Rewolucja w Microsofcie. Praca zdalna na zawsze i elastyczne godziny

Bloomberg

Koncern Microsoft zdecydowała się umożliwić jeszcze większej grupie swoich pracowników pracę zdalną. I to już na zawsze.

Microsoft zamknął swoje biura w marcu a sklepy stacjonarne w czerwcu, a następnie zdecydował, że większość z nich nie zostanie ponownie otwarta do stycznia 2021 roku. Teraz kierownictwo koncernu zdecydowało, że praca zdalna będzie możliwa zawsze. I to dla wielu pracowników.

CZYTAJ TAKŻE: Praca zdalna to nie sielanka. Pracujemy dłużej niż zwykle w biurze

Według portalu The Verge koncern poinformował swoich pracowników, że mogą zdecydować się na permanentna prace zdalną, jeśli tego chcą. Część pracowników nie będzie mogła przejść na taką formę zatrudnienia, ponieważ potrzebują dostępu do centrów danych czy laboratoriów i nadal będą musiały pracować stacjonarnie. Dotyczy to m.in. pracowników opiekujących się wszelkimi danymi, pracujących w centrach badawczych czy zajmujących się szkoleniami. Jednak także oni częściowo będą mogli pracować z domu – w ramach pracy w trybie hybrydowym, gdzie połowę czasu będzie można spędzić na pracowaniu w domu a w biurze czy laboratorium pojawiać się tylko w razie konieczności.

Pracownicy Microsoftu będą mogli także wybrać elastyczne godziny pracy. Za zgodą przełożonych będą mogli też przenieść się za. Koszty biurowe stałych pracowników firmy będą pokrywane przez koncern – zgodnie z lokalnymi kosztami, ale nie dotyczy to kosztów związanych z przeprowadzką.

CZYTAJ TAKŻE: Techno-gigant zachęca do pracy zdalnej. 1000 dolarów premii

Microsoft doszedł do wniosku, że wielu pracowników czuje się lepiej pracując zdalnie i nie tylko są oni mniej efektywni, ale ich wyniki są znacznie lepsze niż kiedy pracowali w biurze.

„Pandemia COVID-19 zmusiła nas wszystkich do myślenia, życia i pracy w całkowicie nowy sposób” – przyznała szefowa HR koncernu Kathleen Hogan. W specjalnej notce do pracowników poinformowała, że koncern zezwoli na jak największą „elastyczność, aby wspierać indywidualne style pracy, jednocześnie równoważąc potrzeby biznesowe i dbając o to, abyśmy żyli zgodnie z naszą kulturą pracy”.

Nie tylko Microsoft dostosowuje się do nowych warunków. Także Facebook zezwala dziesiątkom tysięcy swoich pracowników na pracę zdalną. Mark Zuckerberg w rozmowie z The Verge powiedział, że około połowa pracowników koncernu może przejść na pracę zdalną w najbliższych 5 – 10 latach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Merkel posiada dowody na atak rosyjskich hakerów

Angela Merkel przekazała, że Rosjanie zlecili atak hakerów, którego była celem. Kanclerz Niemiec powiedziała, ...

Kosmiczne technologie pomagają na co dzień

Transfer technologii kosmicznych wewnątrz sektora i do innych branż był wiodącym tematem European Spacetech ...

Adrian Kostrzębski: E-sport staje się polskim towarem eksportowym

Wieść o naszej imprezie dochodzi do najbardziej odległych krajów. Katowicka impreza nadal będzie wyznaczała ...

Urządzenia domowe szkodliwie promieniują? Ekspert UJ wyjaśnia

Świat nauki jest podzielony w opinii, czy szkodliwe są wysokie czy niskie częstotliwości. Pole ...

Nadciąga apokalipsa zombie

Już 26 kwietnia będzie miała miejsce premiera „Days Gone” – gry, która ma szansę ...

Brakuje półprzewodników. Cierpią producenci aut

Branża motoryzacyjna to jeden z głównych poszkodowanych trwających od kilku miesięcy problemów z podażą ...