Chmura Krajowa – system idealny?

Czy Chmura Krajowa jest systemem bez wad? To duży projekt, którego celem jest zwiększenie innowacyjności gospodarki. Zapewnia wygodę, oszczędność czasu oraz optymalizację kosztów związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Dodatkowo umożliwia zwiększenie bezpieczeństwa wrażliwych danych. Wydaje się to być sytuacją, w której przedsiębiorca oraz Chmura Krajowa zyskuje. Czy jednak jest tak w rzeczywistości?

Co oferuje Chmura Krajowa?

Projekt skupia się na innowacyjności gospodarki, więc w pewien sposób usprawnia działanie przedsiębiorstw. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://chmurakrajowa.pl/. Założenia projektu są proste i przejrzyste. Aby je spełnić, wykorzystano kilka nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań. Najważniejsze z nich to oczywiście infrastruktura jako usługa, unowocześnienie stanowisk pracy przez pełne przeniesienie całego systemu na dysk w chmurze oraz zwiększenie bezpieczeństwa danych. Projekt pomaga też w standaryzacji i rozwoju własnych aplikacji. Ogółem, zalet jest bardzo dużo, ale czy to projekt idealny?

Rozwiązania Chmury Krajowej zapewniają dużą wygodę i ułatwiają pracę czy planowanie. Należy jednak zwrócić uwagę na sam system działania. W razie awarii serwerów cała firma będzie „zatrzymana” do momentu ich naprawy. Kopie zapasowe oczywiście po części rozwiązują ten problem, lecz zawsze może dojść do sytuacji, w której jedynym wyjściem będzie oczekiwanie na wznowienie pracy systemu. Kolejnym dość ważnym aspektem jest czynnik ludzki. Dostęp do chmury może uzyskać niepowołana osoba z zewnątrz na dowolnym urządzeniu. Jest to pewne zagrożenie, przed którym projekt nie jest w stanie ochronić firmy. Dodatkowo wdrażanie Chmury Krajowej do swojej firmy może okazać się dość ciężkie od strony logistycznej. Konieczne będzie odpowiednie przeszkolenie pracowników w celu wydajnego korzystania z narzędzi dostarczanych przez projekt. Wiąże się to z długim procesem oraz pewnymi kosztami.

Warto inwestować w Chmurę Krajową?

Oczywiście projekt zapewnia wiele istotnych korzyści. Ma jednak swoje wady, które są ciężkie do przeskoczenia. Należy zwrócić uwagę na stosunek zysków do strat i zdecydować się na wprowadzenie Chmury Krajowej do danej firmy. Odpowiednie przeszkolenie oraz pełne wdrożenie wszystkich narzędzi może oczywiście dość długo potrwać, dlatego dokładna analiza jest tak ważna. Chmura Krajowa z całą pewnością jest w stanie odmienić oblicze polskiej gospodarki. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą zrobić krok w przyszłość. Czy warto spróbować? Jak najbardziej, w razie wystąpienia strat wdrożone rozwiązania mogą zostać anulowane, przez co nie wiąże się to z żadnym większym ryzykiem.

Materiał Promocyjny 

Mogą Ci się również spodobać

Moda na e-booki dopiero przed nami

Choć miały wyeliminować z rynku papierowe książki, to doskonale z nimi współistnieją. W Polsce ...

Facebook zaskoczył. Chce płacić podatki w Europie

Dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg poparł działania Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w celu ...

Uber schodzi pod ziemię

Londyńczycy korzystający z aplikacji Ubera mogą już – oprócz możliwości zamówienia przewozu samochodem – ...

Janusz Cieszyński: E-zdrowie to ogromne korzyści

Każdy kraj w Europie jest na jakimś etapie wdrażania narodowego systemu e-zdrowia. Liczymy, że ...

Apple zaskoczył. Wprowadzi nowego iPoda

Apple nieoczekiwanie ogłosił, że wprowadzi na rynek już siódmą generację tych urządzeń. Robi to ...

Światowy partner Apple zainwestuje w Polsce

Największy operator rozwiązań Apple dla biznesu zwiększy zaangażowanie w naszym kraju – dowiedziała się ...