Trump: Zuckerberg powiedział, że jestem „numerem jeden” na Facebooku

afp

W wywiadzie radiowym udzielonym znanemu prawicowemu dziennikarzowi, Rushowi Limbaugh, prezydent Donald Trump pochwalił się, że w czasie obiadu, jaki zjadł z twórcą Facebooka, Markiem Zuckerbergiem usłyszał, iż jest „numerem jeden” w tym portalu społecznościowym – odnotowuje AFP.

– Któregoś dnia jadłem obiad z Markiem Zuckerbergiem i on powiedział mi: „Chciałem panu pogratulować, jest pan numerem jeden na Facebooku” – oświadczył Trump.

Prezydent USA nie sprecyzował kiedy taka rozmowa miała miejsce. Rzecznik Facebooka poinformował, że ostatni raz Zuckerberg i Trump spotkali się na obiedzie w październiku.

Trump w rozmowie z Limbaugh zwrócił uwagę jak ważne są media społecznościowe w docieraniem przez niego do opinii publicznej z pominięciem klasycznych mediów. Trump zarzuca wielu amerykańskim mediom – m.in. CNN, „New York Timesowi” czy „Washington Post”, że nie traktują go uczciwie i są do niego uprzedzone (media te Trump określa często mianem „fake news media” – czyli dosł. media fałszywych informacji).

Prezydent USA przekonywał w wywiadzie, że bez Twittera – na którym jego wpisy śledzi blisko 70 mln osób – „przegrałby”. – Nie mógłbym dotrzeć z prawdą (do wyborców) – stwierdził.

AFP zwraca uwagę, że Trump jest numerem jeden na Facebooku jeśli chodzi o kwoty wydane na polityczną reklamę w tym serwisie społecznościowym.

Po październikowym obiedzie, w którym oprócz Trumpa i Zuckerberga uczestniczył też członek zarządu Facebooka, Peter Thiel, senator Partii Demokratycznej, uczestnicząca w organizowanych przez Demokratów prawyborach prezydenckich, apelowała o ujawnienie czego dotyczyła rozmowa domagając się transparentności w relacjach Facebooka z Trumpem.

Oficjalne konto Donalda Trumpa na Facebooku obserwuje ok. 25 mln osób.

Mogą Ci się również spodobać

AI może mylić twarze kobiet i Azjatów

Amerykanie mają coraz większe wątpliwości, czy aplikacje do rozpoznawania twarzy są faktycznie tak dokładne ...

Afera wokół „Jokera”. Film pochwałą przemocy?

Kategoria wiekowa najnowszego filmu z uniwersum DC wzbudza kontrowersje. „Joker” zadebiutował podczas festiwalu w ...

Po Huawei amerykański rząd bierze się za chińskie drony

Amerykański Departament Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) ostrzega przed chińskimi dronami. Według DHS mogą zbierać dane ...

Prezes Kino Polska TV: Będziemy kręcić własne filmy fabularne

Polskie produkcje podrożały, a duża ich część jest zablokowana przez największe telewizje – mówi ...

Firma Elona Muska sprzedaje miotacze ognia. Klienci mają kłopoty

Dwa dni we włoskim więzieniu spędził Amerykanin Max Craddock zanim mógł wytłumaczyć się przed ...

Gigantyczna kara dla British Airways. Za wyciek danych

Przewoźnik padł w zeszłym roku ofiarą hakerów. Teraz pada „ofiarą” przepisów o ochronie danych ...