Rosja: internet za darmo w czasie zarazy

Bloomberg

Operatorzy komórkowi w Rosji nie będą co najmniej do maja ograniczać rodakom dostępu do internetu, nawet jeżeli na koncie klienta nie ma pieniędzy. Bezpłatnie zwiększą też prędkość transmisji.

W związku z epidemią i masowym przejściem Rosjan na pracę zdalną, operatorzy komórkowi w Rosji podjęli decyzję o nie blokowaniu dostępu do sieci, nawet tym, kto nie ma już pieniędzy na koncie. Tacy klienci dostaną odroczenie płatności, do czasu opanowania sytuacji, pisze agencja RIA Nowosti.

W MTS (jeden z trójki największych operatorów komórkowych Rosji), klienci korporacyjni, na ich wniosek, dostaną bezpłatne wstrzymanie obsługi niepracujących biur i przedsiębiorstw, czyli tzw. wakacje od płacenia. Dostęp do szerokopasmowego internetu będzie nawet przy zerowym stanie opłat. Takie rozwiązanie obowiązywać ma na razie do 30 kwietnia.

EP-Telecom Holding od 23 marca do 30 kwietnia wszystkim swoich użytkownikom zapewni dostęp do internetu z prędkością do 100 Mb/sek bez dodatkowych opłat. „Także jeżeli abonent już nie będzie miał środków na koncie, to dostęp do serwisów społecznych, filmowych, rozrywkowych i edukacyjnych pozostanie bez zmian, z możliwością 30 dniowego odroczenia płatności. Nie będą naliczane żadne kary ani odsetki” – głosi komunikat spółki.

Klienci Wifire (należy do operatora MegaFon oligarchy Aliszera Usmanowa) także mogą korzystać z domowego internetu i telewizji cyfrowej nie posiadając już środków na rachunku albo mając zaległości w płatnościach. „W takich przypadkach operator nie będzie przerywał dostarczania usług. Bezpłatnie zwiększamy też prędkość domowego internetu do maksymalnej, możliwej do transmisji przez nasze urządzenia.”

Firma zwiększyła też 5-krotnie pakiety minut i internetu w roamingu; zlikwidowała opłaty za roamingowe połączenia z gorącą linią Rosturizm (rosyjska rządowa agencja ds. turystyki – red.). Bezpłatne są też połączenia do wszelkich infolinii dotyczących koronawirusa.

Najsłabiej na sytuację zareagował państwowy Rostelecom. Odroczenie opłat dostaną u tego operatora tylko ci, którzy są zarażeni.

Mogą Ci się również spodobać

Rośnie cmentarzysko Google’a. Kolejne usługi do zamknięcia

Internetowy gigant nie zamyka przeglądarki ani systemu Android, wyłączy natomiast aż siedem rozwiązań, z ...

Armia USA i Jeff Bezos zbudują atomowy statek kosmiczny

DARPA, amerykańska agencja rządowa, zajmująca się rozwojem technologii wojskowych, wybrała firmy Lockheed Martin i ...

Bank Pekao zachęca rodziców do edukacji finansowej dzieci

Szukając nowoczesnego rozwiązania finansowego, ułatwiającego wprowadzenie dziecka w świat finansów, warto sięgnąć po pakiet ...

Margrethe Vestager, unijna komisarz ds. konkurencji

Apple wygrał z Brukselą. Nie musi płacić 13 mld euro

Koncern Apple wygrał z Komisją Europejską przed unijnym Sądem Pierwszej Instancji (podległym Trybunałowi Sprawiedliwości ...

Cyberpunk 2077 z własnym smartfonem

To będzie nie lada gratka dla fanów oczekujących na premierę najnowszej gry od CD ...

Pandemia koronawirusa wstrząsnęła Airbnb. Spółka idzie na giełdę

W tym tygodniu platforma, łącząca właścicieli domów i mieszkań z wynajmującymi, planuje pierwszą ofertę ...