Chmura Krajowa – system idealny?

Czy Chmura Krajowa jest systemem bez wad? To duży projekt, którego celem jest zwiększenie innowacyjności gospodarki. Zapewnia wygodę, oszczędność czasu oraz optymalizację kosztów związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Dodatkowo umożliwia zwiększenie bezpieczeństwa wrażliwych danych. Wydaje się to być sytuacją, w której przedsiębiorca oraz Chmura Krajowa zyskuje. Czy jednak jest tak w rzeczywistości?

Co oferuje Chmura Krajowa?

Projekt skupia się na innowacyjności gospodarki, więc w pewien sposób usprawnia działanie przedsiębiorstw. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://chmurakrajowa.pl/. Założenia projektu są proste i przejrzyste. Aby je spełnić, wykorzystano kilka nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań. Najważniejsze z nich to oczywiście infrastruktura jako usługa, unowocześnienie stanowisk pracy przez pełne przeniesienie całego systemu na dysk w chmurze oraz zwiększenie bezpieczeństwa danych. Projekt pomaga też w standaryzacji i rozwoju własnych aplikacji. Ogółem, zalet jest bardzo dużo, ale czy to projekt idealny?

Rozwiązania Chmury Krajowej zapewniają dużą wygodę i ułatwiają pracę czy planowanie. Należy jednak zwrócić uwagę na sam system działania. W razie awarii serwerów cała firma będzie „zatrzymana” do momentu ich naprawy. Kopie zapasowe oczywiście po części rozwiązują ten problem, lecz zawsze może dojść do sytuacji, w której jedynym wyjściem będzie oczekiwanie na wznowienie pracy systemu. Kolejnym dość ważnym aspektem jest czynnik ludzki. Dostęp do chmury może uzyskać niepowołana osoba z zewnątrz na dowolnym urządzeniu. Jest to pewne zagrożenie, przed którym projekt nie jest w stanie ochronić firmy. Dodatkowo wdrażanie Chmury Krajowej do swojej firmy może okazać się dość ciężkie od strony logistycznej. Konieczne będzie odpowiednie przeszkolenie pracowników w celu wydajnego korzystania z narzędzi dostarczanych przez projekt. Wiąże się to z długim procesem oraz pewnymi kosztami.

Warto inwestować w Chmurę Krajową?

Oczywiście projekt zapewnia wiele istotnych korzyści. Ma jednak swoje wady, które są ciężkie do przeskoczenia. Należy zwrócić uwagę na stosunek zysków do strat i zdecydować się na wprowadzenie Chmury Krajowej do danej firmy. Odpowiednie przeszkolenie oraz pełne wdrożenie wszystkich narzędzi może oczywiście dość długo potrwać, dlatego dokładna analiza jest tak ważna. Chmura Krajowa z całą pewnością jest w stanie odmienić oblicze polskiej gospodarki. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą zrobić krok w przyszłość. Czy warto spróbować? Jak najbardziej, w razie wystąpienia strat wdrożone rozwiązania mogą zostać anulowane, przez co nie wiąże się to z żadnym większym ryzykiem.

Materiał Promocyjny 

Mogą Ci się również spodobać

Polacy ubezpieczają USA

Łódzko-kalifornijski startup specjalizujący się w ubezpieczeniach zakończył właśnie rundę B i zebrał 27 mln ...

Sony przegrało bitwę z Nintendo

Wejście dwa lata temu na rynek przenośnych konsol Nintendo Switch wywróciło rynek do góry ...

Zbiórka na grę opartą na dziele Lema. Pierwszy taki projekt w historii

Ruszyła oferta publiczna krakowskiego studia, które pracuje nad grą, bazującą na twórczości Stanisława Lema. ...

Robot w aucie zastąpi kuriera

Automatyzacja wkracza coraz mocniej w usługi kurierskie. Już wkrótce paczki będą dostarczać nie kurierzy, ...

Samoobsługowe kasy są mniej produktywne od kasjerów

Problemem obecnej technologicznej rewolucji nie będzie ilość pracy, lecz jej jakość – bo uderza ...

Sieć Walmart znalazła skuteczny sposób na złodziei

Amerykańska sieć handlowa Walmart instaluje w swoich sklepach system kamer wyposażonych w sztuczną inteligencję ...