W związku z tym zasadne staje się pytanie o to, jaki powinien być notebook dla kobiet, które zarówno stoją na czele małych start-upów, jak i dużych instytucji.

Jak pokazują najnowsze badania Mastercard, Polska znajduje się wśród 10 krajów, w których warunki do prowadzenia biznesu przez kobiety są najlepsze. Raport pokazuje też, że Polki kierują 28% firm w kraju, co daje Polsce dobrą, 15. pozycję na świecie i 5. w Europie. Jesteśmy za Rosją, Portugalią, Hiszpanią i Węgrami. Czy te wyniki znajdują odzwierciedlenie wśród firm debiutujących na rynku?

Według raportu “POLSKIE STARTUPY 2018” opublikowanego przez Startup Poland, w 2018 roku 26% początkujących działalności w Polsce miało wśród założycieli kobietę. Raport “Women in Business: Building a Blueprint for Action” opracowany przez Grant Thornton pokazuje natomiast, że w 2019 roku 29% stanowisk kierowniczych wyższego szczebla obejmowały kobiety, co jest najwyższym wynikiem w historii. W dzisiejszych czasach praca na stanowisku kierowniczym, czy też prowadzenie własnej firmy bez laptopa jest praktycznie niemożliwe. Jaki typ urządzenia może towarzyszyć im w osiąganiu sukcesów i rozwoju działalności? Mobilny, atrakcyjny i lekki.

Mobilność i design

Podróże są codziennością dla wielu kobiet prowadzących własny biznes. Jednym z podstawowych wymogów, który powinien spełniać przeznaczony dla nich laptop jest więc niska waga. Najlepiej sprawdzi się przenośne urządzenie ważące mniej niż kilogram. Zastosowanie stopów magnezu zawierających aluminium lub lit sprawia, że konstrukcja jest nie tylko lekka, ale także wytrzymała. Dzięki temu laptop nie stanowi zbędnego ciężaru, a jego obecność w damskiej torebce jest praktycznie nieodczuwalna. Przenoszenie go z miejsca na miejsce jest więc bardzo wygodne i można robić to bez obaw o ewentualne uszkodzenia. To szczególnie ważne w czasach, gdy mobilność w biznesie jest na wagę złota.

""

mat. pras.

cyfrowa.rp.pl

Kobiety bardziej niż mężczyźni zwracają uwagę na estetykę. Zatem wybierając sprzęt do swojej codziennej pracy chętniej sięgają po urządzenia o smukłej obudowie oraz minimalistycznym i eleganckim designie.

Choć kluczową rolę odgrywa niewielka waga oraz odpowiedni wygląd, to duże znaczenie ma także wymiar praktyczny. Służbowe urządzenie powinno dotrzymywać kroku kobiecie biznesu pod każdym względem. Żeby tak było, laptop musi być sprawny przez co najmniej 8 godzin. Nowszy sprzęt po jednym naładowaniu zapewnia dłuższy czas pracy na baterii. Dzięki temu zarówno podczas podróży, jak i w trakcie spotkań biznesowych można skupić się wyłącznie na pracy, zamiast rozpraszać się poszukiwaniem najbliższego kontaktu.

Muszę od czasu do czasu pracować stacjonarnie. Co zrobić?

Wielozadaniowość to ważna cecha współczesnej bizneswoman, która w drodze na pilne spotkanie musi między innymi robić research, przeglądać arkusze kalkulacyjne, czy też dokończyć tworzenie angażującej prezentacji. W związku z tym wielozadaniowe powinno być także jej służbowe urządzenie. Zadowalającą wydajność zapewni między innymi 8 GB pamięci RAM, dzięki której sprzęt sprosta również bardziej wymagającym programom. Procesor taki jak Intel Core i5-8250U umożliwi natomiast szybsze ładowanie aplikacji oraz wykonywanie wielu zadań jednocześnie bez opóźnień, co w biznesie ma bardzo duże znaczenie. Tak samo jak bycie w stałym kontakcie. Zastosowana w nowoczesnych laptopach technologia bezprzewodowa nowej generacji oraz strategiczne umiejscowienie anteny zapewniają stałe i stabilne połączenie internetowe.

Mimo że mobilność dla kobiety biznesu jest kluczowa, to czasem praca stacjonarna jest koniecznością. Wówczas przyda się laptop, który bez problemu można podłączyć do stacji dokującej i w kilka chwil zamienić go w praktyczne urządzenie stacjonarne. Zastosowanie USB typu C pozwala także na wygodne podłączenie do laptopa między innymi nowoczesnego smartfona, czy też innych sprzętów. To praktyczne rozwiązanie, którego na próżno szukać w starszych modelach laptopów.

Podobnie jak w biznesie, w przypadku laptopów biznesowych dla kobiet dopełnieniem całości jest dbałość o najmniejsze detale. Należą do nich między innymi ekran Full HD o przekątnej 14 cali, dokładnie odwzorowujący rzeczywistość, dzięki pełnej gamie kolorów sRGB i jasności 300 nitów. Przydatną funkcją jest także wygodny ekran dotykowy, który doskonale sprawdza się w sytuacjach, w których standardowy touchpad to za mało.

""

Michał Senkowski, product manager w Acer Polska.mat. pras.

cyfrowa.rp.pl

– To ważne, by tak samo, jak tworzy się laptopy dla graczy, tworzyć urządzenia z myślą o kobietach biznesu. Chodzi o lekki i smukły, a jednocześnie wydajny sprzęt, który będzie ważnym narzędziem pracy i tak jak wiedza, doświadczenie oraz umiejętności przyczyni się do zawodowego sukcesu. Dobrym przykładem jest Acer Swift 5, który waży niecały kilogram i ma mniej niż półtora centymetra grubości, a dzięki zastosowaniu stopów magnezu, zawierających aluminium lub lit, obudowa jest nie tylko smukła, ale też wytrzymała. Satysfakcjonującą wydajność zapewniają najnowsze generacje procesorów Ice Lake. Duże plusy tego laptopa to także podświetlana klawiatura, czy też bardzo praktyczny czytnik linii papilarnych, współpracujący z Windows Hello – mówi Michał Senkowski, product manager w Acer Polska.

Urządzeniem spełniającym wszystkie cechy laptopa dla kobiety biznesu jest Acer Swift 5 z Windows 10. Zalicza się do średniej półki cenowej, więc to optymalne rozwiązanie dla każdej bizneswoman. Będzie dobrym wyborem zarówno dla pań zajmujących wysokie stanowiska w dużych międzynarodowych firmach, jak i młodych kobiet, które stoją na czele start-upów, czy też freelancerek lubiących pracować zdalnie. Laptop łączy w sobie niską wagę, smukłą i elegancką budowę oraz wydajne podzespoły. Dzięki temu sprawdzi się nie tylko w sytuacjach biznesowych, ale także w pracy biurowej, a nawet w domu. Jednocześnie pomoże budować wizerunek nowoczesnej kobiety biznesu, która przez profesjonalizm oraz ambicję dąży do osiągania kolejnych sukcesów, nie tylko w życiu zawodowym. Laptop Acer Swift 5 jest dostępny w Polsce w cenie 4199 zł.