Czym są podcasty?

Podcast to określenie, które wciąż brzmi obco dla części Internautów. Użytkownicy, którzy przez lata słuchali głównie stacji radiowych, mogą nie do końca rozumieć, co się pod nim kryje. Zatem, co to są podcasty? Są to publikacje internetowe, które przyjmują formę audio. Można przyrównać je do słuchowisk radiowych.

Podcasty są nagrywane przez różne osoby. Tworzą je dziennikarze, publicyści, nauczyciele, aktorzy, a także specjaliści w swoich dziedzinach. Niekiedy przygotowują je również popularni twórcy z serwisów takich jak YouTube. Podcast może być uzupełniony o obraz. Jego forma zakłada jednak, że użytkownik może go jedynie słuchać, by uzyskać wszystkie treści, które chciał przekazać autor.

Słuchanie podcastów jest możliwe na komputerze, laptopie, tablecie lub smartfonie. Wystarczy, że użytkownik połączy się z Internetem, a następnie odtworzy wybrany plik audio. Część podcastów jest dostępna również w wersji mp3, dlatego można pobrać je wcześniej na wybrane urządzenie i słuchać ich w aplikacji.

Zalety podcastów

Słuchanie podcastów zyskuje na popularności za sprawą wartościowej wiedzy i walorów rozrywkowych publikacji tego typu. Użytkownicy znudzeni słuchaniem muzyki i oglądaniem filmów chętnie włączają kolejne podcasty, które umilają im czas w trakcie sprzątania, gotowania lub wykonywania pracy.

Podcasty są zróżnicowane tematycznie. Wśród nich znaleźć można długie wywiady ze sławnymi osobami, specjalistami w swoich dziedzinach i zwykłymi ludźmi, którzy chcą opowiedzieć o swoich przeżyciach. Ponadto podcasty nagrywają nauczyciele języków obcych, lekarze, przyrodnicy i inni ludzie, którzy dzielą się swoimi pasjami. Dzięki temu słuchacze poszerzają swoją wiedzę i poznają wiele ciekawostek, o których wcześniej nie mieli pojęcia.

Atutem podcastów jest możliwość ich uruchomienia na urządzeniach mobilnych. Słuchacze mogą włączyć je na tablecie lub smartfonie w zależności od tego, jakim urządzeniem dysponują. Podcasty mogą dzięki temu umilić im podróż do pracy, lot samolotem lub długi przejazd pociągiem. Dodatkowo, gdy słuchacz używa słuchawek, może spędzić przyjemnie czas bez przeszkadzania innym pasażerom.

Wybierz słuchawki bezprzewodowe z oferty Komputronik: https://www.komputronik.pl/search-filter/8077/sluchawki-bezprzewodowe

Aplikacje do słuchania podcastów - które wybrać?

Aplikacje do słuchania podcastów umożliwiają wygodne zapoznawanie się z kolejnymi publikacjami swoich ulubionych twórców. Użytkownicy smartfonów mogą postawić między innymi na platformę Spotify, a także na serwis YouTube. Ponadto na iPhone'ach na słuchaczy podcastów czeka aplikacja Apple Podcast. Większość nagrań jest w niej darmowych, jednak niektórzy twórcy, zwłaszcza zagraniczni, decydują się na pobieranie niewielkiej opłaty miesięcznej. Do słuchania podcastów służy również Google Podcast i Soundcloud. Obie aplikacje są dostępne dla użytkowników smartfonów z systemem Android.

Więcej o podcastach przeczytasz na https://nano.komputronik.pl

Część twórców internetowych udostępnia podcasty wyłącznie na własnych stronach internetowych. Słuchanie publikacji tego typu wymaga połączenia z Internetem, gdyż jego zerwanie uniemożliwia dalsze odtwarzanie nagrania. Pliki z podcastami na stronach twórców zwykle nie są przeznaczone do pobierania na urządzenia mobilne. Słuchacz powinien wziąć ten fakt pod uwagę, by uniknąć rozczarowania, gdy zaplanuje słuchanie podcastów w samolocie lub podczas podróży pociągiem.

Materiał Promocyjny