Polsat chce usłonecznić Polskę. Nowa usługa w sklepach Plusa i Cyfrowego Polsatu

Adobe Stock

Pod marką Esoleo spółki z grupy Zygmunta Solorza zaczęły sprzedaż instalacji fotowoltaicznych w modelu od A do Z.  Sklepy Plusa i Cyfrowego Polsatu poszerzają ofertę o nową usługę.

– Chcemy usłonecznić Polskę – zapowiada Maciej Stec wiceprezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu operatora sieci Plus w komunikacie prasowym rozesłanym przez te firmy dziś do mediów. Tak tłumaczy start usług polegającej na projektowaniu, budowie i wsparciu w pozyskaniu dotacji z programu Mój Prąd (Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska) i finansowania bankowego systemów fotowoltaicznych.

Grupa Cyfrowy Polsat kilka miesięcy temu przejęła specjalizującą się w tym spółkę Alledo i właśnie zaczyna promować jej usługi pod marką Esoleo.

Polsat oferuje systemy zbudowane z komponentów dostarczonych przez Huawei (falowniki ) i Talesun (panele).

Czytaj także: Cyfrowy Polsat chce kupić akcje polskiego giganta IT. W tle Huawei

 Nie informuje jaki jest koszt instalacji, ale policzył, że gospodarstwo domowe wydające na prąd 250 zł miesięcznie w ciągu kilkunastu lat może zaoszczędzić 100 tys. zł.  Jak zaznacza Olga Zomer, rzeczniczka Cyfrowego Polsatu, kwota ta jest orientacyjna.

Na ulotce informującej o usługach podano, iż wyliczenie to dotyczy 256 miesięcy przy założeniu, że roczna inflacja cen energii wyniesie w tym okresie 5 proc., cena energii elektrycznej w taryfie G wynosi obecni 650 zł za 1 MWh oraz przy założeniu, że konsument wybierze instalację o przykładowej wartości 25 tys. zł, otrzyma 5 tys. zł dotacji i 3,4 tys. zł ulgi podatkowej przy progu podatkowym 17 proc.

„Całość inwestycji realizowana jest „pod klucz” łącznie z przygotowaniem za klienta niezbędnych dokumentów oraz zgłoszeniem do sieci energetycznej. W ramach współpracy z Esoleo,  klient może też otrzymać kredyt na inwestycję w ramach specjalnych ofert banków” – zapewnia grupa Zygmunta Solorza.

Cyfrowy Polsat wydał w styczniu br. 6,9 mln zł na 51,25 proc. udziałów w Alledo i spółkach zależnych Alledo Express, Alledo Parts i Alledo Setup. W I kwartale br. przychody grupy z tytułu konsolidacji Alledo wynosiły 3,1 mln zł, a strata netto 0,5 mln zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Panika na akcjach CD Projektu. Wyparowało 2,5 mld zł

Kurs CD Projektu spadał podczas piątkowej sesji aż o 12 proc. To efekt informacji, ...

Polskie startupy są za słabe, by stać się jednorożcami

Tylko 3 proc. młodych, innowacyjnych firm w Polsce ma ponad 125 tys. euro przychodów ...

Mocne wejście CD Projektu i CI Games na Gamescomie

Zaczęły się największe w Europie targi branżowe Gamescom. Polskie studia bez kompleksów konkurują tam ...

Wirus odstrasza Polaków od zakupów w internecie. AliExpress ma problem

W lutym ruch na AliExpress z Polski był wyraźnie mniejszy niż miesiąc wcześniej. Spadek ...

Nintendo pozazdrościło Disneyowi. Zbuduje wielkie parki rozrywki

„Super Nintendo World” ma zostać otwarty jeszcze przed tegoroczną Olimpiadą w Tokio. Ta atrakcja ...

Amerykańska firma powalczy o inżynierów i programistów w Warszawie

Equinix, amerykańska firma oferująca usługi centrów przetwarzania danych zamierza otworzyć w Warszawie centrum badań ...