Materiał powstał we współpracy z Bankiem Pekao

Bank Pekao dba o zadowolenie swoich najmłodszych klientów. Dzieci, które posiadają Pakiet PeoPay KIDS – korzystają z aplikacji w swoim stylu.

Więcej opcji personalizacji

Najmłodsi mogą ustawić aplikację po swojemu. Mają możliwość personalizacji dostępnych funkcji, z których korzysta dziecko, tła oraz trenera. Uproszczona została także sama zmiana wyglądu aplikacji. Po wejściu w menu w prawym górnym rogu użytkownik wybiera opcję „Wygląd aplikacji”, a następnie wybiera trenera, ikony i tło – klika i zmiana gotowa.

W każdej chwili można ponownie zmienić wygląd aplikacji lub wrócić do poprzedniej wersji. Nowe funkcje dostępne są w aplikacji PeoPay KIDS od wersji 1.6.0.

– Wdrożenie zmian w aplikacji PeoPay KIDS jest odpowiedzią na sugestie zgłaszane przez naszych najmłodszych klientów. Są wśród nich zarówno dzieci młodsze, jak i nastolatki – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao.

– Zależy nam na tym, aby dzieci uczyły się finansów już od najmłodszych lat. Chcemy nauczyć dzieci oszczędzania razem z rodzicami. Nasze produkty rosną razem z dzieckiem. Rodzice mogą czuwać nad finansami dziecka w Panelu rodzica, ustawiają im kieszonkowe oraz dbają o bezpieczeństwo swoich pociech, a dzieci uczą się przez zabawę – mówi Tomasz Molenda, dyrektor Biura Zarządzania Segmentem Klientów Detalicznych.

Pakiet PeoPay KIDS składa się z Konta Przekorzystnego, rachunku oszczędnościowego Mój Skarb i aplikacji PeoPay KIDS. Dziecko może mieć również swoją pierwszą, imienną kartę do konta – Mastercard PeoPay KIDS. W aplikacji PeoPay KIDS dziecko może uczyć się oszczędzania, zbierając pieniądze w swojej wirtualnej Skarbonce. Dzieci najchętniej odkładają pieniądze na konkretne cele (90% środków), co skutecznie motywuje je do oszczędzania. Najmłodsi najczęściej zbierają na komputer, telefon i prezent dla mamy. Jedna trzecia z nich ma więcej niż jedną skarbonkę. Rodzic ma pełną kontrolę nad finansami dziecka w swojej bankowości internetowej i mobilnej w Panelu rodzica.

Już prawie 60 mln zł na kontach najmłodszych

Dodanie personalizacji wyglądu aplikacji PeoPay KIDS, obok możliwości konfiguracji dostępnych w niej funkcji poprzez Panel rodzica, powoduje, że aplikacja jest jeszcze lepiej dostosowana do potrzeb dziecka. Aplikacja uwzględnia zainteresowania mniejszych dzieci, które korzystają ze skarbonek, jak i większych, które, płacącą kartą PeoPay KIDS, kupują kody do gier i płacą BLIK-iem.

Dziś z Pakietu PeoPay KIDS korzysta niemal 77 tys. młodych klientów Banku Pekao. Kartą Mastercard PeoPay KIDS dzieci wykonały prawie 4 mln transakcji na 35 mln zł (średnia kwota jednej transakcji to 10 zł). W wirtualnych skarbonkach zgromadziły prawie 40 mln zł.

Imponująca jest również kwota, jaką młodzi klienci Banku Pekao posiadają na Kontach Przekorzystnych – to łącznie aż 20 mln zł. Dzieci chętnie korzystają z nowoczesnych technologii, o czym świadczą liczby – aż 99 proc. transakcji kartą PeoPay KIDS było transakcjami bezgotówkowymi.

Warto przypomnieć, że także w połowie marca Bank Pekao wdrożył kolejne funkcje. w aplikacji PeoPay KIDS, które umożliwiają dzieciom w wieku od 6 do 13 lat korzystanie z nowych rozwiązań. Są to płatności z użyciem kodów BLIK w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłaty gotówki z bankomatów kodem BLIK, wysyłanie i otrzymywanie przelewów BLIK na telefon.

Krok do samodzielności

Bank Pekao promuje także edukację finansową wśród najmłodszych i zachęca rodziców do założenia im pierwszego konta. Jest to pierwszy krok do nauki samodzielności i zaradności dziecka. Jak podkreśla bank, Pakiet PeoPay KIDS to idealny prezent na urodziny, komunię lub po prostu świetny pomysł na rozpoczęcie wprowadzania dziecka w świat finansów.

Bank chce uczyć dzieci oszczędzania, dlatego przygotował dla nich podwójną promocję. Nawet 150 zł może trafić na konto dziecka w promocji „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – edycja XXI”, która obowiązuje od 23 maja do 30 czerwca 2022 r. Dziecko otrzyma pierwszą nagrodę 50 zł za założenie Konta Przekorzystnego i rachunku oszczędnościowego Mój Skarb oraz zgłoszenie do promocji; w momencie przystąpienia do promocji rodzic powinien mieć konto w Banku Pekao. Druga nagroda 100 zł trafi na konto dziecka, gdy do 15 lipca 2022 r. dziecko zapłaci mininimum trzy razy kartą do konta lub kodem BLIK.

Dodatkowo do 31 lipca 2022 r. bank proponuje promocyjne oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym Mój Skarb dla dzieci. Dziecko zyska aż 3,5 proc. w skali roku na Moim Skarbie, do 3 tys. zł przez pierwsze sześć miesięcy od jego otwarcia.

Rodzic może założyć dziecku Pakiet PeoPay KIDS w szybki i wygodny sposób przez internet, w aplikacji mobilnej PeoPay, bankowości internetowej Pekao24 lub dowolnym oddziale banku.

Materiał powstał we współpracy z Bankiem Pekao