, ...