Polska Klarta wie, jak dbać o zdrowe powietrze

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, którego zadaniem jest ochrona tego, co najważniejsze, czyli naszego zdrowia. Jak tworzyć urządzenia doskonale realizujące to zadanie, a zarazem zgodne z pozostałymi oczekiwaniami Polaków? Odpowiedź na to pytanie zna firma Klarta.

Oczyszczacze Klarta: skuteczność, estetyka i atrakcyjna cena

Klarta Poland, której siedziba znajduje się w Warszawie, powstała w 2017 r. z inicjatywy Filipa Nakrewicza. Pomysłodawca, a zarazem prezes spółki wyjaśnia, że do wprowadzania na rynek własnej marki skłoniły go trudności, na jakie napotkał, gdy wraz z żoną próbowali znaleźć idealny oczyszczacz powietrza do swojego mieszkania.

Skuteczne urządzenia okazały się wówczas drogie lub niezbyt ładne. Z tego powodu celem firmy Klarta stało się zaoferowanie oczyszczaczy łączących wysoką efektywność z atrakcyjną ceną i stylowym designem.

Zgodnie z przyjętą strategią w 2017 r. do sprzedaży trafił oczyszczacz Klarta Forste, dostępny w czterech wariantach kolorystycznych. Urządzenie to zdobyło wśród Polaków sporą popularność i jak dotąd doczekało się dwóch udoskonalonych wersji – Forste 2 i Forste 3 – sprzedawanych w aż pięciu kolorach (czarnym, białym, srebrnym, złotym i różowym).

Wysoka wydajność oczyszczania w Klarta Stor idealna do salonu

W międzyczasie do oferty doszedł jeszcze model Klarta Stor, który z racji znakomitej wydajności (CADR wynosi aż 580 m³/h) sprawdzi się w bardzo dużych pomieszczeniach mieszkalnych oraz w obiektach takich jak przedszkola, żłobki czy biura.

Ochrona przed smogiem i nie tylko

Znakomita skuteczność oczyszczaczy Klarta w walce ze smogiem i innymi zanieczyszczeniami to zasługa dobrej wydajności oraz wykorzystywania sprawdzonych technologii filtracyjnych. W procesie oczyszczania powietrza główną rolę odgrywają filtr HEPA oraz filtr węglowy.

HEPA świetnie radzi sobie z zatrzymywaniem pyłów zawieszonych PM1, PM2,5 i PM10, a dodatkowo wychwytuje alergeny wziewne, część bakterii i wirusów. Węgiel aktywny pochłania zanieczyszczenia gazowe (w tym rakotwórczy formaldehyd) i neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

We wszystkich oczyszczaczach dostępnych w sklepie Klarta.pl pracę tych dwóch filtrów wspierają filtr wstępny oraz jonizator. Ten pierwszy wyłapuje kurz i inne duże zanieczyszczenia, które można łatwo usunąć odkurzaczem.

Jonizator natomiast wytwarza jony ułatwiające oczyszczanie powietrza z bakterii, wirusów i pleśni, a jednocześnie przywraca równowagę między jonami dodatnimi i ujemnymi w powietrzu.

Restrykcyjny tryb automatyczny w trosce o zdrowie Polaków

Dobry oczyszczacz powietrza to taki, po włączeniu którego można zapomnieć o smogu. W tym celu niezbędny jest tryb automatyczny, w którym urządzenie samo kontroluje stan powietrza i w zależności od stopnia zanieczyszczenia wybiera optymalne w danej chwili tempo filtracji.

Wbrew pozorom nie chodzi tutaj tylko o komfort użytkowania oczyszczacza. Sprzęt zdolny do tak zwanej pracy inteligentnej wykrywa pogorszenie jakości powietrza i przyspiesza filtrację, aby szybko wyeliminować zagrożenie. Dla człowieka oznacza to skrócenie czasu ekspozycji na smog, tak więc tryb automatyczny pomaga chronić zdrowie.

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 Black w pokoju dziennym

– O jakości jego działania decyduje rodzaj czujnika zanieczyszczeń oraz zależność między stanem powietrza a tempem filtracji – zwraca uwagę Filip Nakrewicz. – W oczyszczaczach powietrza Klarta tryb auto bazuje na stężeniu pyłu PM2,5, czyli jednego z głównych składników smogu.

Kryteria oceny czystości powietrza są bardzo restrykcyjne, zwłaszcza w przypadku najnowszego modelu marki Klarta, oczyszczacza Klarta Forste 3.

Opierając się na normie WHO dotyczącej dopuszczalnego średniorocznego stężenia PM2,5, które wyznaczone zostało na 25 µg/m³, oczyszczacz po przekroczeniu tego poziomu przechodzi w tryb turbo (najwyższą z czterech dostępnych prędkości filtracji), aby szybko wyeliminować zagrożenie. Druga prędkość uruchamiana jest, gdy stężenie PM2,5 przekroczy 8 µg/m³, a trzecia przy stężeniu wyższym od 15 µg/m³.

Ciągły rozwój i udoskonalanie oferty

Jeszcze lepszy tryb automatyczny to nie jedyna różnica między oczyszczaczem Klarta Forste 3 a jego poprzednikiem, czyli Klartą Forste 2. Firma Klarta uwzględnia opinie i sugestie klientów, dlatego najnowsze urządzenie ma inny silnik, dzięki któremu pracuje znacznie ciszej od starszych wersji Klarty Forste. Warto podkreślić także to, że oczyszczacz objęty został aż 3-letnią gwarancją, potwierdzającą jego wysoką jakość.

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 z dziewczynką

Mając na uwadze inne problemy związane z jakością powietrza, firma Klarta zdecydowała się poszerzyć swoją ofertę i włączyć do niej urządzenia poprawiające wilgotność.

Suche powietrze to zjawisko, z którym także borykamy się głównie w sezonie grzewczym. Jego konsekwencjami są m.in. drapanie w gardle, suchy kaszel, łzawienie oczu oraz wyższa podatność na choroby wirusowe i bakteryjne, spowodowana przesuszeniem i zaburzeniem pracy śluzówki dróg oddechowych. Dolegliwościom tym przeciwdziała nawilżacz Klarta Humea.

Klarta Humea – zdrowe i skuteczne nawilżanie powietrza

Klarta Humea to nawilżacz wykorzystujący bezpieczny i naturalny proces nawilżania, jakim jest ewaporacja. Technologia ta umożliwia stosowanie wody kranowej i ogranicza ryzyko przewilżenia powietrza, gdyż wraz ze wzrostem wilgotności powietrza spada jego zdolność do absorpcji wody.

Mimo to, dla zapewnienia użytkownikowi pełnego bezpieczeństwa i komfortu, Klarta Humea wyposażona została w higrostat, który pozwala utrzymać nawilżenie na wyznaczonym poziomie.

Nawilżacz Klarta Humea jako bezpieczne nawilżanie dla rodziny z dziećmi

Firma Klarta ma w planach kolejne urządzenia poprawiające jakość powietrza wewnątrz budynków. Pierwsze z nich trafią do sprzedaży w przyszłym roku, lecz lepiej nie czekać do tego czasu, gdyż sezon smogowy trwa, a oczyszczacze dostępne w aktualnej ofercie Klarty zapewniają przed nim znakomitą ochronę i pięknie prezentują się w polskich domach.

Materiał Promocyjny

Mogą Ci się również spodobać

Twitter uderzył w trolli. Zamyka konta powiązane z Rosją i Iranem

Serwis poinformował, że usunął konta trolli powiązanych z Rosją, Iranem i Armenią. W sumie ...

Allegro zarabia krocie. Głównie dzięki prowizjom

Gigant e-handlu przy ponad 1,7 mld zł przychodów w 2018 r. miał ponad 230 ...

Rusza sprzedaż samsungów ze składanym ekranem. Kiedy odpowie Huawei?

Samsung usiłuje nadgonić stracone miesiące, wprowadzając od piątku na rynek aparat ze składanym ekranem, ...

Polskie projekty kosmiczne dostaną zastrzyk pieniędzy

NCBiR ogłosił start programu sektorowego pod nazwą „Szybka Ścieżka Kosmiczna”. Szybka Ścieżka dedykowana będzie ...

Porsche stworzyło statek kosmiczny dla „Gwiezdnych Wojen”

Lucasfilm zaangażował niemieckiego producenta luksusowych samochodów do pracy nad statkiem kosmicznym. Będzie można go ...

Rosja chce się odłączyć od globalnego internetu

Kreml jest prawnie i technicznie gotowy do odłączenia kraju od globalnego Internetu. Na poziomie ...