Oszuści atakują SMS-ami klientów Rossmanna i Biedronki

Shutterstock

Wysyłają SMS-y z informacją o wygraniu cennej nagrody i podają się za popularne sieci sklepów – serwis Niebezpiecznik.pl ostrzega przed kolejną falą oszustw.

Portal informuje, że przestępcy podszywając się pod sklepy Biedronka i Rossmann. Za pomocą SMS-ów o rzekomych wygranych usiłują wyłudzić nawet kilkaset złotych.

„Uwaga na SMS-y od Biedronki i Rossmana” – pisze Niebezpiecznik.pl. Oszuści wysyłają informacje o cennej „wygranej” w konkursach Biedronki i Rossmanna. „Tak przynajmniej mówi im SMS, którego dostają i który wątkuje się na telefonie pod innymi (prawdziwymi) wiadomościami jakie dana osoba otrzymywała w przeszłości od Biedronki lub Rossmanna” – pisze portal.

„Konkurs” to oszustwo, które ma na celu wyłudzenie około 350 PLN od „zwycięzcy”. Kliknięcie w link z tego typu wiadomości powoduje przekierowanie ofiary na stronę z ankietą i jak zauważa portal to zawsze jest fałszywa strona Rossmanna – nawet jeśli SMS miał być od Biedronki.

Okazuje się, że na „szczęśliwca” czeka iPhone i wystarczy podać swoje dane oraz nr karty kredytowej. Małym drukiem jest na stronie zamieszczona informacja, że „zwycięzca” bierze udział w „loterii” i może wygrać iPhonea, ale wcześniej jego karta płatnicza zostanie obciążona na 75 euro (ok. 350 złotych). Można to jeszcze anulować, bo udział w ankiecie trwa kilka dni, ale i tak z kart zniknie równowartość 2 euro.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Facebook budzi coraz większe kontrowersje

Wycieki danych, fałszywe konta, dezinformacje i mowa nienawiści – to miała być przeszłość. Internetowy ...

Chiny domagają się uwolnienia wiceprezes Huawei i grożą konsekwencjami

Meng Wanzhou pozostanie w areszcie do poniedziałku, kiedy kanadyjski sąd zdecyduje, czy wypuścić ją ...

Dyrektor programu GovTech: Teraz to my jesteśmy wzorcem

Nawet niezależny think tank w Wielkiej Brytanii zarekomendował rządowi, żeby wzorować się na nas, ...

Microsoft oskarżony o korupcję. Zapłaci gigantyczną karę

Microsoft zapłaci 25 milionów dolarów kary za naruszenie amerykańskiego prawa antykorupcyjnego. Firma naruszyła Foreign ...

Google unowocześnia wyszukiwarkę hoteli

Zdjęcia hotelu zrobione przez gości, dodatkowe informacje o atrakcjach w okolicy obiektu i nowe ...

Noblista popiera Astrocent

Gubernator generalny Kanady, Julie Payette, a jednocześnie była astronautka, spotkała się w poniedziałek w ...