Rosja: internet za darmo w czasie zarazy

Bloomberg

Operatorzy komórkowi w Rosji nie będą co najmniej do maja ograniczać rodakom dostępu do internetu, nawet jeżeli na koncie klienta nie ma pieniędzy. Bezpłatnie zwiększą też prędkość transmisji.

W związku z epidemią i masowym przejściem Rosjan na pracę zdalną, operatorzy komórkowi w Rosji podjęli decyzję o nie blokowaniu dostępu do sieci, nawet tym, kto nie ma już pieniędzy na koncie. Tacy klienci dostaną odroczenie płatności, do czasu opanowania sytuacji, pisze agencja RIA Nowosti.

W MTS (jeden z trójki największych operatorów komórkowych Rosji), klienci korporacyjni, na ich wniosek, dostaną bezpłatne wstrzymanie obsługi niepracujących biur i przedsiębiorstw, czyli tzw. wakacje od płacenia. Dostęp do szerokopasmowego internetu będzie nawet przy zerowym stanie opłat. Takie rozwiązanie obowiązywać ma na razie do 30 kwietnia.

EP-Telecom Holding od 23 marca do 30 kwietnia wszystkim swoich użytkownikom zapewni dostęp do internetu z prędkością do 100 Mb/sek bez dodatkowych opłat. „Także jeżeli abonent już nie będzie miał środków na koncie, to dostęp do serwisów społecznych, filmowych, rozrywkowych i edukacyjnych pozostanie bez zmian, z możliwością 30 dniowego odroczenia płatności. Nie będą naliczane żadne kary ani odsetki” – głosi komunikat spółki.

Klienci Wifire (należy do operatora MegaFon oligarchy Aliszera Usmanowa) także mogą korzystać z domowego internetu i telewizji cyfrowej nie posiadając już środków na rachunku albo mając zaległości w płatnościach. „W takich przypadkach operator nie będzie przerywał dostarczania usług. Bezpłatnie zwiększamy też prędkość domowego internetu do maksymalnej, możliwej do transmisji przez nasze urządzenia.”

Firma zwiększyła też 5-krotnie pakiety minut i internetu w roamingu; zlikwidowała opłaty za roamingowe połączenia z gorącą linią Rosturizm (rosyjska rządowa agencja ds. turystyki – red.). Bezpłatne są też połączenia do wszelkich infolinii dotyczących koronawirusa.

Najsłabiej na sytuację zareagował państwowy Rostelecom. Odroczenie opłat dostaną u tego operatora tylko ci, którzy są zarażeni.

Mogą Ci się również spodobać

Masaż przyszłości z wirtualną rzeczywistością

Gogle wirtualnej rzeczywistości, słuchawki, oraz zautomatyzowane fotele do masażu – to wszystko znajdziemy w ...

OK, Google, kup 5 kg ziemniaków

Polacy będą mogli robić zakupy spożywcze za pośrednictwem asystenta głosowego. Wystartowała testowa wersja nowej ...

Smartfony przyszłości: przyjazne, eko i fair

Holenderska firma Fairphone wypuszcza smartfon, którego 80 proc. elementów jest biodegradowalne. Telefon ma być ...

Miliony fałszywych firm na mapach Google. Plaga oszustów

Na mapach Google`a może być nawet 11 mln nieprawdziwych firm. Koncern uspokaja i twierdzi, ...

Najwięksi ekscentrycy Doliny Krzemowej

Prezesi startupów i twórcy nowatorskich rozwiązań to bardzo dziwni ludzie. Często ich zachowanie jest ...

Sukces polskiej gry o wojnie w Wietnamie

Od kilku dni o polskiej firmie Games Operators jest głośno. To efekt udanej premiery ...