KE pilnie szuka innowacyjnych firm do walki z koronawirusem

Adobe Stock

Innowacyjne firmy, które mają technologie przydatne w walce z COVID-19, do jutra mogą składać wnioski do Europejskiej Rady Innowacji. Budżet to 164 mln euro.

Komisja Europejska ma 164 mln euro dla MŚP z innowacyjnymi technologiami. Do jutra szuka firm do walki z epidemią koronawirusa COVID-19 i zaprasza je do błyskawicznego składania aplikacji na następną rundę finansowania z Europejskiej Rady Innowacji.

Czasu na składanie aplikacji jest bardzo niewiele, ale też nikt go dziś nie ma. Komisja poinformowała o alarmowym naborze wniosków do EIC Accelerator dziś w południe, termin mija jutro, w środę 18 marca, o godz. 17. Nie ma z góry ustalonych priorytetów tematycznych, a wnioskodawcy z innowacjami związanymi z koronawirusem będą oceniani w taki sam sposób, jak inni wnioskodawcy.

Komisja Europejska deklaruje jednak, że będzie starała się przyspieszyć przyznawanie dotacji EIC i finansowania mieszanego (łącząc dotacje i inwestycje kapitałowe) dla odpowiednich innowacji związanych z koronawirusem, a także ułatwić dostęp do innych źródeł finansowania i inwestycji.

To nie pierwsze wsparcie ze strony EIC dla innowatorów z sektora MŚP, część firm walczących z pandemią koronawirusa otrzymało finansowanie w poprzednich rundach. Należy do nich projekt EpiShuttle działający w obszarze jednostek izolacyjnych i transportu chorych, projekt m-TAP opracowujący technologie filtracji pozwalającej na usuwanie materiału wirusowego oraz projekt MBENT pozwalający na lokalizację ludzi podczas epidemii.

Mogą Ci się również spodobać

Apple i Google w ogniu krytyki. Ułatwiają Saudyjczykom kontrolowanie żon

Koncerny wprowadziły do swoich sklepów internetowych w Arabii Saudyjskiej aplikację, która pozwala mężczyznom kontrolować ...

KE: Europa ma być liderem w danych, a AI zyskać ludzką twarz

Bruksela chce wspólnej przestrzeni danych cyfrowych i etycznej sztucznej inteligencji. Ma nadzieję na pogodzenie ...

Bitcoin poniżej 5 tys. dol. Co spowodowało krach?

W ciągu tygodnia kapitalizacja rynku cyfrowych walut stopniała z 210 mld dol. do 145 ...

Airbnb i Uber masowo zwalniają pracowników

Pandemiczny kryzys mocno dotknął branże turystyczną i przewozową. Ucierpiały też platformy oferujące alternatywne usługi. ...

Holandia: Jedziesz na rowerze z telefonem w ręku? Zapłacisz

Holenderscy rowerzyści od poniedziałku będą musieli zapłacić karę w wysokości 95 euro za korzystanie ...

Netflix wreszcie pokazał pierwszy zwiastun „Wiedźmina”

Premiera serialu „Wiedźmin”, według prozy Andrzeja Sapkowskiego już w tym roku. Netflix – zgodnie ...