Soros oskarża Trumpa o spiskowanie z Facebookiem

Bloomberg

Miliarder uważa, że Donald Trump i Facebook walczą razem o reelekcję prezydenta USA.

Znany z hojnych dotacji na liberalne fundacje George Soros stwierdził w czwartek, że jego zdaniem, Facebook i Donald Trump są w zmowie w sprawie najbliższych wyborów prezydenckich w USA. – Istnieje nieformalna wzajemna współpraca pomiędzy Trumpem a Facebookiem – stwierdził George Soros podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Według miliardera, nie ma możliwości powstrzymania Facebooka przed sianiem dezinformacji, w związku z tym Soros jest „zaniepokojony” wynikiem wyborów. – Facebook będzie pracował na reelekcję Trumpa, a Trump zrobi wszystko, by chronić Facebooka – mówił Soros, cytowany przez Bloomberga.

George Soros, poza własnymi słowami, nie przedstawił żadnych dowodów na to, że taka zmowa faktycznie istnieje. Krytyka Facebooka w Davos nie jest pierwszym razem, gdy miliarder zaatakował giganta mediów społecznościowych. W 2018 roku Soros argumentował, że Facebook zachowuje się jak monopolista i stał się zagrożeniem dla społeczeństwa oraz demokracji. W 2018 roku wyszło na jaw, że Facebook zatrudnił firmę Definers Public Affairs do znalezienia negatywnych informacji na temat Sorosa. Odium za korzystanie z czarnego PR wziął na siebie Elliot Schrage, ówczesny szef działu komunikacji Facebooka.

– To oczywista nieprawda – skomentował rewelacje Sorosa rzecznik Facebooka Andy Stone.

Facebook wciąż jest pod lupą w związku z dezinformacjami, które przewinęły się przez serwis w czasie wyborów w 2016 roku.

Mogą Ci się również spodobać

Kolejny cios w Huawei. Facebook zrywa współpracę

Facebook ogłosił, że zawiesza współpracę z Huawei. Aplikacje kontrolowane przez Marka Zuckerberga nie będą ...

Człowiek, który pokonał Amazona

„Jeśli marzenia są wystarczająco ambitne, nie zwracaj uwagi na fakty”. Całe życie założyciela i ...

5G przyspieszy rozwój gospodarki

W Polsce nowa technologia pomogłaby rozwiązać problem wysokich kosztów budowy szerokopasmowego internetu na obszarach ...

Pierwsze miasto wolne od monitoringu ze skanowaniem twarzy

San Francisco jako pierwsze miasto w USA zakazało monitoringu z funkcją rozpoznawania twarzy w ...

Zablokowany przez Facebooka dostanie pomoc

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło nową usługę – „Odwołaj się od decyzji portalu”. To dobra wiadomość ...

Przez roboty zniknie 20 mln miejsc pracy. Kto ucierpi?

Robotyzacja może napędzić wzrost gospodarczy, ale i wzrost nierówności społecznych. Stanie się problemem politycznym. ...