Efekt koronawirusa. Apple zamyka w Chinach sklepy, zakłady i biura

Bloomberg

Koncern Apple poinformował, że do 9 lutego zamyka wszystkie swoje sklepy, biura i zakłady produkcyjne w Chinach z powodu epidemii koronawirusa.

Sklep internetowy Apple ma działać jak dotychczas – informuje agencja Bloomberga. Koncern zalecił swoim pracownikom unikania podróży do Chin i zawiesił wszystkie zaplanowane wyjazdy służbowe.

Ponad to Apple poinformowało, że przeprowadzi dokładne czyszczenie wszystkich swoich powieszeń biurowych i produkcyjnych w Chinach, by pozbyć się ewentualnych wirusów.

Na zamknięcie wszystkich lokali w kontynentalnych Chinach zdecydował się także amerykański Starbucks.

Podobną decyzję podjęło wiele zachodnich koncernów. Google poinformowało, że czasowo zamyka wszystkie swoje biura w Chinach, Hongkongu i na Tajwanie. Także Amazon oraz Microsoft poinformowały o zamknięciu biur. Wszystkie koncerny zaapelowały do pracowników, by unikali podróży służbowych i prywatnych do Chin.

Także linie lotnicze zdecydowały się na zawieszenia lotów do Chin. Niektóre – jak LOT tylko do 9 lutego, ale wiele nawet do końca marca.

Część zachodnich firm nie poprzestała na ostrzeżeniach i zamykaniu swoich biur w Chinach, ale także zdecydowała się na ewakuacje swoich niechińskich pracowników. Wśród nich są m.in. koncerny motoryzacyjne z Japonii – Honda i Nissan oraz francuski koncern PSA.

Mogą Ci się również spodobać

Autonomiczne pojazdy wymagają regulacji prawnych

Postęp technologiczny na świecie pędzi z zawrotną prędkością, a zmiany w technologii komunikacji stopniowo ...

Nowy gracz na rynku mediów? Facebook szykuje serwis informacyjny

W Stanach Zjednoczonych rozpoczęły się testy Facebook News, nowej funkcji, która będzie informować użytkowników ...

Xiaomi nie wystarczą już komórki. Wziął się za superłóżka

Chiński koncern ruszył właśnie z akcją crowdfundingową – zbiera fundusze na swój najnowszy projekt ...

Geniusz i skandalista John McAfee. Barwne życie programisty

Szalony celebryta, kryptomilioner, podejrzewany o zabójstwo sąsiada, twórca pierwszego programu antywirusowego – kim jest ...

Czas inteligentnych pistoletów. W Ameryce to rewolucja

Były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przedstawił pomysł na wykorzystanie danych biometrycznych przy sprzedaży ...