Łukaszenko: Nie używam smartfona, nie mam nawet telefonu

Aleksander Łukaszenko z wizytą w zakładzie w Szkłowie
fot. president.gov.by

Aleksander Łukaszenko przyznał, że unika smartfona ze względów bezpieczeństwa. Prezydent Białorusi przekonywał też o negatywnym wpływie fal radiowych na zdrowie ludzi.

Białoruski mówił o tym w piątek podczas spotkania z lokalnymi mieszkańcami w obwodzie mohylewskim.

– Nie mam nawet telefonu komórkowego. Widzę, jak moi koledzy prezydenci siedzą i grzebią w swoich iPhone’ach (…) Ja tego nie robię. Wiem, co to jest bezpieczeństwo. Niemniej jednak nie chodzi tylko o bezpieczeństwo, mam ludzi, którzy mogą się tym zajmować – powiedział Łukaszenko, przemawiając w fabryce w obwodzie mohylewskim.

Białoruski prezydent dodał, że jeśli ktoś chce do niego zadzwonić i to uczyni przez telefon komórkowy, to aparat przyniesie mu jeden z asystentów.

– Rzadko korzystam z tego rodzaju kanału komunikacji – podkreślił Łukaszenka. – W tej chwili wszyscy macie te gadżety w kieszeniach, a gdziekolwiek się udacie, ci, którzy chcą, mogą was przez to zlokalizować. Chcecie tego? Nie sądzę – przemawiał.

Łukaszenko zauważył również negatywny wpływ fal radiowych na zdrowie ludzi. Mówiąc o korzyściach płynących z rozwoju technologii cyfrowej, prezydent ostrzegał także przed możliwym zagrożeniem związanym z rozwojem sztucznej inteligencji.

Mogą Ci się również spodobać

Fani Twitch’a porzucili telewizję. Padł rekord

Najpopularniejszy na świecie serwis, w którym fani gier mogą oglądać transmisje rozgrywek e-sportowych, czy ...

Algorytm odgwiżdże spalonego. Innowacje podbijają piłkę nożną

Pandemia zmusiła ligi piłkarskie do przerwania sezonu lub gry bez udziału kibiców. Kluby w ...

Szturm na e-sklepy. Nawet luksus jest już w sieci

Kilkukrotny wzrost obrotów, nawet kilkutygodniowe terminy oczekiwania to realia zakupów online ostatnich miesięcy. Branża ...

Koronawirus uderzył w fabryki smartfonów. Sprzęt może podrożeć

Chińscy producenci smart fonów poinformowali rosyjskie firmy telekomunikacyjne, że wstrzymują dostawy do połowy lutego. ...

Fintechy wchodzą do gry. Mogą zamieszać na rynku bankowym

Zmiany prawne dadzą nowe możliwości startupom finansowym. Poprawią konkurencyjność i innowacyjność sektora bankowego. Ucieszą ...

Snap nie dał się Facebookowi. Aplikacja odzyskuje siły

Snap (dawniej Snapchat) miał był łatwo zjedzony przez należącego do Facebooka Instagrama, a jednak ...