Miniony rok przyniósł znaczącą zmianę, także w kontekście naszych przyzwyczajeń. Znacznie więcej czasu spędzaliśmy w domu, co wpłynęło także na sposób korzystania z naszych urządzeń. Być może z wielu funkcji mieliśmy okazję skorzystać po raz pierwszy, tym samym redefiniując rolę, jaką telewizor odgrywa w naszym życiu. Nagle okazało się, że dzięki Samsung Smart TV, domowy salon możemy przeobrazić w salę kinową lub w centrum konferencyjnie – zależnie od naszych potrzeb.

Filmy, muzyka i newsy na żądanie

W ciągu ostatnich kilku lat serwisy VOD zyskały dużą popularność. Konkurencja na rynku jest coraz większa, a wiodący gracze wytrwale rywalizują o użytkowników, wprowadzając własne produkcje. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że wśród najbardziej popularnych aplikacji na Samsung Smart TV w 2020 roku znalazły się właśnie te oferujące wideo na żądanie, czyli HBO GO, ipla, Netlix, Player.pl, Prime Video, Rakuten TV, TVP VOD czy YouTube.

Popularność telewizorów Samsung podłączonych do internetu z roku stale rośnie, ale 2020 rok był wręcz rekordowy pod tym względem ze wzrostem na poziomie ponad 25 proc. w pierwszym półroczu (w porównaniu rok do roku). Średni wzrost liczby subskrybentów wśród najpopularniejszych serwisów VOD wyniósł aż 53% rok do roku.

Fakt, że bardzo dużo czasu spędziliśmy w domu wpłynął także na rolę i sposób wykorzystania telewizora. Zamknięto kina, więc ten największy domowy ekran nam je zastąpił, a przedłużający się

Filmy i seriale to tylko jedna z opcji, jakie daje nam świat Samsung Smart TV. Te telewizory mają do zaoferowania o wiele więcej. Możemy słuchać muzyki, radia czy podcastów ( Spotify, Deezer, Tidal). Dzieci mają dostęp do tysięcy bajek i programów edukacyjnych w ramach takich aplikacji jak Youtube Kids, TVP VOD oraz specjalnych stref dziecięcych w ramach najpopularniejszych aplikacji. Fani sportu również znajdą coś dla siebie.

Na platformie mają dostęp do wielu usług streamingowych, które umożliwiają przeżywanie emocji sportowych tj. Canal+, TVP Sport, Emocje TV, Eurosport Player, Eleven Sport, Ipla. Mam też dostępne lokslnr aplikacje rozrywkowe i informacyjne tj. TVN24 GO, WOW czy umożliwiające oglądanie tematycznych kanałów telewizyjnych bez umowy tj. WP Pilot czy Filmbox. Rok 2020 zachęcił kolejne firmy do wejście do świata Smart TV, dlatego nasi Klienci mogą spodziewać się kolejnych ciekawych serwisów w tym roku.

Warto pamiętać, że Smart TV to jednak nie tylko filmy i seriale. To także dostęp do bieżących wiadomości. Jeśli akurat nie mamy telewizji kablowej, newsy z kraju i ze świata dostarczą aplikacje, takie jak TVN24 GO czy BBC. Informacje można śledzić na żywo lub oglądać wybrane programy na życzenie.

Ponadto Smart TV może być także nieograniczonym źródłem muzyki czy podcastów. Aplikacje, takie jak Spotify czy Tidal zapewniają dostęp do utworów czy spersonalizowanych playlist, dzięki czemu pozwolą rozkręcić każdą domówkę. Z kolei dla fanów muzyki bardziej klasycznej w Samsung Smart TV dostępna jest także aplikacja Met Opera on Demand, gdzie znajdziemy ponad 600 występów nagranych w nowojorskiej Metropolitan Opera.

Autopromocja
FORUM ESG

Co warto wiedzieć o ESG? Jej znaczenie dla firm i gospodarki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smart TV to więcej niż aplikacje filmowe

Jednak system Samsung Smart TV ma do zaoferowania znacznie więcej niż dostęp do platform VOD. To także szybkie połączenie z urządzeniami zewnętrznymi. Przykładowo, za pomocą funkcji Dotknij i Wyświetl, można w prosty sposób przełączyć się z telefonu i kontynuować oglądanie serialu na dużym ekranie telewizora Neo QLED. Wystarczy jedynie zetknąć ze sobą urządzenia, a telewizor automatycznie wykryje wyświetlane treści.

Samsung Smart TV może także ułatwiać codzienną pracę. Dzięki funkcji takiej jak PC n a Ekranie TV, możliwe jest bezprzewodowe połączenia z laptopem czy komputerem. Jeśli dodamy do tego możliwość podłączenia myszy i klawiatury czy bezpośredni dostęp do Microsoft 365 w przeglądarce internetowej telewizora, praca w domu nabierze nowego znaczenia.

Dodatkowo za pośrednictwem telewizora można teraz komunikować się z bliskimi czy współpracownikami. Z pomocą przychodzi aplikacja Google Duo. Dzięki niej użytkownicy będą mogli skorzystać z telewizora, by nawiązać wysokiej jakości wideorozmowę, w której udział może brać nawet do 32 osób.

Zachwycający obraz

Na koniec warto także przypomnieć, że wszelkie doświadczenia nie byłyby kompletne bez wysokiej jakości prezentowanych treści. W serii telewizorów Neo QLED zastosowano nowe źródło światła, czyli technologię Quantum Mini LED. Odpowiada ona za precyzyjną kontrolę podświetlenia, dzięki czemu widzowie mogą cieszyć się seansami filmowymi wzbogaconymi o niedostrzegalne wcześniej szczegóły, a każdy detal obrazu zachwyca swoją wyrazistością zarówno w ciemnych, jak i w jasnych scenach. Dodając do tego rzeczywiste, soczyste kolory, filmy i seriale dostępne w naszych ulubionych aplikacjach VOD, będziemy mogli zobaczyć w zupełnie nowej odsłonie. Ogromny wybór treści w połączeniu z niesamowitą jakością obrazu, to odpowiedź na różne potrzeby użytkowników – od rozrywki aż po efektywną pracę.

Wybierając teraz telewizor Neo QLED, można skorzystać z wyjątkowej promocji, w ramach której można otrzymać zwrot nawet do 2000 zł. Promocja trwa do 7 listopada 2021 roku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie neoqled-promocja.samsung.pl.

Materiał Promocyjny