Na początku 2022 roku liczba specjalistów w Luxoft Poland wynosiła około 1700 osób. Dzięki swojej stabilnej sytuacji i nowym projektom, spółka konsekwentnie zyskuje co miesiąc wielu nowych pracowników na umowach o pracę. W ostatni kwartał tego roku wkroczyła z zespołem liczącym ponad 2500 osób na pokładzie. Luxoft Poland jest obecny na polskim rynku od ponad 12 lat. Swoje biura ulokował w największych miastach w Polsce: Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku, w których zatrudnia doświadczonych ekspertów realizujących projekty informatyczne na najwyższym poziomie.

Wzrost zatrudnienia w firmie symbolicznie zbiegł się ze zmianą dotychczasowego adresu w Warszawie. Luxoft Poland od września swoją siedzibę ma w nowym biurowcu, Skyliner, na warszawskiej woli. - To nie przypadek, ale przemyślana decyzja, ponieważ w Skylinerze swoją siedzibę ma DXC Technology, czyli nasz główny akcjonariusz. W ten sposób spółki działające ramię w ramię znalazły się pod jednym dachem. Oficjalne otwarcie nowego biura zaplanowaliśmy na 24 listopada. Większość z nas pracuje zdalnie, ale chcemy zadbać również o grupę pracowników, która preferuje pracować w biurze. Zmiana lokalizacji na jeszcze bardziej komfortową to przede wszystkim wyznacznik naszych wewnętrznych standardów, o które mocno w firmie dbamy - mówi Piotr Nasarzewski, Recruitment Director w Luxoft Poland.

Projekty, które przyciągają ambitnych kandydatów

Wysokie standardy dotyczą też projektów, w których mogą się spełniać przyszli pracownicy. - Nasza firma dostarcza rozwiązania technologiczne szyte na miarę potrzeb klientów, w których łączymy wysoką jakość usług z dogłębną wiedzą branżową. Specjalizujemy się m.in. w sektorach motoryzacji, usług finansowych i telekomunikacji. Pracujemy dla wielu klientów międzynarodowych, w tym z USA, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Wyróżnia nas fakt, że zatrudniamy doświadczonych specjalistów, z którymi realizujemy ambitne i długoterminowe projekty. Wzrost zatrudnienia to długofalowy proces, który realizujemy sukcesywnie. Na pewno nie poprzestaniemy na 2500 osobach, ponieważ stale prowadzimy procesy rekrutacji. Dzięki zróżnicowanym benefitom, dopasowanym do aktualnej sytuacji na rynku, zapewniamy naszym pracownikom stabilność zatrudnienia i możliwości rozwoju przy ciekawych projektach - podkreśla Piotr Nasarzewski. 

Luxoft Poland dysponuje programami i inicjatywami skierowanymi do swoich pracowników. Do firmy można dołączyć bez wychodzenia z domu, a w procesie rekrutacji uczestniczyć z dowolnego miejsca na ziemi. Każda osoba ma perspektywę poszerzania wiedzy, zdobycia cennych doświadczeń i dalszego rozwijania swojej ścieżki kariery. Dodatkowo, w ramach programu Internal Mobility, spółka realizuje rekrutacje wewnętrzne. Dzięki zróżnicowanym projektom i realnym możliwościom rozwoju, z roku na rok powiększa swój zespół.

Troska o pracowników z całego świata

Dla specjalistów spoza kraju pracodawca oferuje szerokie wsparcie w ramach autorskiego programu relokacji Luxoft OneTeam. Specjalnie przydzielona osoba z firmy, tak zwany Buddy, udziela wskazówek i porad oraz pomaga nowo zatrudnionym. Pracownik z innego kraju jest wdrażany krok po kroku nie tylko do pracy w spółce, ale też do życia w nowym miejscu. Otrzymuje pomoc na każdym etapie. Dotyczy to zarówno spraw formalnych, jak i codziennych. Pracodawca pomaga mu m.in. znaleźć mieszkanie, a współmałżonka wspiera w odnalezieniu sią na krajowym rynku pracy. - Wszystkie realizowane przez Luxoft Poland programy, zarówno rekrutacyjne, edukacyjne, jak i relokacji obcokrajowców, stanowią trzon HR, na którym opieramy swoją trwałość nawet w tak trudnych czasach, z jakimi przyszło się nam obecnie mierzyć. Wzrost zatrudnienia w roku 2022 jest dowodem na to, że zapewniamy przyszłym i obecnym pracownikom stabilne zatrudnienie – dodaje Piotr Nasarzewski.

Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku IT pozyskiwanie nowych pracowników to duże wyzwanie. Luxoft Poland zyskał atrakcyjność w oczach wielu kandydatów dzięki możliwości pracy przy unikalnych projektach, w tym między innymi systemach Murex czy Calypso, stosowanych w sektorze bankowości. - Na portalach pracy i stronach firmy każdego tygodnia pojawia się wiele zdalnych ofert pracy. Zachęcamy do ich obserwowania. Jeśli szukasz nowych wyzwań zawodowych lub chcesz zmienić miejsce zatrudnienia i dołączyć do zespołu Luxoft Poland, koniecznie sprawdź aktualne oferty pracy: http://bit.ly/3U0lSu9 - przekonuje Piotr Nasarzewski.

Materiał Promocyjny