Certyfikat „Gaming TV Performance” dla telewizorów Samsung Neo QLED

Samsung

Cztery telewizory Samsung Neo QLED, jako pierwsze w branży otrzymały wyróżnienie „Gaming TV Performance” od VDE. Zostało ono przyznane za przełomową wydajność w grach, która obejmuje input lag na poziomie 10 ms lub niższym oraz HDR o jasności przekraczającej 1000 nitów.

Prestiżowe wyróżnienie „Gaming TV Performance” niemieckiego instytutu VDE (Verband der Elektrotechnik Elektronik Informationstechnik) otrzymały cztery modele z tegorocznej linii telewizorów Samsung Neo QLED (QN900, QN800, QN90 i QN85) w uznaniu za ich parametr funkcji dla graczy. A chodzi o niski input lag oraz HDR o jasności przekraczającej 1000 nitów.

Telewizory przeszły szczegółowe testy, po których wszystkie otrzymały certyfikaty poświadczające input lag wynoszący mniej niż 10 ms w każdej scenie gry. Opóźnienie to odnosi się do czasu, który mija od momentu przesłania sygnału z gamepada do chwili wyświetlenia go na ekranie. Oczywiście im mniejsze opóźnienie podczas grania tym telewizor zapewnia bardziej wciągające wrażenia.

Telewizory Samsung Neo QLED otrzymały ponadto certyfikat poświadczający, że oferują HDR o jasności powyżej 1000 nitów. Obsługę HDR wzbogacono w tych modelach o technologię FreeSync Premium Pro. Dzięki niej jasne sceny stają się jaśniejsze, a ciemne – ciemniejsze, co skutkuje optymalizacją kontrastu. Wielu graczy wręcz uważa technologię HDR za najistotniejszy aspekt jakości rozgrywki.

Nowości dla graczy w telewizorach Samsung Neo QLED

– Wybierając telewizor, coraz więcej graczy poszukuje urządzeń o rozległym ekranie i doskonałej jakości obrazu. Firma Samsung pozostaje w tym zakresie liderem, oferując użytkownikom niezrównane telewizory gamingowe – mówi Yonghoon Choi, Executive Vice President of the Visual Display Business w Samsung Electronics.

Poza wspomnianymi możliwościami telewizory Samsung Neo QLED precyzyjniej odwzorowują detale, oddają głęboką czerń, a także oferują niezwykłą ekspresję barw za sprawą 100% Natężenia Kolorów i 12-bitowego Przetwarzania Obrazu. Oferują też inne funkcje zaprojektowane specjalnie z myślą o graczach.

Szerokie możliwości gamingowe telewizorów Samsung Neo QLED

Dużym usprawnieniem dostępnym w telewizorach Samsung Neo QLED w Trybie Gra jest nowy, intuicyjny Panel Gracza (Game Bar). Umożliwia on m.in. dostosowanie proporcji ekranu, sprawdzenie współczynnika input lag czy podłączenie bezprzewodowych zestawów słuchawkowych. Rozdzielczość 4K, częstotliwość odświeżania 120 Hz i niski input lag sprawiają, że telewizory Neo QLED i QLED idealnie współpracują z konsolami nowej generacji.

Warto wspomnieć, że telewizor Q90A 50”, a także wszystkie pozostałe modele Neo QLED o przekątnej co najmniej 55”, są pierwszymi telewizorami obsługującymi technologię AMD FreeSync™ Premium Pro. Dzięki niej, grając zarówno na PC, jak i na konsoli, użytkownik może cieszyć się prawdziwą jakością HDR, płynną, pozbawioną rwania i przeskakiwania akcją przy maksimum wydajności i z oszałamiającą wiernością obrazu.

Linie Neo QLED i QLED z 2021 roku przenoszą wciągające wrażenia z gry na ultra szerokim monitorze na duże ekrany telewizorów. Użytkownicy mają bowiem możliwość doświadczania gier PC przy wykorzystaniu zarówno szerokich (21:9), jak i ultra szerokich proporcji ekranu (32:9). Tegoroczne modele Neo QLED i QLED – począwszy od Q70A – obsługują obie proporcje, zapewniając, że gracze nie przegapią nic, co może dziać się przy krawędziach obrazu.

Telewizory Neo QLED i QLED  dopełniają wrażeń z gry idealnie czystym, wciągającym brzmieniem. W ramach Dźwięku Podążającego za Obiektem dla Gier modele Neo QLED korzystają z technologii AI, by dźwięk „śledził” akcję na ekranie – użytkownik będzie wiedział, w którą stronę powinien się obrócić, gdy usłyszy kroki przeciwnika.

Materiał powstał we współpracy z Samsung

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy robią opakowania na miarę. Dostali 10 mln dol.

Packhelp, spółka, która umożliwia samodzielne projektowanie i zamawianie spersonalizowanych opakowań, zamknęła właśnie rundę inwestycyjną ...

Apple ma sprytny plan na Chińczyków. Wojna handlowa mu niestraszna

Urządzenia Apple’a produkowane są w Chinach, ale Foxconn twierdzi, że nie będzie problemów z ...

Pekao jedynym bankiem z Polski w finale BAI Global Innovation Awards

Bank Pekao z projektem PeoPay KIDS znalazł się w finale prestiżowego konkursu BAI Global ...

Zysk Samsunga niższy o ponad połowę. Co się dzieje?

W drugim kwartale zysk operacyjny największego na świecie producenta smartfonów i dostawcy układów pamięci ...

Elon Musk polecił komunikator Signal, inwestorzy pomylili spółkę

Akcje spółki Signal Advance zyskały podczas piątkowej sesji aż 91 proc. Inwestorzy rzucili się ...

Michał Boni: Monitoring czy inwigilacja?

Pandemia wypełniła obecnie całe nasze życie. Począwszy od czasu spędzanego w domu w skali, ...