Rewolucja we flagowym produkcie Microsoftu

Microsoft

Koncern poinformował, że Calibri nie będzie już domyślną czcionką dla Office’a i innych produktów koncernu. Ostatnia taka poważna zmiana miała miejsce w 2007 r., kiedy domyślny Times New Roman został zastąpiony właśnie przez Calibri.

Jaką trzcinką będziemy pisali w Wordzie? Jeszcze nie wiadomo. Microsoft poprosił natomiast użytkowników o pomoc w wybraniu nowego domyślnego fontu, który odświeży i unowocześni wygląd dokumentów pisanych w Wordzie i innych produktach Microsoft – informuje CNN.

CZYTAJ TAKŻE: Potężny atak hakerski na Microsoft. Koncern: To Chińczycy

”Calibri był domyślnym fontem dla wszystkich produktów Microsoftu od 2007 roku, kiedy zastąpił Times New Roman w Microsoft Office. Służył nam dobrze, ale wierzymy, że czas ewoluować. Zleciliśmy stworzenie pięciu nowych oryginalnych, niestandardowych fontów, aby ostatecznie zastąpić Calibri jako font domyślny. Jesteśmy podekscytowani, udostępniając dziś Wam te całkiem nowe czcionki i z chęcią przyjmiemy Wasz wkład w wybór nowej domyślnej czcionki” – czytamy na stronie Microsoft.

The Microsoft Design Team wybrał pięć czcionek, prosząc użytkowników o opinię, która chcieli by widzieć jako domyślną i używać na co dzień.

Twórcy Office’a wybrali czcionki o nazwach Tenorite, Bierstadt, Skeena, Seaford i Grandview.

Wszystkie one, bez względu na wyniki, będą dostępne w menu czcionek — razem z Calibri i innymi ulubionymi fontami w aplikacjach Office w Microsoft 365 i nie tylko.

CZYTAJ TAKŻE: Bill Gates stworzył koronawirusa? Wywiad ma być dowodem

Microsoft prosi użytkowników o wyrażanie swoich opinii w mediach społecznościowych, najlepiej adresując oficjalny profil firmy, nie precyzuje przy tym, jak dokładnie informacje od użytkowników mają wpłynąć na końcową decyzję o wyborze konkretnej czcionki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dariusz Piotrowski, Dell Technologies: Każda firma będzie technologiczną

Przez wiele lat żyliśmy w świecie, gdzie wszystko się udawało i doskonale rozwijało. Uśpiliśmy ...

Adam Małysz negocjuje z producentem gier

Road Studio podpisało list intencyjny ze znanym polskim skoczkiem narciarskim. Będzie doradzał spółce jako ...

Jak nadać paczkę bez etykiety w aplikacji InPost Mobile?

Nowoczesna technologia dostarcza nam niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązania, także w dziedzinie nadawania paczek. ...

Zoom wychodzi poza telekonferencje. Astronomiczna kwota

Platforma przejmuje za 14,7 mld dol. przejmuje dostawcę usług call center w chmurze Five9. ...

Mobilne akceptacje w oddziałach Banku Pekao S.A.

Klienci Banku Pekao S.A. nie muszą już podpisywać papierowych dokumentów, aby zmienić swoje dane ...

USA szykują się na atak rosyjskich hakerów podczas wyborów

Amerykańska Agencja ds. Ochrony Infrastruktury i Cyberbezpieczeństwa (CISA) planuje wypuścić we wrześniu specjalne oprogramowanie, ...