Polska Klarta wie, jak dbać o zdrowe powietrze

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, którego zadaniem jest ochrona tego, co najważniejsze, czyli naszego zdrowia. Jak tworzyć urządzenia doskonale realizujące to zadanie, a zarazem zgodne z pozostałymi oczekiwaniami Polaków? Odpowiedź na to pytanie zna firma Klarta.

Oczyszczacze Klarta: skuteczność, estetyka i atrakcyjna cena

Klarta Poland, której siedziba znajduje się w Warszawie, powstała w 2017 r. z inicjatywy Filipa Nakrewicza. Pomysłodawca, a zarazem prezes spółki wyjaśnia, że do wprowadzania na rynek własnej marki skłoniły go trudności, na jakie napotkał, gdy wraz z żoną próbowali znaleźć idealny oczyszczacz powietrza do swojego mieszkania.

Skuteczne urządzenia okazały się wówczas drogie lub niezbyt ładne. Z tego powodu celem firmy Klarta stało się zaoferowanie oczyszczaczy łączących wysoką efektywność z atrakcyjną ceną i stylowym designem.

Zgodnie z przyjętą strategią w 2017 r. do sprzedaży trafił oczyszczacz Klarta Forste, dostępny w czterech wariantach kolorystycznych. Urządzenie to zdobyło wśród Polaków sporą popularność i jak dotąd doczekało się dwóch udoskonalonych wersji – Forste 2 i Forste 3 – sprzedawanych w aż pięciu kolorach (czarnym, białym, srebrnym, złotym i różowym).

Wysoka wydajność oczyszczania w Klarta Stor idealna do salonu

W międzyczasie do oferty doszedł jeszcze model Klarta Stor, który z racji znakomitej wydajności (CADR wynosi aż 580 m³/h) sprawdzi się w bardzo dużych pomieszczeniach mieszkalnych oraz w obiektach takich jak przedszkola, żłobki czy biura.

Ochrona przed smogiem i nie tylko

Znakomita skuteczność oczyszczaczy Klarta w walce ze smogiem i innymi zanieczyszczeniami to zasługa dobrej wydajności oraz wykorzystywania sprawdzonych technologii filtracyjnych. W procesie oczyszczania powietrza główną rolę odgrywają filtr HEPA oraz filtr węglowy.

HEPA świetnie radzi sobie z zatrzymywaniem pyłów zawieszonych PM1, PM2,5 i PM10, a dodatkowo wychwytuje alergeny wziewne, część bakterii i wirusów. Węgiel aktywny pochłania zanieczyszczenia gazowe (w tym rakotwórczy formaldehyd) i neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

We wszystkich oczyszczaczach dostępnych w sklepie Klarta.pl pracę tych dwóch filtrów wspierają filtr wstępny oraz jonizator. Ten pierwszy wyłapuje kurz i inne duże zanieczyszczenia, które można łatwo usunąć odkurzaczem.

Jonizator natomiast wytwarza jony ułatwiające oczyszczanie powietrza z bakterii, wirusów i pleśni, a jednocześnie przywraca równowagę między jonami dodatnimi i ujemnymi w powietrzu.

Restrykcyjny tryb automatyczny w trosce o zdrowie Polaków

Dobry oczyszczacz powietrza to taki, po włączeniu którego można zapomnieć o smogu. W tym celu niezbędny jest tryb automatyczny, w którym urządzenie samo kontroluje stan powietrza i w zależności od stopnia zanieczyszczenia wybiera optymalne w danej chwili tempo filtracji.

Wbrew pozorom nie chodzi tutaj tylko o komfort użytkowania oczyszczacza. Sprzęt zdolny do tak zwanej pracy inteligentnej wykrywa pogorszenie jakości powietrza i przyspiesza filtrację, aby szybko wyeliminować zagrożenie. Dla człowieka oznacza to skrócenie czasu ekspozycji na smog, tak więc tryb automatyczny pomaga chronić zdrowie.

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 Black w pokoju dziennym

– O jakości jego działania decyduje rodzaj czujnika zanieczyszczeń oraz zależność między stanem powietrza a tempem filtracji – zwraca uwagę Filip Nakrewicz. – W oczyszczaczach powietrza Klarta tryb auto bazuje na stężeniu pyłu PM2,5, czyli jednego z głównych składników smogu.

Kryteria oceny czystości powietrza są bardzo restrykcyjne, zwłaszcza w przypadku najnowszego modelu marki Klarta, oczyszczacza Klarta Forste 3.

Opierając się na normie WHO dotyczącej dopuszczalnego średniorocznego stężenia PM2,5, które wyznaczone zostało na 25 µg/m³, oczyszczacz po przekroczeniu tego poziomu przechodzi w tryb turbo (najwyższą z czterech dostępnych prędkości filtracji), aby szybko wyeliminować zagrożenie. Druga prędkość uruchamiana jest, gdy stężenie PM2,5 przekroczy 8 µg/m³, a trzecia przy stężeniu wyższym od 15 µg/m³.

Ciągły rozwój i udoskonalanie oferty

Jeszcze lepszy tryb automatyczny to nie jedyna różnica między oczyszczaczem Klarta Forste 3 a jego poprzednikiem, czyli Klartą Forste 2. Firma Klarta uwzględnia opinie i sugestie klientów, dlatego najnowsze urządzenie ma inny silnik, dzięki któremu pracuje znacznie ciszej od starszych wersji Klarty Forste. Warto podkreślić także to, że oczyszczacz objęty został aż 3-letnią gwarancją, potwierdzającą jego wysoką jakość.

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 z dziewczynką

Mając na uwadze inne problemy związane z jakością powietrza, firma Klarta zdecydowała się poszerzyć swoją ofertę i włączyć do niej urządzenia poprawiające wilgotność.

Suche powietrze to zjawisko, z którym także borykamy się głównie w sezonie grzewczym. Jego konsekwencjami są m.in. drapanie w gardle, suchy kaszel, łzawienie oczu oraz wyższa podatność na choroby wirusowe i bakteryjne, spowodowana przesuszeniem i zaburzeniem pracy śluzówki dróg oddechowych. Dolegliwościom tym przeciwdziała nawilżacz Klarta Humea.

Klarta Humea – zdrowe i skuteczne nawilżanie powietrza

Klarta Humea to nawilżacz wykorzystujący bezpieczny i naturalny proces nawilżania, jakim jest ewaporacja. Technologia ta umożliwia stosowanie wody kranowej i ogranicza ryzyko przewilżenia powietrza, gdyż wraz ze wzrostem wilgotności powietrza spada jego zdolność do absorpcji wody.

Mimo to, dla zapewnienia użytkownikowi pełnego bezpieczeństwa i komfortu, Klarta Humea wyposażona została w higrostat, który pozwala utrzymać nawilżenie na wyznaczonym poziomie.

Nawilżacz Klarta Humea jako bezpieczne nawilżanie dla rodziny z dziećmi

Firma Klarta ma w planach kolejne urządzenia poprawiające jakość powietrza wewnątrz budynków. Pierwsze z nich trafią do sprzedaży w przyszłym roku, lecz lepiej nie czekać do tego czasu, gdyż sezon smogowy trwa, a oczyszczacze dostępne w aktualnej ofercie Klarty zapewniają przed nim znakomitą ochronę i pięknie prezentują się w polskich domach.

Materiał Promocyjny

Mogą Ci się również spodobać

Ogromna nadzieja dla niewidomych: implant pozwoli im odzyskać wzrok

Jest nadzieja dla osób niewidomych. Już sześciu pacjentów otrzymało specjalne implanty, umożliwiające im częściowe ...

Roje Walkirii to przełom w lotniczej wojnie

Amerykańska armia testowała nowy dron stealth Kratos XQ-58 Valkyrie (Walkiria). Zastępy tych dronów mają ...

Oszczędne monitory z odpadów przyszłością elektroniki

Holenderska firma Philips pokazała w Warszawie swój proekologiczny monitor skonstruowany w 85 proc. z ...

Amerykanie zakażą chińskiego TikToka. Kupi go Microsoft?

Konflikt amerykańsko-chiński rozkręca się coraz bardziej. Prezydent Donald Trump zapowiedział, że zakaże działania TikToka ...

Przełom w reklamach online. W tym roku kampanie wesprze AI

W Polsce wydatki na internet już przekroczyły te na telewizję. Wśród mediów, które osiągnęły ...

Chiński napęd przyszłości. Inspiracją morskie zwierzę

Badacze z uniwersytetu Beihang w Pekinie stworzyli prototyp cybernetycznego latającego kalmara. Zazwyczaj podwodne pojazdy ...