Chmura Krajowa – system idealny?

Czy Chmura Krajowa jest systemem bez wad? To duży projekt, którego celem jest zwiększenie innowacyjności gospodarki. Zapewnia wygodę, oszczędność czasu oraz optymalizację kosztów związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Dodatkowo umożliwia zwiększenie bezpieczeństwa wrażliwych danych. Wydaje się to być sytuacją, w której przedsiębiorca oraz Chmura Krajowa zyskuje. Czy jednak jest tak w rzeczywistości?

Co oferuje Chmura Krajowa?

Projekt skupia się na innowacyjności gospodarki, więc w pewien sposób usprawnia działanie przedsiębiorstw. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://chmurakrajowa.pl/. Założenia projektu są proste i przejrzyste. Aby je spełnić, wykorzystano kilka nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań. Najważniejsze z nich to oczywiście infrastruktura jako usługa, unowocześnienie stanowisk pracy przez pełne przeniesienie całego systemu na dysk w chmurze oraz zwiększenie bezpieczeństwa danych. Projekt pomaga też w standaryzacji i rozwoju własnych aplikacji. Ogółem, zalet jest bardzo dużo, ale czy to projekt idealny?

Rozwiązania Chmury Krajowej zapewniają dużą wygodę i ułatwiają pracę czy planowanie. Należy jednak zwrócić uwagę na sam system działania. W razie awarii serwerów cała firma będzie „zatrzymana” do momentu ich naprawy. Kopie zapasowe oczywiście po części rozwiązują ten problem, lecz zawsze może dojść do sytuacji, w której jedynym wyjściem będzie oczekiwanie na wznowienie pracy systemu. Kolejnym dość ważnym aspektem jest czynnik ludzki. Dostęp do chmury może uzyskać niepowołana osoba z zewnątrz na dowolnym urządzeniu. Jest to pewne zagrożenie, przed którym projekt nie jest w stanie ochronić firmy. Dodatkowo wdrażanie Chmury Krajowej do swojej firmy może okazać się dość ciężkie od strony logistycznej. Konieczne będzie odpowiednie przeszkolenie pracowników w celu wydajnego korzystania z narzędzi dostarczanych przez projekt. Wiąże się to z długim procesem oraz pewnymi kosztami.

Warto inwestować w Chmurę Krajową?

Oczywiście projekt zapewnia wiele istotnych korzyści. Ma jednak swoje wady, które są ciężkie do przeskoczenia. Należy zwrócić uwagę na stosunek zysków do strat i zdecydować się na wprowadzenie Chmury Krajowej do danej firmy. Odpowiednie przeszkolenie oraz pełne wdrożenie wszystkich narzędzi może oczywiście dość długo potrwać, dlatego dokładna analiza jest tak ważna. Chmura Krajowa z całą pewnością jest w stanie odmienić oblicze polskiej gospodarki. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą zrobić krok w przyszłość. Czy warto spróbować? Jak najbardziej, w razie wystąpienia strat wdrożone rozwiązania mogą zostać anulowane, przez co nie wiąże się to z żadnym większym ryzykiem.

Materiał Promocyjny 

Mogą Ci się również spodobać

Netflix i Spotify do opodatkowania. Czy uda się w Polsce?

Francja, Włochy, Czechy, a nawet USA to kraje, które podjęły już kroki mające ukrócić ...

Republikanie przyduszają Facebooka

Senator Josh Hawley do Zuckerberga: jak zależy ci na użytkownikach, sprzedaj Instagrama i WhatsAppa! ...

Przegląd najnowszych smartfonów Sony

Chociaż udział Sony w rynku smartfonów nie jest kolosalny (ok. 3.8 proc.), to jednak ...

Naukowcy opracowali czułą skórę dla robotów. Będą mogły przytulić człowieka

Zespół naukowców z Uniwersytetu Technicznego w Monachium (TUM) opracował niezwykłą, czułą skórę dla robotów. ...

Microsoft kupuje krew od chorych na Covid-19

Bill Gates, właściciel Microsoftu, w dobie pandemii koronawirusa znalazł się na celowniku całej rzeszy ...

Elon Musk buduje statek, którym chce zasiedlić Marsa

SpaceX nie tylko rozpoczął komercyjne loty rakiet Falcon Heavy, wynoszące satelity, ale zapowiedział także ...