Przelatujące drony będą identyfikowane

Shutterstock

Amerykański urząd lotnictwa FAA zaproponował przepis, który pozwoli zdalnie namierzać większość dronów w obszarze powietrznym kraju.

Zgodnie z propozycją, wszystkie drony używane w Stanach maja podlegać temu przepisowi w ciągu 3 lat. Kongres polecił urzędowi w 2016 r. opracować do lipca 2018 przepisy albo wytyczne pozwalające obywatelom, urzędowi lotnictwa, organom przestrzegania prawa i innym zdalnie namierzać i identyfikować drony w locie i ich operatorów.

Konieczność takich przepisów pojawiła się w związku z wyścigiem różnych firm w tworzeniu flot bezzałogowych obiektów łatających wykorzystywanych w handlu online — podał Reuters.

Firma kurierska United Parcel Service podała w październiku, że otrzymała jako pierwsza zgodę rządu federalnego na używanie floty dronów. To dało początek nowej działalności; dostaw dronami towarów przez konkurentów, Amazona i Alphabetu.

Pierwsza z nich otrzymała certyfikat na eksperymentalne testowanie dronów. Firma Wing wyszukiwarki Google’a otrzymała w 2019 r. certyfikat przewoźnika powietrznego dronami. Testuje dostawy zakupów do domów w terenach wiejskich koło Blacksburga w Wirginii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dzięki aplikacji nie zjesz przeterminowanej żywności

Szwedzka sieć handlowa działająca w republikach nadbałtyckich wprowadziła do użytku aplikację uniemożliwiającą sprzedaż przeterminowanej ...

Wyzwanie rzucone bakteriom

Otwiera się nowa droga w diagnostyce mikrobiologicznej. Naukowcy z Instytutu Chemii Fizycznej PAN opracowują ...

Zabrał hasła do grobu. Klienci nie mogą wypłacić 190 mln dol.

QuadrigaCX, kanadyjska firma zajmująca się handlem kryptowalutami informuje, że nie jest w stanie wypłacić ...

Polska firma oferuje podróże ze sztuczną inteligencją

Hotailors powstał zaledwie nieco ponad dwa lata temu, a dziś globalnym klientem poznańskiego startupu ...

Sukces polskiej firmy, która zwalcza cyberprzemoc za pomocą AI

Pierwsze polskie laboratorium walczące z cyberprzemocą za pomocą sztucznej inteligencji, Samurai Labs, otrzyma dofinansowanie ...

Masaż przyszłości z wirtualną rzeczywistością

Gogle wirtualnej rzeczywistości, słuchawki, oraz zautomatyzowane fotele do masażu – to wszystko znajdziemy w ...