Przelatujące drony będą identyfikowane

Shutterstock

Amerykański urząd lotnictwa FAA zaproponował przepis, który pozwoli zdalnie namierzać większość dronów w obszarze powietrznym kraju.

Zgodnie z propozycją, wszystkie drony używane w Stanach maja podlegać temu przepisowi w ciągu 3 lat. Kongres polecił urzędowi w 2016 r. opracować do lipca 2018 przepisy albo wytyczne pozwalające obywatelom, urzędowi lotnictwa, organom przestrzegania prawa i innym zdalnie namierzać i identyfikować drony w locie i ich operatorów.

Konieczność takich przepisów pojawiła się w związku z wyścigiem różnych firm w tworzeniu flot bezzałogowych obiektów łatających wykorzystywanych w handlu online — podał Reuters.

Firma kurierska United Parcel Service podała w październiku, że otrzymała jako pierwsza zgodę rządu federalnego na używanie floty dronów. To dało początek nowej działalności; dostaw dronami towarów przez konkurentów, Amazona i Alphabetu.

Pierwsza z nich otrzymała certyfikat na eksperymentalne testowanie dronów. Firma Wing wyszukiwarki Google’a otrzymała w 2019 r. certyfikat przewoźnika powietrznego dronami. Testuje dostawy zakupów do domów w terenach wiejskich koło Blacksburga w Wirginii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przemysł 4.0 idzie jeszcze dalej

Technologie takie jak internet rzeczy, rozszerzona rzeczywistość czy sztuczna inteligencja coraz odważniej wkraczają także ...

Netflix wreszcie pokazał pierwszy zwiastun „Wiedźmina”

Premiera serialu „Wiedźmin”, według prozy Andrzeja Sapkowskiego już w tym roku. Netflix – zgodnie ...

Miliard złotych na zrzutki online. Smartfony rządzą

Rynek tzw. finansowania społecznościowego szybko rośnie. Według prognoz większość takich transakcji w sieci rodacy ...

Brytyjscy żołnierze mają nową broń. To strzelający dron z AI

Brytyjska armia ma nowego bojowego drona, który ma pomóc żołnierzom w miastach. Dron i9 ...

Airbnb odwołuje wakacje. Koronawirus zniszczył rynek wynajmu

Pandemia koronawirus może zniszczyć platformy wynajmu krótkoterminowego. Airbnb zwalnia część pracowników i „odwołuje” wakacje ...

Wojna z hakerami nigdy się nie skończy, ale poddać się nie można

Wynajdziemy lepszą pułapkę na myszy? Hakerzy stworzą sprytniejszą mysz – mówi nam Patrick Grillo, ...