Proirańscy hakerzy zaatakowali amerykańską stronę rządową

FDLP

Strona FDLP – amerykańskiej biblioteki zawierającej dokumenty rządowe została zaatakowana przez hakerów. Na stronie głównej pojawiła się zakrwawiona twarz Donalda Trumpa.

Pod zamieszczoną grafiką hakerzy zamieścili napis o treści: Zhakowana przez grupę Iran Cyber Security. To tylko niewielka część irańskiej cyberzdolności! Jesteśmy zawsze gotowi.”

Nie udało się potwierdzić, kto stoi za atakiem. Wielu ekspertów zajmujących się cyberbezpieczeństwem nie słyszało wcześniej o takiej grupie. Nie udało się ustalić, czy rzeczywiście jest powiązana z Iranem.

Poinformowano, że wyrządzone szkody były niewielkie. Działania hakerów były symboliczne. Przedstawiciele amerykańskich władz poinformowali, że autorzy prawdopodobnie sympatyzują z irańskim rządem, jednak nie są z nim powiązani.

Do ataku doszło dwa dni po zamordowaniu irańskiego generała Kasema Sulejmaniego. Dowódca irańskiej brygady al-Kuds, elitarnej jednostki specjalnej w strukturze irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej zginął 2 stycznia w przeprowadzonym przez USA precyzyjnym ataku rakietowym przeprowadzonym przy użyciu samolotu bezzałogowego w Bagdadzie.

Oprócz gen. Sulejmaniego w ataku zginął też jeden z dowódców irackiej milicji Abu Mahdi al-Muhandis. Do ataku doszło w rejonie lotniska w Bagdadzie.

Amerykanie obarczali gen. Sulejmaniego odpowiedzialnością za inspirowanie ostatnich ataków na bazy wojskowe w Iraku, w których stacjonują amerykańscy żołnierze. W jednym z takich ataków zginął amerykański cywil.

W związku ze śmiercią gen. Sulejmaniego, jednego z najważniejszych irańskich dowódców, przywódca duchowy Iranu, ajatollah Ali Chamenei ogłosił trzy dni żałoby narodowej. – Nieubłagana zemsta czeka zbrodniarzy, którzy unurzali dłonie w jego krwi i krwi innych męczenników – ostrzegł. Z kolei szef MSZ Iranu, Mohammad Javad Zarif ostrzegł, że zabicie Sulejmaniego może doprowadzić do eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie, odpowiedzialność za którą ponosić będą USA.

Mogą Ci się również spodobać

Folia za trzy funty pokonała samsunga

Mieszkanka Castleford w Wielkiej Brytanii odkryła, że kosztująca niecałe 3 funty folia ochronna do ...

Ogromna nadzieja dla niewidomych: implant pozwoli im odzyskać wzrok

Jest nadzieja dla osób niewidomych. Już sześciu pacjentów otrzymało specjalne implanty, umożliwiające im częściowe ...

Chiński profesor przemycał amerykańskie mikrochipy do rakiet

Naukowcowi z Chin grozi 219 lat więzienia za przemyt układów scalonych, używanych w przemyśle ...

Niespodziewana zapaść na rynku gier

Początek tego roku przyniósł spadek wydatków na gry wideo. Globalnie w styczniu przeznaczyliśmy na ...

Sposób na tłok w miastach. Społecznościowe parkowanie auta

Rodzima aplikacja winkPark to nowatorskie rozwiązanie, które pozwala rezerwować miejsca postojowe dla samochodów w ...

Twórca Ubera wyprzedaje akcje. Nie wierzy w firmę?

Travis Kalanick, założyciel startupu łączącego pasażerów z kierowcami, który rozrósł się w globalną platformę ...