Przelatujące drony będą identyfikowane

Shutterstock

Amerykański urząd lotnictwa FAA zaproponował przepis, który pozwoli zdalnie namierzać większość dronów w obszarze powietrznym kraju.

Zgodnie z propozycją, wszystkie drony używane w Stanach maja podlegać temu przepisowi w ciągu 3 lat. Kongres polecił urzędowi w 2016 r. opracować do lipca 2018 przepisy albo wytyczne pozwalające obywatelom, urzędowi lotnictwa, organom przestrzegania prawa i innym zdalnie namierzać i identyfikować drony w locie i ich operatorów.

Konieczność takich przepisów pojawiła się w związku z wyścigiem różnych firm w tworzeniu flot bezzałogowych obiektów łatających wykorzystywanych w handlu online — podał Reuters.

Firma kurierska United Parcel Service podała w październiku, że otrzymała jako pierwsza zgodę rządu federalnego na używanie floty dronów. To dało początek nowej działalności; dostaw dronami towarów przez konkurentów, Amazona i Alphabetu.

Pierwsza z nich otrzymała certyfikat na eksperymentalne testowanie dronów. Firma Wing wyszukiwarki Google’a otrzymała w 2019 r. certyfikat przewoźnika powietrznego dronami. Testuje dostawy zakupów do domów w terenach wiejskich koło Blacksburga w Wirginii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Apple Watch 6 zbada krew

Nowe inteligentne zegarki będą miały więcej funkcji monitorowania zdrowia użytkownika. Apple ma przedstawić Apple ...

Elektroniczne etykiety pozbawią pracy kasjerów

O technologii RFID mówi się od lat, ale dopiero teraz zaczyna szturmem podbijać nasz ...

Kopaczy kryptowalut wyganiają ceny energii

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy rosnące ceny energii dobiły kopalnie kryptowalut w Polsce. Nieuniknione podwyżki ...

NASA wyśle pierwszych turystów w kosmos

NASA ogłosiła, że zamierza organizować wycieczki turystyczne na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Jak podała amerykańska ...

Smart home w Polsce wciąż czeka na boom

W Europie smartfony wykorzystywane są do zarządzania inteligentnym 
domem. Rynek rośnie co kwartał o ...

Marek Tatała z FOR: Ekonomia współdzielenia to nie przejściowa moda

Technologie cyfrowe będą wchodzić do coraz większej liczby obszarów naszego życia. Trzeba to zaakceptować ...