Jakie szafki pracownicze wybrać do swojego zakładu?

fot. meble-promag.pl

Obowiązkowym elementem wyposażenia każdego zakładu pracy są szafki dla zatrudnionych osób. Pracownicy powinni mieć możliwość bezpiecznego przechowywania swoich ubrań oraz rzeczy osobistych podczas pracy. Wstawienie odpowiednich mebli do szatni może dodatkowo pomóc w utrzymaniu porządku w pomieszczeniu. Sprawdź, w jakie szafki pracownicze warto zainwestować w swojej firmie.

Co charakteryzuje dobre szafki pracownicze?

Wybór mebli do szatni nie powinien być przypadkowy. Zdecydowanie warto postawić na wysokiej jakości produkty, które posłużą przez wiele lat. Szafki PROMAG są wykonane z wysokiej jakości blachy stalowej z zastosowaniem konstrukcji zgrzewanej. Ponadto są pokryte specjalną powłoką antykorozyjną, która dodatkowo wydłuża okres eksploatacji.

Oprócz wysokiej jakości wykonania bardzo ważną kwestią jest wygoda użytkowania oraz dopasowanie do wymiarów szatni. Szafki powinny być pojemne, dzięki czemu pracownicy będą mogli przechować w nich wszystkie ubrania, obuwie oraz inne elementy odzieży roboczej. Konstrukcja szafek powinna ułatwić zachowanie czystości pomieszczenia, a ich design idealnie pasować do pozostałych elementów wyposażenia szatni.

Funkcjonalne wyposażenie standardowe

Podstawowe wyposażenie szatni powinno przede wszystkim zapewnić maksimum funkcjonalności. Warto postawić na modułową budowę mebli, która pozwoli na dobre zagospodarowanie przestrzeni nawet w pomieszczeniach o nietypowych wymiarach lub kształtach. Korzystanie z szafek powinno być bardzo wygodne – pracownicy muszą mieć zapewniony swobodny dostęp, wystarczającą ilość miejsca w obrębie szafki, a także móc zmieścić wszystkie swoje ubrania oraz inne rzeczy.

Funkcjonalność szafek pracowniczych oznacza także łatwość czyszczenia. Gładka, metalowa powierzchnia pozwala na szybkie i bezproblemowe usunięcie ewentualnych zabrudzeń. Właściciele zakładów mogą ponadto zdecydować się na meble na nóżkach, które ułatwiają umycie podłogi pod szafką czy też usunięcie kurzu i śmieci. Szafki powinny posiadać ponadto otwory wentylacyjne zapewniające prawidłową cyrkulację powietrza. Praktycznym rozwiązaniem może być także umieszczenie na drzwiach wizytownika z danymi pracownika.

Bogate wyposażenie dodatkowe

Podczas zakupów warto także zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe oferowane przez producenta mebli. Dodatkowe elementy mogą pomóc w lepszym zagospodarowaniu przestrzeni czy też urządzeniu szatni w niestandardowych kształtach i rozmiarach. Bardzo przydatnym dodatkiem jest ławka pod szafkę, która pozwala pracownikom na zmianę ubrań czy też obuwia w wygodnej pozycji siedzącej.

W ofercie sklepów z meblami do szatni można ponadto znaleźć ławki z półką na obuwie oraz ławki wysuwane. Oprócz szafek pracowniczych warto zainwestować w meble przeznaczone do przechowywania brudnej odzieży, które znacząco ułatwią utrzymanie właściwej higieny i czystości w firmie. Wybierając dodatkowe wyposażenie, należy zawsze pamiętać o sprawdzeniu dopasowania do szafek pracowniczych pod względem wymiarów.

Materiał Promocyjny 

Mogą Ci się również spodobać

Łazik NASA ląduje na Marsie. Przełom w poszukiwaniu życia?

Amerykańska agencja kosmiczna wysłała na Marsa łazik, który ma odnaleźć dowody na istnienie życia ...

Producenci gier mogą zarobić na koronawirusie

Cyfrowa rozrywka jest jedną z nielicznych branż, które mogą być beneficjentem trwającej pandemii koronawirusa. ...

Potężna inwestycja Alibaby. Rzuca wyzwanie Amazonowi i Google

Chińczycy przeznaczą górę pieniędzy na rozwój technologi AI. Alibaba, koncern stworzony przez Jacka Ma, ...

Levandowski musi zapłacić Google 179 mln dol. kary. Za kradzież tajemnic

Anthony Levandowski, mający polskie korzenie były inżynier Waymo, należącego do Google’a startupu, który jest ...

Najbogatszy człowiek jeszcze bogatszy. Dzięki koronawirusowi

Jeff Bezos, założyciel Amazona, powiększył swój majątek aż o 24 mld dol. do 138 ...

Rząd wreszcie zajmie się Uberem. To dziesiąte podejście

Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów rozpatrywany będzie projekt nowelizacji ustawy o transporcie. Planowane regulacje ...