Rekordowa strata Ubera

W II kwartale firma oferująca usługi płatnych przejazdów osiągnęła stratę na poziomie 5,24 mld dol., co jest największą kwartalną stratą w jej historii.

Notowania Ubera w handlu przedsesyjnym spadają o ponad 8 proc. Wyniki zaskoczyły Wall Street i okazały się o wiele gorsze od średniej rynkowej. Strata na akcję wyniosła 4,72 dol. wobec oczekiwanych 3,12 dol. Kwartalne przychody wyniosły 3,17 mld dol. wobec prognozowanych 3,36 mld dol. 
Fatalne wyniki to efekt kosztów związanych z przeprowadzeniem pierwszej oferty publicznej. Uber zadebiutował na NYSE na początku maja i było to największe IPO w tym roku. Wyłączając z wyników koszty związane z IPO, strata Ubera wyniosłaby w II kwartale 1,3 mld dol. 
Spółka mocno rozwija usługę dostarczania jedzenia Uber Eats. Przychody z tej działalności wzrosły kwartał do kwartału o 72 proc. i wyniosły 595 mln dol. 
Spółka ma również w planach duże inwestycje. Dara Khosrowshahi, prezes Ubera, powiedział, że ten rok będzie rekordowy, jeśli chodzi o inwestycje, a w 2020 r. i 2021 r. spółka będzie sukcesywnie zmniejszać stratę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Największa afera finansowa w Niemczech. Wirecard ogłasza upadłość

Miliardy euro, które figurowały w sprawozdaniach finansowych jednego z największych fintechów w Europie,  najpewniej ...

Niewiarygodne. Pierwszy dron poleci w kosmos

NASA wyśle na jeden z księżyców Saturna atomowego drona badawczego o nazwie Dragonfly (Ważka). ...

Twórca Pracuj.pl inwestuje w AI

Warszawska spółka dostarczająca zaawansowane narzędzia i dane w obszarze SEO, e-commerce oraz tzw. content ...

Polskie rozwiązanie w e-handlu. AI dostosuje ceny do konkurencji

Sopocki startup ma sposób na zwiększenie sprzedaży za pośrednictwem platformy Amazon. Pomoże Clipperon – ...

Można już wyhodować stek z ludzkiego mięsa. I to w domu

Naukowcy opracowali zestaw do samodzielnego „hodowania” mięsa na bazie naszych własnych, a więc ludzkich ...