Gigant e-handlu rzuca wyzwanie. Powstanie „Netflix dla gier”

Bloomberg

Amazon ogłosił, że planuje uruchomić usługę subskrypcji gier wideo online. Kierujący koncernem Jeff Bezos liczy, że taki swoisty Netflix dla graczy będzie stanowił przeciwwagę dla podobnych usług Microsoftu (xCloud) i Google (Stadia).

Mowa o projekcie Luna, platformie gier w chmurze, która umożliwi cyfrową rozrywkę w dowolnym miejscu i czasie, na dowolnym urządzeniu z ekranem podłączonym do internetu. Wystarczy mieć gamepada.

CZYTAJ TAKŻE: Do nowej konsoli dodadzą lupę. Gdzie są granice miniaturyzacji?

Nowa usługa Amazonu ruszy już w październiku. Na razie w USA. Najtańszy abonament ma kosztować 5,99 dol. miesięcznie. W pierwszej odsłonie Luna działać będzie na komputerach (Mac i PC), telewizorach z Fire TV i urządzeniach z systemem operacyjnym iOS (iPhone’y i iPady). Kierujący projektem Luna Marc Whitten zapewnia, że w ciągu tygodni od startu z tej formy zabawy skorzystają również użytkownicy Androida.

Na początek w bibliotece dostępnych będzie ponad setka gier, w tym takie tytuły, jak: „Resident Evil 7”, „A Plague Tale: Innocence”, „Grid”, „Metro Exodus”, czy „Brothers: A Tale of Two Sons”. Amazon obiecuje też streaming w 1080p/60FPS, a w przyszłości wsparcie dla 4K. W ofercie pojawi się też specjalny kontroler, z wbudowanymi funkcjonalnościami asystenta głosowego (Alexa). Za gamepada trzeba będzie zapłacić 49,99 dol.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pandemia przetrzebiła e-rowery i e-hulajnogi. Od środy wraca Lime

Duże przetasowania na rynku pojazdów wynajmowanych na minuty. Wirus zdemolował biznes firm Bird i ...

Rozkręca się boom na smartwatche

Zapotrzebowanie na specjalistyczne wyświetlacze do inteligentnych zegarków bije rekordy. Producenci takich ekranów pracują pełną ...

Paweł Rożyński: Włamali się do domu Cyberpunka

Bokser, dwukrotny mistrz olimpijski Jerzy Kulej mawiał: nie ma odpornych na ciosy. Są tylko ...

Wstrzykiwane mikrochipy przełomem w leczeniu

Nadchodzi czas medycyny cybernetycznej. Naukowcy opracowali najmniejszy w historii układ scalony. Płytka wielkości roztocza ...

Producent gier bitewnych wart więcej niż największy dostawca gazu

Notowany na brytyjskiej giełdzie Games Workshop jest już więcej wart od Centrici, firmy dostarczającej ...

Apple ugiął się przed Kremlem. Zainstaluje rosyjskie aplikacje

Amerykański gigant zgodził się wprowadzić rosyjskie oprogramowanie do swoich urządzeń. Ale ich posiadacze nie ...