Certyfikat „Gaming TV Performance” dla telewizorów Samsung Neo QLED

Samsung

Cztery telewizory Samsung Neo QLED, jako pierwsze w branży otrzymały wyróżnienie „Gaming TV Performance” od VDE. Zostało ono przyznane za przełomową wydajność w grach, która obejmuje input lag na poziomie 10 ms lub niższym oraz HDR o jasności przekraczającej 1000 nitów.

Prestiżowe wyróżnienie „Gaming TV Performance” niemieckiego instytutu VDE (Verband der Elektrotechnik Elektronik Informationstechnik) otrzymały cztery modele z tegorocznej linii telewizorów Samsung Neo QLED (QN900, QN800, QN90 i QN85) w uznaniu za ich parametr funkcji dla graczy. A chodzi o niski input lag oraz HDR o jasności przekraczającej 1000 nitów.

Telewizory przeszły szczegółowe testy, po których wszystkie otrzymały certyfikaty poświadczające input lag wynoszący mniej niż 10 ms w każdej scenie gry. Opóźnienie to odnosi się do czasu, który mija od momentu przesłania sygnału z gamepada do chwili wyświetlenia go na ekranie. Oczywiście im mniejsze opóźnienie podczas grania tym telewizor zapewnia bardziej wciągające wrażenia.

Telewizory Samsung Neo QLED otrzymały ponadto certyfikat poświadczający, że oferują HDR o jasności powyżej 1000 nitów. Obsługę HDR wzbogacono w tych modelach o technologię FreeSync Premium Pro. Dzięki niej jasne sceny stają się jaśniejsze, a ciemne – ciemniejsze, co skutkuje optymalizacją kontrastu. Wielu graczy wręcz uważa technologię HDR za najistotniejszy aspekt jakości rozgrywki.

Nowości dla graczy w telewizorach Samsung Neo QLED

– Wybierając telewizor, coraz więcej graczy poszukuje urządzeń o rozległym ekranie i doskonałej jakości obrazu. Firma Samsung pozostaje w tym zakresie liderem, oferując użytkownikom niezrównane telewizory gamingowe – mówi Yonghoon Choi, Executive Vice President of the Visual Display Business w Samsung Electronics.

Poza wspomnianymi możliwościami telewizory Samsung Neo QLED precyzyjniej odwzorowują detale, oddają głęboką czerń, a także oferują niezwykłą ekspresję barw za sprawą 100% Natężenia Kolorów i 12-bitowego Przetwarzania Obrazu. Oferują też inne funkcje zaprojektowane specjalnie z myślą o graczach.

Szerokie możliwości gamingowe telewizorów Samsung Neo QLED

Dużym usprawnieniem dostępnym w telewizorach Samsung Neo QLED w Trybie Gra jest nowy, intuicyjny Panel Gracza (Game Bar). Umożliwia on m.in. dostosowanie proporcji ekranu, sprawdzenie współczynnika input lag czy podłączenie bezprzewodowych zestawów słuchawkowych. Rozdzielczość 4K, częstotliwość odświeżania 120 Hz i niski input lag sprawiają, że telewizory Neo QLED i QLED idealnie współpracują z konsolami nowej generacji.

Warto wspomnieć, że telewizor Q90A 50”, a także wszystkie pozostałe modele Neo QLED o przekątnej co najmniej 55”, są pierwszymi telewizorami obsługującymi technologię AMD FreeSync™ Premium Pro. Dzięki niej, grając zarówno na PC, jak i na konsoli, użytkownik może cieszyć się prawdziwą jakością HDR, płynną, pozbawioną rwania i przeskakiwania akcją przy maksimum wydajności i z oszałamiającą wiernością obrazu.

Linie Neo QLED i QLED z 2021 roku przenoszą wciągające wrażenia z gry na ultra szerokim monitorze na duże ekrany telewizorów. Użytkownicy mają bowiem możliwość doświadczania gier PC przy wykorzystaniu zarówno szerokich (21:9), jak i ultra szerokich proporcji ekranu (32:9). Tegoroczne modele Neo QLED i QLED – począwszy od Q70A – obsługują obie proporcje, zapewniając, że gracze nie przegapią nic, co może dziać się przy krawędziach obrazu.

Telewizory Neo QLED i QLED  dopełniają wrażeń z gry idealnie czystym, wciągającym brzmieniem. W ramach Dźwięku Podążającego za Obiektem dla Gier modele Neo QLED korzystają z technologii AI, by dźwięk „śledził” akcję na ekranie – użytkownik będzie wiedział, w którą stronę powinien się obrócić, gdy usłyszy kroki przeciwnika.

Materiał powstał we współpracy z Samsung

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Avengers: Koniec gry” najpopularniejszym zagranicznym filmem w Chinach

Chińscy widzowie pokochali amerykańskich superbohaterów z uniwersum Marvela. „Avengers: Koniec gry” stał się najbardziej ...

Spielberg nakręci znikający horror

Steven Spielberg pisze scenariusz do nowego serialu, który zostanie wyemitowany na serwisie streamingowym Quibi. ...

Gigant stworzył maskę na baterie. Ułatwi oddychanie w czasie pandemii

Koreański koncern LG ogłosił wprowadzenie nowej kategorii produktów – to maski ułatwiające oddychanie. Zasilana ...

Rekord w czarny piątek. Największe hity

W niektórych e-sklepach sprzedaż w porównaniu do tego dnia sprzed roku nawet się podwoiła. ...

Król smartfonów jest Chińczykiem. Bardzo tajemniczym

Zbudował potęgę na wojnie z Nintendo i rzucił wyzwanie gigantom na rynku smartfonów. Pokonał ...

Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP: Pod choinkę 5G!

We wtorek Wigilia. A skoro tak, to prezenty. Wiemy, czego oczekują nasi najbliżsi, co ...