Trump: Zuckerberg powiedział, że jestem „numerem jeden” na Facebooku

Donald Trump walczy o amerykańską dominację na rynku superkomputerów
afp

W wywiadzie radiowym udzielonym znanemu prawicowemu dziennikarzowi, Rushowi Limbaugh, prezydent Donald Trump pochwalił się, że w czasie obiadu, jaki zjadł z twórcą Facebooka, Markiem Zuckerbergiem usłyszał, iż jest „numerem jeden” w tym portalu społecznościowym – odnotowuje AFP.

– Któregoś dnia jadłem obiad z Markiem Zuckerbergiem i on powiedział mi: „Chciałem panu pogratulować, jest pan numerem jeden na Facebooku” – oświadczył Trump.

Prezydent USA nie sprecyzował kiedy taka rozmowa miała miejsce. Rzecznik Facebooka poinformował, że ostatni raz Zuckerberg i Trump spotkali się na obiedzie w październiku.

Trump w rozmowie z Limbaugh zwrócił uwagę jak ważne są media społecznościowe w docieraniem przez niego do opinii publicznej z pominięciem klasycznych mediów. Trump zarzuca wielu amerykańskim mediom – m.in. CNN, „New York Timesowi” czy „Washington Post”, że nie traktują go uczciwie i są do niego uprzedzone (media te Trump określa często mianem „fake news media” – czyli dosł. media fałszywych informacji).

Prezydent USA przekonywał w wywiadzie, że bez Twittera – na którym jego wpisy śledzi blisko 70 mln osób – „przegrałby”. – Nie mógłbym dotrzeć z prawdą (do wyborców) – stwierdził.

AFP zwraca uwagę, że Trump jest numerem jeden na Facebooku jeśli chodzi o kwoty wydane na polityczną reklamę w tym serwisie społecznościowym.

Po październikowym obiedzie, w którym oprócz Trumpa i Zuckerberga uczestniczył też członek zarządu Facebooka, Peter Thiel, senator Partii Demokratycznej, uczestnicząca w organizowanych przez Demokratów prawyborach prezydenckich, apelowała o ujawnienie czego dotyczyła rozmowa domagając się transparentności w relacjach Facebooka z Trumpem.

Oficjalne konto Donalda Trumpa na Facebooku obserwuje ok. 25 mln osób.

Mogą Ci się również spodobać

Jego dron zagrał w „Niezniszczalnych 3”, teraz Polak zbudował latający czołg

Założona przez konstruktora Witolda Mielniczka podrzeszowska firma B-Technology uruchomiła właśnie produkcję innowacyjnego drona Xerall ...

Dzieci były zmuszane do składania urządzeń Amazona po nocach

Dostawca giganta miał wykorzystywać pracę dzieci wbrew przepisom. Amazon „prowadzi pilne dochodzenie”. Podobnie jak ...

Chiny: Leica na czarnej liście cenzorów Internetu

Spot reklamowy, którego bohaterem jest fotograf robiący zdjęcia wydarzeń na placu Tiananmen w Pekinie ...

Nokia wraca przez Dubaj

W środę znów będzie głośno o smartfonach niezwykle popularnej niegdyś marki. W Dubaju odbędzie ...

Telemedycyna i teleopieka to żyła złota. Chcą się do niej dobrać polskie firmy

Nasze firmy mają dużo do zaoferowania i chcą uszczknąć jak najwięcej z tego szybko ...

Polska firma oferuje podróże ze sztuczną inteligencją

Hotailors powstał zaledwie nieco ponad dwa lata temu, a dziś globalnym klientem poznańskiego startupu ...