Cyberzagrożeń wciąż przybywa, zwiększa się również powierzchnia ataku, obejmując wszystkie punkty końcowe, w tym drukarki, czujniki IoT i inne urządzenia podłączone do sieci. Każde z nich może stać się furtką przez którą intruzi uzyskają dostęp do danych.

Niestety cyberprzestępczość przeżywa dziś rozkwit, usługi kryminalne w modelu SaaS (np: Ransomware-as-a-Service, Phishing-as-a-service, PhaaS) coraz łatwiej zakupić. Dostęp nich poprzez dark web jest łatwy, a do posługiwania się nimi nie jest potrzebna duża wiedza techniczna, co znacznie zwiększa aktywność początkujących hakerów.

Według raportu HP Wolf Security The Evolution of Cybercrime w latach 2008-2021 FBI odnotowało 207% wzrost liczby zgłoszeń dotyczących cyberprzestępczości, a straty z powodu ataków jedynie w 2021 roku wyniosły prawie 7 mld USD. Trend ten widoczny jest też w Polsce. Specjaliści z CERT Polska w 2021 roku odnotowali wzrost cyberataków o 182% w porównaniu do roku 2020. Jak podaje KPMG ("Barometr Cyberbezpieczeństwa, 2022") w 2021 roku 69% organizacji w Polsce doświadczyło przynajmniej jednego cyberincydentu.

HP proponuje kompleksową ochronę

Rosnąc ilość zagrożeń i kierunków ataków sprawia, że kwestia zabezpieczenia sprzętu, zwłaszcza służącego do pracy jest priorytetowa.

Zazwyczaj użytkownicy korzystają z różnych pakietów secutity o mniejszych lub większych funkcjonalnościach, jednak jakość ochrony zdecydowanie wzrasta, gdy komputer posiada także wbudowane zabezpieczenia. Takie rozwiązania mają np. laptopy HP z linii Elite. Jest to:

Antywirus nowej generacji (HP Sure Sense) wykorzystujący algorytmy sztucznej inteligencji i technologię Deep Learning do natychmiastowego wykrywania i neutralizowania złośliwego oprogramowania.

Ochrona BIOS przed atakami na wbudowane oprogramowanie (HP Sure Start), czyli "samonaprawa" BIOSa poprzez automatycznie przywracanie jego bezpiecznej kopii w przypadku ataku lub uszkodzenia.

Przywracanie działania po awarii (HP Sure Recovery) z wykorzystaniem obrazu systemu zapisanego w kopii bezpieczeństwa.

Ochrona przed złośliwymi aplikacjami, załącznikami i stronami www (HP Sure Click). Dzięki HP Sure Click ryzyko zakażenia komputera wirusem umieszczonym w wiadomości e-mail spada aż o 90% Rozwiązanie izoluje aplikacje zamykając je w kontenerach i usuwając po zamknięciu programu.

Ochrona przed visual hacking (filtr HP Sure View). HP Sure View umożliwia zmianę kąta widzenie i podświetlenia ekranu, by osobie nie siedzącej przed monitorem nie udało się odczytywać treści. Z badań przeprowadzonych przez Ponemon Institute wynika, że kradzież "wzrokowa" jest łatwa, a działający potajemnie haker był w stanie przechwycić chronione dane w 88% podjętych próbach.

Fizyczna osłona migawki kamery HP Privacy Camera, pozwala całkowicie zasłonić kamerę. by uniknąć podglądania.

Nieprzerwane działanie krytycznych procesów niezbędnych do poprawnego funkcjonowania systemu operacyjnego podczas ataku (HP Sure Run). Sure Run utrzymuje płynność działania najważniejszych zabezpieczeń w przypadku ataku. Rozwiązanie to działa z wykorzystaniem wbudowanego w komputer i odizolowanego od sieci kontrolera HP Endpoint Security i zapewnia działanie procesów zabezpieczających o krytycznym znaczeniu, nawet gdy złośliwe oprogramowanie próbuje je wyłączyć.

Monitorowanie słabych punktów i szybkie przywracanie stanu komputera po atakach (HP Endpoint Security Controller) dzięki odizolowanemu mikroukładowi, pełniącemu funkcję centrum sterowania.

Dla małych, dużych i średnich

HP dostosowuje poziom zabezpieczeń do potrzeb klientów oferując je w ramach usług HP Wolf Security. Jest to portfolio w skład którego wchodzą m. in. wspomniane wyżej zabezpieczenia HP oraz Sure Access Enterprise, stosujący unikalną technologię izolacji, poprzez tworzenie mikro-wirtualnych maszyn. A zatem, nawet jeśli urządzenie końcowe użytkownika jest zagrożone, dostęp do wartościowych danych i systemów może pozostać bezpieczny.

HP Wolf Security Prócz rozwiązań dla użytkowników indywidualnych (HP Wolf Security for Home), obejmuje trzy odrębne rozwiązania dla przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa punktów końcowych. Jest to:

HP Wolf Security for Business - zestaw zabezpieczeń dołączanych do zakupu komputerów biznesowych, przeznaczonych dla firm i profesjonalistów.

HP Wolf Pro Security - urządzenia, oprogramowanie i usługi dostosowane do potrzeb firm małych i rozwijających się firm.

HP Wolf Enterprise Security - urządzenia, oprogramowanie i usługi dla dużych grup roboczych i organizacji rządowych. Obejmuje to warstwy ochrony sprzętowej, a także stałe wsparcie ze strony zespołów HP. Ponieważ drukarki są głównym zagrożeniem zarówno dla scentralizowanych, jak i rozproszonych pracowników, pakiet Enterprise Security zawiera wiele nowych funkcji zabezpieczeń drukarek.

Komputer przenośny HP EliteBook 840 14″ G9 Wolf Pro Security Edition

Komputer przenośny HP EliteBook 840 14″ G9 Wolf Pro Security Edition

Mat. Partnera

Użytkownicy, którzy potrzebują wytrzymałych komputerów zapewniających bezpieczeństwo fizyczne w ekstremalnych warunkach znajdą w seriach HP EliteBook czy HP ProBook laptopy spełniające militarne standardy MIL-STD-810. Takie urządzenia są odporne na wysoką temperaturę (25 do 60 stopni Celsjusza), wilgotność, kurz, zanurzenia w wodzie, wstrząsy i wibracje. Certyfikat MIL-STD, mimo tego, że został stworzony przez amerykańską armię, jest wykorzystywany na całym świecie dla udokumentowania niezawodności i trwałości sprzętu elektronicznego.

Materiał Promocyjny