Serwer dedykowany z Windows Server jako efektywny pomysł na home office

Pandemia koronawirusa spowodowała, że miliony ludzi na całym świecie muszą wykonywać swoje obowiązki zdalnie. Nie zmienia to jednak faktu, że w wielu firmach praca przez internet, poza siedzibą biura, jest czymś zupełnie normalnym. Żeby jednak było to możliwe, firma powinna zapewnić zatrudnionym odpowiednie rozwiązania.

Praca zdalna uszczęśliwia?

Praca poza siedzibą firmy była przedmiotem wielu badań. Jedno z nich, przeprowadzone przez Owl Labs, pokazało, że osoby, którym przedsiębiorstwa pozwoliły przejść na częściową lub całkowitą pracę zdalną są z tego powodu bardzo zadowolone. Co dokładnie wykazały wyniki badania? Pracujący zdalnie są o 22 proc. szczęśliwsi niż pozostali zatrudnieni. Dlaczego ankietowani zdecydowali się taki tryb pracy? Respondenci wskazywali na:

  • zachowanie równowagi między życiem osobistym a pracą – 91 proc.,
  • podniesienie produktywności – 79 proc.,
  • zmniejszenie poziomu stresu – 78 proc.,
  • niechęć do marnowania czasu na dojazd do biura – 78 proc.

Niektóre wyniki badania mogą być zaskakujące. Wykazały one, że pracownicy, którzy mają możliwość pracy zdalnej są mocniej związani ze swoją firmą. O 13 proc. więcej z nich stwierdziło, że chcą się na dłużej związać z pracodawcą niż w przypadku tych, którzy nie mają opcji pracy zdalnej. Co ciekawe, 43 proc. wykonujących obowiązki na odległość uznało, że zdarza im się pracować po godzinach i są z tego zadowoleni.

Pracować zdalnie, ale jak?

Praca w systemie home office jest teraz szczególnie popularna i tak może pozostać jeszcze przez wiele tygodni, ze względu na wspomnianą pandemię. Obecna sytuacja pokazała, że firmy powinny być przygotowane na nieoczekiwane wydarzenia, które odwracają biznes do góry nogami. O ile wcześniej zostaną wdrożone odpowiednie rozwiązania, w wielu branżach pracownicy będą mogli płynnie przejść na pracę zdalną, gdy zajdzie taka potrzeba. Żeby realizacja zadań na odległość była możliwa, firma powinna zainwestować np. w serwer dedykowany z Windows Server. To maszyna, której wszystkie zasoby są oddane do twojej dyspozycji, a na sprzęcie tym zainstalowany jest system Windows Server 2019 Standard. Do czego możesz wykorzystać takie rozwiązanie? Oto przykładowe zastosowania:

  • Jako serwer baz danych – możesz na nim skonfigurować serwer bazodanowy do wykorzystania w aplikacjach, które takiej bazy wymagają.
  • Jako serwer VPS – możesz go używać do bezpiecznego tunelowania ruchu do sieci i z sieci.
  • Jako serwer do ERP – możesz zainstalować na nim system typu ERP z opcją obsługi aplikacji przez kilka stanowisk za pośrednictwem zdalnego pulpitu.

W ramach oferty na Windows Server w Homecloud.pl otrzymasz w cenie 5 licencji RDP. Co to oznacza? RDP to skrót od Remote Desktop Protocol. Jest to bezpieczny protokół stworzony przez firmę Microsoft, który służy do komunikacji na zasadzie klient-serwer.

Nowa rzeczywistość dla polskich firm

Z ankiety przeprowadzonej przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą wynika, że z powodu epidemii koronawirusa 90 proc. firm spodziewa się gorszych wyników finansowych, a 80 proc. już odnotowała spadek sprzedaży. Dla 62 proc. przedsiębiorstw dużym problemem jest absencja pracowników. Żeby przeciwdziałać kłopotom, aż 90 proc. spółek umożliwiło zatrudnionym pracę zdalną. Firmy, które wcześniej zadbały o odpowiednie rozwiązania z pewnością ograniczą straty w tym trudnym dla polskiej gospodarki czasie. Zaledwie 10 proc. przedsiębiorstw zdecydowało się na ograniczenie czasu pracy lub wysłanie pracowników na płatne urlopy. Ponad 30 proc. ankietowanych przyznało, że przez epidemię mają problemy z terminowym otrzymywaniem produktów od dostawców, a 18 proc. ma braki w magazynach.

Materiał Promocyjny 

Mogą Ci się również spodobać

Cyfrowi tłumacze z Polski to hit. Firma z Krakowa ma 70 proc. unijnego rynku

Spółka Vasco z Krakowa, kierowana przez Macieja Góralskiego, wyrasta na giganta rynku elektronicznych tłumaczy. ...

Nadchodzi apokalipsa zombie. Vivid Games odkrywa karty

Bydgoska spółka podała daty premier „Zombie Blast Crew” oraz „Gravity Rider Zero”. W tym ...

Polskie studia w nowym modelu pracy. I wirus niestraszny

Z wielu krajów napływają wieści o przekładaniu niektórych premier gier. Ta najbardziej oczekiwana, powstająca ...

Mamy właśnie szczyt zakupów świątecznych przez internet

Na Allegro w poniedziałek sprzedać się mogło nawet 3 mln produktów, dwa razy więcej ...

Asystent Google’a z paczkami polskiego milionera

„OK, Google! Porozmawiaj z InPost” – wystarczy wypowiedzieć takie sformułowanie, aby w automatyczny sposób ...

Samsung pokazał składany smartfon. To ma być hit

Koreańczycy pokazali długo oczekiwany model Galaxy Fold. To urządzenie ze składanym, a właściwie zginanym ...