Efekt koronawirusa. Apple zamyka w Chinach sklepy, zakłady i biura

Bloomberg

Koncern Apple poinformował, że do 9 lutego zamyka wszystkie swoje sklepy, biura i zakłady produkcyjne w Chinach z powodu epidemii koronawirusa.

Sklep internetowy Apple ma działać jak dotychczas – informuje agencja Bloomberga. Koncern zalecił swoim pracownikom unikania podróży do Chin i zawiesił wszystkie zaplanowane wyjazdy służbowe.

Ponad to Apple poinformowało, że przeprowadzi dokładne czyszczenie wszystkich swoich powieszeń biurowych i produkcyjnych w Chinach, by pozbyć się ewentualnych wirusów.

Na zamknięcie wszystkich lokali w kontynentalnych Chinach zdecydował się także amerykański Starbucks.

Podobną decyzję podjęło wiele zachodnich koncernów. Google poinformowało, że czasowo zamyka wszystkie swoje biura w Chinach, Hongkongu i na Tajwanie. Także Amazon oraz Microsoft poinformowały o zamknięciu biur. Wszystkie koncerny zaapelowały do pracowników, by unikali podróży służbowych i prywatnych do Chin.

Także linie lotnicze zdecydowały się na zawieszenia lotów do Chin. Niektóre – jak LOT tylko do 9 lutego, ale wiele nawet do końca marca.

Część zachodnich firm nie poprzestała na ostrzeżeniach i zamykaniu swoich biur w Chinach, ale także zdecydowała się na ewakuacje swoich niechińskich pracowników. Wśród nich są m.in. koncerny motoryzacyjne z Japonii – Honda i Nissan oraz francuski koncern PSA.

Mogą Ci się również spodobać

Dzieci były zmuszane do składania urządzeń Amazona po nocach

Dostawca giganta miał wykorzystywać pracę dzieci wbrew przepisom. Amazon „prowadzi pilne dochodzenie”. Podobnie jak ...

Bonanza Amazona. Wirus znalazł jednak słaby punkt

Amerykański gigant e-handlu nie nadąża z realizacją zamówień, ale i w niego zaczyna uderzać ...

Startup z Korycina wyczyści dom za pomocą żołędzi

Spółka biotechnologiczna prowadząca badania roślinnych składników aktywnych rusza z produkcją na ich bazie innowacyjnych ...

Wkrótce pojawi się telewizor, który znika

Japoński koncern Panasonic chce wprowadzić do sprzedaży, telewizor, który będzie całkowicie przezroczysty. Pierwszy prototyp ...

TikTok zablokował konto za krytykę Chin. Teraz się kaja

Serwis społecznościowy TikTok przeprasza i odblokowuje konto amerykańskiej nastolatki Ferozy Aziz. 17-latka straciła konto ...

CIA ma dowody na finansowanie Huawei przez chiński rząd

Brytyjski dziennik „The Times” twierdzi, że CIA poinformowała brytyjskie władze, iż ma dowody na ...