Targi w Moszczenicy

W dniach od 9 do 10 września 2018 w samym centrum Polski – w Moszczenicy, odbędzie się Międzynarodowa Konferencja IT i Innowacje wraz z towarzyszącymi jej Międzynarodowymi Targami branży IT, rolnej, spożywczej, przetwórstwa drewna i energetyki z odnawialnymi źródłami energii.

Wydarzenie jest elementem szerokiej strategii realizowanej przez Gminę. „Moszczenica Promuje Innowacje” to działania zmierzające do pozyskania innowacyjnych inwestorów, w tym także z zagranicy. Budowane aktualnie Moszczenickie Tereny Inwestycyjne to około 3, 5 ha terenów położonych w bliskim sąsiedztwie autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S8 i drogi krajowej DK91.

Gmina Moszczenica posiada tytuł Najbardziej Innowacyjnej Gminy w Polsce oraz jest laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju. – Jest to efekt pozyskanych środków zewnętrznych – mówi Wójt Marceli Piekarek. – Udało nam się zdobyć 100 mln zł na stulecie odzyskania niepodległości. – Znacząca większość z tych pieniędzy przeznaczona jest na inwestycje – dodaje sekretarz gminy, Krzysztof Jędrzejczyk.

Do tej pory wybudowano około 100 kilometrów sieci światłowodowej, trwa budowa nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych. – Zdajemy sobie sprawę, że przyszłość gminy to wysoko wyspecjalizowane miejsca pracy dla młodych ludzi – twierdzi zastępca wójta Agata Biesaga. – Dlatego ściśle współpracujemy z naukowcami z Politechniki Częstochowskiej, którzy biorą bardzo aktywny udział w naszych projektach.

Gmina mocno wspiera też nowoczesne podmioty prywatne. Dla inwestorów zorganizowano finansowany ze środków unijnych udział w konferencji BlackHat w Las Vegas (USA), obecnie trwają przygotowania do wyjazdu dla przedsiębiorców z branży przetwórstwa drewna na prestiżowe targi w Brukseli. Aby być miejscem konkurencyjnym dla inwestorów na mapie nie tylko Polski, ale i Europy – gmina stara się stworzyć na swoim terenie szeroki wachlarz możliwości współpracy dla uczelni i podmiotów prywatnych oraz instytucji otoczenia biznesu.

Podczas targów obędzie się prezentacja łazika stworzonego przez studentów Politechniki Częstochowskiej, który zdobył pierwsze miejsce w międzynarodowych zawodach URC 2018 w Stanach Zjednoczonych. Na konferencji IT wystąpią m.in. przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, którzy zaprezentują szczegóły rozwoju systemu EZD RP oraz ekspert z Irlandii specjalizujący się w handlu międzynarodowym. Organizatorzy zapowiadają też panel poświęcony sztucznej inteligencji. Łódzki Dom Biznesu, partner gminy Moszczenica, zaprezentuje z kolei projekt związany z dofinansowaniem szkoleń dla pracowników firm z regionu łódzkiego, na który z programu regionalnego pozyskano ponad 23 mln zł.

Mogą Ci się również spodobać

Ekstremalny laptop z ekstremalną promocją

Firma Lenovo w nietypowy sposób zachęca do zakupu swojego flagowego laptopa. ThinkPad był już ...

Facebook płacił nawet dzieciom za instalację aplikacji „szpiegującej”

20 dolarów miesięcznie płacił społecznościowy gigant za instalowanie oprogramowania, które „szpiegowało” użytkowników – ustalił ...

Wysyp globalnych hitów

W ostatnich tygodniach na świecie obserwujemy rekordową liczbę premier gier wideo. Rynek gier wideo ...

TikTok podbija świat śpiewającymi żelkami

Po internecie rozchodzą się klipy z żelkami śpiewającymi „Someone like you” Adele. Krótkie filmiki ...

Netflix wreszcie pokazał pierwszy zwiastun „Wiedźmina”

Premiera serialu „Wiedźmin”, według prozy Andrzeja Sapkowskiego już w tym roku. Netflix – zgodnie ...