KE pilnie szuka innowacyjnych firm do walki z koronawirusem

Adobe Stock

Innowacyjne firmy, które mają technologie przydatne w walce z COVID-19, do jutra mogą składać wnioski do Europejskiej Rady Innowacji. Budżet to 164 mln euro.

Komisja Europejska ma 164 mln euro dla MŚP z innowacyjnymi technologiami. Do jutra szuka firm do walki z epidemią koronawirusa COVID-19 i zaprasza je do błyskawicznego składania aplikacji na następną rundę finansowania z Europejskiej Rady Innowacji.

Czasu na składanie aplikacji jest bardzo niewiele, ale też nikt go dziś nie ma. Komisja poinformowała o alarmowym naborze wniosków do EIC Accelerator dziś w południe, termin mija jutro, w środę 18 marca, o godz. 17. Nie ma z góry ustalonych priorytetów tematycznych, a wnioskodawcy z innowacjami związanymi z koronawirusem będą oceniani w taki sam sposób, jak inni wnioskodawcy.

Komisja Europejska deklaruje jednak, że będzie starała się przyspieszyć przyznawanie dotacji EIC i finansowania mieszanego (łącząc dotacje i inwestycje kapitałowe) dla odpowiednich innowacji związanych z koronawirusem, a także ułatwić dostęp do innych źródeł finansowania i inwestycji.

To nie pierwsze wsparcie ze strony EIC dla innowatorów z sektora MŚP, część firm walczących z pandemią koronawirusa otrzymało finansowanie w poprzednich rundach. Należy do nich projekt EpiShuttle działający w obszarze jednostek izolacyjnych i transportu chorych, projekt m-TAP opracowujący technologie filtracji pozwalającej na usuwanie materiału wirusowego oraz projekt MBENT pozwalający na lokalizację ludzi podczas epidemii.

Mogą Ci się również spodobać

Miniaturowe roboty zrewolucjonizują medycynę. Będą leczyć od wewnątrz

Naukowcy z Georgia Institute of Technology stworzyli robota mierzącego zaledwie 2 milimetry. Badacze przy ...

W słuchowiskach Polska numerem 1 w Europie

Najczęściej słuchamy podcastów na Spotify, a liczba słuchaczy na tej platformie w Polsce rośnie ...

Netflix ujawnił swój najpopularniejszy serial wszechczasów

Serwis streamingowy zdradził, że największy sukces ze wszystkich jego produkcji bezdyskusyjnie osiągnął trzeci sezon ...

Kim są programiści? Wielkie badanie i niespodzianki

Stereotypy o świecie IT niestety nie biorą się znikąd: ok. 90 proc. z nich ...

Avengers: Koniec gry” najpopularniejszym zagranicznym filmem w Chinach

Chińscy widzowie pokochali amerykańskich superbohaterów z uniwersum Marvela. „Avengers: Koniec gry” stał się najbardziej ...