Materiał powstał we współpracy z Bank Pekao

Bank Pekao z ofertą PeoPay KIDS – dzięki której dziecko, przy wsparciu rodzica, może łatwo i bezpiecznie stawiać pierwsze kroki w świecie finansów – znalazł się jako jedyny bank z Polski wśród finalistów międzynarodowego konkursu BAI Global Innovation Awards. Aplikacja walczy o główną nagrodę w kategorii Innowacje w Produktach i Usługach Konsumenckich. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w połowie lutego.

PeoPay KIDS to rozwiązanie wyjątkowe

– Bardzo cieszy nas fakt, że międzynarodowe jury doceniło PeoPay KIDS. To jedno z pierwszych takich rozwiązań nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jest wyjątkowe przede wszystkim ze względu na grupę docelową, którą są dzieci – wskazuje Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą i Segmentami Klientów w Banku Pekao.

– Pakiet PeoPay KIDS to kompletne rozwiązanie składające się z kont, pierwszej karty płatniczej, wirtualnych skarbonek i aplikacji dla dziecka oraz panelu rodzica, w którym sprawuje on dyskretną kontrolę nad finansami dziecka. Dzięki temu wprowadzenie dzieci w świat finansów i edukacja w zakresie oszczędzania są jeszcze łatwiejsze – dodaje Remigiusz Hołdys.

Pakiet PeoPay KIDS został stworzony z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 13 lat. Jego celem jest praktyczne wprowadzanie najmłodszych w świat finansów i nauczenie ich pod okiem rodziców zarządzania pieniędzmi, oszczędzania, a także korzystania z bankowości mobilnej i karty płatniczej. To dzięki temu pakietowi Bank Pekao jako jedyny bank z Polski, znalazł się w finale konkursu BAI Global Innovation Awards.

Aplikacja stworzona wspólnie z dziećmi i rodzicami

– Aplikacja PeoPay KIDS, którą wprowadziliśmy w czerwcu 2020 roku, to rozwiązanie, które powstało przy użyciu nowoczesnych technik projektowania innowacji. To efekt pracy wielu jednostek w banku i wsparcia naszego Laboratorium Innowacji – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao.

– Jesteśmy dumni z tego, że nie stworzyliśmy jej sami, ale wspólnie z docelowymi użytkownikami: dziećmi i rodzicami. Aplikacja odniosła sukces – zdążyło ją już pobrać ponad 40 tys. użytkowników – podkreśla Bartosz Zborowski.

Konkurs BAI Global Innovation Awards ocenia innowacje w branży usług finansowych. Nagrody są przyznawane za nieszablonowe myślenie oraz nowatorskie koncepcje, rozwiązania i wdrożenia, które pozytywnie wpływają na doświadczenie klienta.

Organizatorem konkursu jest Bank Administration Institute (BAI), prestiżowe stowarzyszenie zrzeszające instytucje finansowe z całego świata. BAI od ponad 90 lat prowadzi i publikuje badania, będące źródłem wiedzy o bankowości, aktualnych wyzwaniach oraz trendach w sektorze finansowym.