Przelatujące drony będą identyfikowane

Shutterstock

Amerykański urząd lotnictwa FAA zaproponował przepis, który pozwoli zdalnie namierzać większość dronów w obszarze powietrznym kraju.

Zgodnie z propozycją, wszystkie drony używane w Stanach maja podlegać temu przepisowi w ciągu 3 lat. Kongres polecił urzędowi w 2016 r. opracować do lipca 2018 przepisy albo wytyczne pozwalające obywatelom, urzędowi lotnictwa, organom przestrzegania prawa i innym zdalnie namierzać i identyfikować drony w locie i ich operatorów.

Konieczność takich przepisów pojawiła się w związku z wyścigiem różnych firm w tworzeniu flot bezzałogowych obiektów łatających wykorzystywanych w handlu online — podał Reuters.

Firma kurierska United Parcel Service podała w październiku, że otrzymała jako pierwsza zgodę rządu federalnego na używanie floty dronów. To dało początek nowej działalności; dostaw dronami towarów przez konkurentów, Amazona i Alphabetu.

Pierwsza z nich otrzymała certyfikat na eksperymentalne testowanie dronów. Firma Wing wyszukiwarki Google’a otrzymała w 2019 r. certyfikat przewoźnika powietrznego dronami. Testuje dostawy zakupów do domów w terenach wiejskich koło Blacksburga w Wirginii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Producenci gier dali zarobić. Teraz kolejni szturmują giełdę

Imponująca tegoroczna stopa zwrotu i szturm debiutantów – tak w dużym skrócie można opisać ...

Bogiem miała być maszyna. Levandowski zamknął swój kościół

Anthony Levandowski, były inżynier Google, sławny na cały świat twórca pojazdów autonomicznych i aferzysta, ...

Polacy chcą grać na emocjach w internecie

AdEmotion chce dzięki systemowi rozpoznawania emocji użytkowników sieci zwiększać e-handel. Projekt znalazł już uznanie ...

Prezes Nanogroup: Leki na raka mogą być tańsze i bezpieczniejsze

Z badań wynika, że zahamowaliśmy rozwój nowotworów i ograniczyliśmy ich przerzuty. Co najważniejsze, taka ...

Pożycz moc komputera. Amerykanie wzywają do walki z wirusem

Amerykanie zapraszają właścicieli komputerów do użyczenia mocy obliczeniowej komputerów do badań nad potencjalnymi lekami ...