Programiści dostaną podwyżki

Adobe Stock

Na programistów w br. czekają kolejne podwyżki pensji – o przynajmniej 10 proc. W 2019 r. aż 59 proc. pracowników tego sektora otrzymało benefity płacowe.

Dynamika wzrostu pensji w IT powoli zaczyna się stabilizować, ale programiści nadal należą do jednej z najlepiej opłacanych grup zawodowych w Polsce – wynika z najnowszego raportu firmy rekrutacyjnej Devire.

Pod względem wzrostu zarobków IT w minionym roku zajęło trzecie miejsce (za branżą motoryzacyjną oraz centrami usług wspólnych). Te rosną, choć i tak branża ta od lat oferuje najwyższe zarobki w kraju.

Jak tłumaczy Magdalena Rogóż, ekspertka ze szkoły programowania Kodilla, dobre stawki utrzymują się już od 2017 r., kiedy miały miejsce nawet 20-proc. wzrosty wynagrodzenia. Choć 59 proc. pracowników IT otrzymało w ub.r. benefity płacowe, ponad połowa zdecydowała się na zmianę pracodawcy na tego, który oferował więcej. I nic dziwnego, bo to sektor, w którym kandydaci otrzymują najwięcej ofert pracy (93 proc.).

– Doświadczeni specjaliści z dłuższym stażem są witani z otwartymi rękami. To nie oni szukają pracy, ale praca szuka ich – podkreśla Magdalena Rogóż.

Mogą Ci się również spodobać

Cena HBO Max ujawniona. To będzie bitwa internetowych telewizji

Nowy serwis streamingowy, należący do WarnerMedia, będzie kosztować 14,99 dolarów (ok. 57 złotych) miesięcznie, ...

Zapomnij o serwisie. Naprawa smartfona w domu klienta

Apple oferuje usługę naprawy uszkodzonego sprzętu bez wychodzenia z domu. Technik z autoryzowanego serwisu ...

Rosja: internet za darmo w czasie zarazy

Operatorzy komórkowi w Rosji nie będą co najmniej do maja ograniczać rodakom dostępu do ...

W 2020 roku państwo przeniesie się do chmury

Resort cyfryzacji szykuje centralny przetarg na budowę systemu gromadzenia danych. Już za kilka miesięcy ...

Polacy opracowali cudowny lek na kaca. Pomógł Japończyk

Dzięki państwowym funduszom i pomocy japońskiego naukowca polski startup opracował preparat niwelujący skutki zatrucia ...