Chmura Krajowa – system idealny?

Czy Chmura Krajowa jest systemem bez wad? To duży projekt, którego celem jest zwiększenie innowacyjności gospodarki. Zapewnia wygodę, oszczędność czasu oraz optymalizację kosztów związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Dodatkowo umożliwia zwiększenie bezpieczeństwa wrażliwych danych. Wydaje się to być sytuacją, w której przedsiębiorca oraz Chmura Krajowa zyskuje. Czy jednak jest tak w rzeczywistości?

Co oferuje Chmura Krajowa?

Projekt skupia się na innowacyjności gospodarki, więc w pewien sposób usprawnia działanie przedsiębiorstw. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://chmurakrajowa.pl/. Założenia projektu są proste i przejrzyste. Aby je spełnić, wykorzystano kilka nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań. Najważniejsze z nich to oczywiście infrastruktura jako usługa, unowocześnienie stanowisk pracy przez pełne przeniesienie całego systemu na dysk w chmurze oraz zwiększenie bezpieczeństwa danych. Projekt pomaga też w standaryzacji i rozwoju własnych aplikacji. Ogółem, zalet jest bardzo dużo, ale czy to projekt idealny?

Rozwiązania Chmury Krajowej zapewniają dużą wygodę i ułatwiają pracę czy planowanie. Należy jednak zwrócić uwagę na sam system działania. W razie awarii serwerów cała firma będzie „zatrzymana” do momentu ich naprawy. Kopie zapasowe oczywiście po części rozwiązują ten problem, lecz zawsze może dojść do sytuacji, w której jedynym wyjściem będzie oczekiwanie na wznowienie pracy systemu. Kolejnym dość ważnym aspektem jest czynnik ludzki. Dostęp do chmury może uzyskać niepowołana osoba z zewnątrz na dowolnym urządzeniu. Jest to pewne zagrożenie, przed którym projekt nie jest w stanie ochronić firmy. Dodatkowo wdrażanie Chmury Krajowej do swojej firmy może okazać się dość ciężkie od strony logistycznej. Konieczne będzie odpowiednie przeszkolenie pracowników w celu wydajnego korzystania z narzędzi dostarczanych przez projekt. Wiąże się to z długim procesem oraz pewnymi kosztami.

Warto inwestować w Chmurę Krajową?

Oczywiście projekt zapewnia wiele istotnych korzyści. Ma jednak swoje wady, które są ciężkie do przeskoczenia. Należy zwrócić uwagę na stosunek zysków do strat i zdecydować się na wprowadzenie Chmury Krajowej do danej firmy. Odpowiednie przeszkolenie oraz pełne wdrożenie wszystkich narzędzi może oczywiście dość długo potrwać, dlatego dokładna analiza jest tak ważna. Chmura Krajowa z całą pewnością jest w stanie odmienić oblicze polskiej gospodarki. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą zrobić krok w przyszłość. Czy warto spróbować? Jak najbardziej, w razie wystąpienia strat wdrożone rozwiązania mogą zostać anulowane, przez co nie wiąże się to z żadnym większym ryzykiem.

Materiał Promocyjny 

Mogą Ci się również spodobać

Startupy 2019. Polscy samuraje pod rękę z Robertem Lewandowskim

Technologia Fido.ai znanej polskiej firmy specjalizującej się w sztucznej inteligencji rozwija się pod nowymi ...

Możliwe opóźnienia w budowie Internetu dla szkół

W Polsce około 16 proc. szkół podstawowych, gimnazjów liceów i technikum ma łącze internetowe ...

Twitter szykuje wielki odsiew użytkowników. Uważaj, bo stracisz konto

Użytkownicy Twittera, którzy od dłuższego czasu nie używali swoich kont, mają dwa tygodnie na ...

Niemcy nie chcą wykluczać Huawei z 5G. Brytyjski think tank: To naiwność

Rząd niemiecki zadeklarował, że wykluczenie chińskiego koncernu Huawei z budowy sieci telekomunikacyjnych 5G w ...

W 2018 roku wygrał Samsung. Huawei jednak nie pokonało Apple

Rynek smartfonów słabnie. W 2018 roku na świecie sprzedało się ich 1,388 mld, o ...

Sklepy fałszują opinie w internecie na potęgę

Sprzedawcy próbują coraz częściej sztucznie poprawiać sobie poziom ocen od użytkowników, ponieważ dla wielu ...