Dzięki temu sojuszowi prace nad automatami, zbliżonymi wyglądem i zachowaniem do ludzi, mają nabrać tempa. W efekcie Sophia zyska siostrę. Immervision opracowało bowiem cyborga Joyce, który jest w praktyce zaawansowaną technologią komputerowej wizji. Kooperacja Hanson Robotics z firmą Immervision ma doprowadzić do postępu w dziedzinie przetwarzania i analizy obrazu (w praktyce wzroku robota i rozumienia widzianego przez niego otoczenia).

CZYTAJ TAKŻE: Producenci akcesoriów erotycznych zyskali na pandemii. Czas robotów

W ramach współpracy Hanson Robotics stworzy najnowocześniejsze humanoidalne ciało dla Joyce, druga zaś z firm dostarczy najbardziej zaawansowane kamery i technologie analityczne, które posłużą za oczy zmodyfikowanej Sophie i Joyce. David Hanson, dyrektor generalny Hanson Robotics, przekonuje, że młodsza siostra Sophie będzie w stanie dokonać znaczącego postępu w kontekście użyteczności sztucznej inteligencji i robotyki.

Twórcy nowego cyborga liczą, że do projektu Joyce dołączą kolejne firmy technologiczne, naukowcy i programiści. Celem jest wdrożenie tzw. percepcji maszynowej, która pozwoliłaby opracować robota podobnego człowiekowi. Nowi partnerzy będą mogli implementować cyborgowi dodatkowe czujniki, oprogramowanie i algorytmy.