W 2018 roku firma Alsecco powiększyła swoje hale o dodatkowe 16 000 m kw, co łącznie daje 32 400 m kw. powierzchni produkcyjnej. - Po tak wielkiej inwestycji przyszedł czas na modernizację i rozbudowę infrastruktury – mówi Marcin Skibiński, dyrektor IT w Alsecco.

Po udanych testach, w 2019 roku Huawei wygrał projekt metro klastra w Alsecco. – Udowodniliśmy niezawodność, automatyzm i wydajność klastra. Testy macierzy poszły na tyle dobrze, że klient postanowił zapytać nas o ofertę również na inne produkty, tj serwery i przełączniki. Ostatecznie dostarczyliśmy kompletną infrastrukturę end-to-end składającą się z wydajnych macierzy all-flash z natywną architekturą NVMe gwarantującą najkrótsze czasy odpowiedzi, mocy obliczeniowej w postaci serwerów rackowych x86 wykorzystywanych pod wirtualizację oraz switche w technologii IP, którą Huawei rozwija od dłuższego czasu – mówi opowiada inżynier Huawei.

- Obecnie wszystko działa bez zarzutu – dodaje dyr. Skibiński.

Niezawodność i szybkość

W ramach kontraktu Huawei dostarczył macierze All-flash Dorado 5000 NVMe w klastrze HyperMetro, przełączniki rdzeniowe z serii S6700, przełączniki dostępu z serii S5700 i serwery z rodziny FusionServer. Macierze Dorado pokryły wymagania wydajnościowe i pojemnościowe dla baz danych, które są połączone z platformą zakupową i magazynami, z kolei HyperMetro sprostał oczekiwanym RPO/RTO = 0 podczas niespodziewanej awarii. - Poza niezawodnością klient uzyskał również znaczące zasoby obliczeniowe i wydajne przechowywanie danych z bardzo krótkim czasem dostępu – ocenia inżynier Huawei.

Huawei OceanStor Dorado, całkowicie flashowy system pamięci masowej dla przedsiębiorstw, zaprojektowany został z myślą o usługach o kluczowym znaczeniu. Wykorzystując platformę sprzętową nowej generacji, niezawodną architekturę SmartMatrix, pięć inteligentnych układów, Non-Volatile Memory Express (NVMe) i inteligentny algorytm FlashLink®, OceanStor Dorado jest pierwszą pamięcią masową, która obsługuje kompleksową architekturę NVMe, zapewniając wiodącą wydajność - do 800 GB przepustowości i do 21 milionów operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS)* - w połączeniu z wyjątkową niezawodnością Dorado skutecznie zapobiega przerwom w świadczeniu usług.

Chmurowa platforma eService zapewnia inteligentne zarządzanie cyklem życia Dorado, poprzez prognozy dotyczące wykorzystywanej przestrzeni, lokalizowanie błędów, wykrywanie anomalii, 14-dniową predykcję awarii dysku oraz monitorowanie całego środowiska produkcyjnego pod kątem optymalizacji. eService pozwala także śledzić zgłoszenia serwisowe jak również terminy kontraktów serwisowych.

Całkowicie flashowa macierz Huawei (Huawei AFA) OceanStor Dorado spełnia wysokie wymagania dotyczące przechowywania dużych baz danych, szczególnie u operatorów telekomunikacyjnych, w branży transportowej, finansowej, administracji i produkcji.

Bezpieczeństwo centrum danych

Stabilność infrastruktury ma kluczowe znaczenie dla firmy pracującej w rozbudowanym systemie z ponad 1000 użytkowników na całym świecie. W zapewnieniu dostępności do danych, braku przerw w realizacji badań oraz sprawnej komunikacji między oddziałami pomaga infrastruktura bazująca na klastrach HyperMetro, występujących w rodzinie macierzy Huawei OceanStor Dorado.

Wprawdzie wysoka dostępność środowiska IT może być zapewniona przez mechanizm kopii zapasowych, który pozwala przywrócić infrastrukturę do stanu sprzed awarii, jednak według ekspertów Huawei nie zawsze jest to wystarczająco efektywna metoda. Z tego powodu architektura Huawei HyperMetro łączy dwie macierze dyskowe w trybie active-active z równoważeniem obciążenia pomiędzy dwiema lokalizacjami.

Dzięki rozdzieleniu macierzy na dwie lokalizacje, na przykład w dwóch budynkach, dostęp do danych jest możliwy nawet w wypadku zalania lub pożaru jednej ze stron. Co więcej, uszkodzenie urządzeń w jednym miejscu nie powoduje przerwy w działaniu, gdyż rozwiązanie Huawei umożliwia w pełni zautomatyzowane przełączenie ruchu do drugiej lokalizacji. Dzięki HyperMetro infrastruktura jest bezpieczna i stabilna – zastosowanie tego rozwiązania w oparciu o Dorado zapewnia 99,99999% dostępności, czyli roczne przestoje wynoszą w niej maksymalnie 3 sek. Taki wynik jest możliwy do osiągnięcia ze względu na daleko idącą automatyzację, która odciąża administratorów IT.

Zastosowane serwery rack serii Huawei FusionServer są idealnym wyborem do wirtualizacji zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej, obsługi Big Data, magazynów danych. To niezrównane możliwości inteligentnego zarządzania i otwartość – mają funkcje inteligentnej obsługi i utrzymania w całym cyklu eksploatacji oraz diagnostyki FDM z dokładnością wykrywania błędów do 93 proc.

FusionServer zapewnia standardowe, otwarte interfejsy, co ułatwia integrację z oprogramowaniem do zarządzania stron trzecich. Oferuje znakomitą wydajność dzięki nowatorskiemu projektowi - obsługuje skalowalne procesory Intel® Xeon® dostępne w modelach od 2 do 4 socketów, co zapewnia zrównoważoną konfigurację i elastyczność pod kątem różnych zastosowań, takich jak ogólne obciążenia, bazy danych przechowywane w pamięci, wydajne obliczenia, Big Data i sztuczna inteligencja.

Rozwiązanie to cechuje inteligentna oszczędność energii i wyższa efektywność energetyczna. Obsługuje technologię dynamicznego zarządzania energią (DEMT) i zmniejsza pobór mocy, wykorzystując takie technologie jak hibernacja komponentów, automatyczne włączanie i wyłączanie w przypadku zasilaczy wielofazowych, dostrajanie prędkości wentylatora i zasilacze z aktywnym trybem czuwania.

Rośnie firma, rosną potrzeby

- Niezawodność systemu i jego szybkość działania przekłada się na konkretne oszczędności. Wymierną korzyścią biznesową na poziomie pracownika, wynikającą z zastosowania aktualnie najbardziej wydajnej technologii NVMe jest skrócony czas potrzebny na czynności operacyjne. Czas to pieniądz, który w ciągu roku sumuje się do zawrotnych wartości. Dzięki temu zyskuje firma, pracownicy i klient, który szybciej może być obsłużony – mówi Marcin Skibiński Dyrektor IT, Alsecco. - Alsecco korzystało wcześniej z rozwiązań kilku czołowych firm, ale z powodu rozrastania się firmy w pewnym momencie okazały się one niewystarczające. Kompleksowe, bezpieczne rozwiązanie zaoferowała firma Huawei, światowy lider w technologii ICT, IP, Cloud computing.

Jak ważne jest dla firmy wykorzystanie najlepszej technologii informatycznej pokazują liczby. Alsecco to 32 400 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej z 2500 możliwych szkleń dziennie, a do tego 960  dealerów, sprzedawców i odbiorców. Producent zatrudni 800 pracowników w tym 500 bezpośrednio przy produkcji. Swoje wyroby eksportuje do 18 krajów (obecnie firma rozszerza ekspansję na inne kontynenty).

Firma produkuje okna pcv, aluminiowe, drzwi podnoszono-przesuwne, drzwi zewnętrzne, rolety zewnętrzne, żaluzje, moskitiery. To stawia bardzo duże wymagania przed systemem informatycznym Alsecco. System musi spełniać wysokie rygory bezpieczeństwa oraz posiadać dużą moc obliczeniową gwarantującą zabezpieczenie potrzeb firmy na przyszłość. Dlatego system musi być bezpieczny, szybki, niezawodny i elastyczny.

Fabryka Okien działa na polskim rynku już przeszło 20 lat. Od samego początku istnienia firmy, jej głównym celem jest produkcja stolarki otworowej. Przez cały okres swojej działalności Alsecco stawiało na nieustanny rozwój. Inwestowało w nowe technologie. Wszystko po to, aby oferować produkty i usługi najwyższej jakości oraz w atrakcyjnych cenach. Nowoczesna technologia poprawia jakość produktu i jednocześnie obniża jego koszt wykonania. Dbałość o potrzeby klientów spowodowała, że Alsecco poza inwestowaniem w urządzenia produkcyjne oraz pracowników, dostrzegła potrzebę rozwoju swojego zaplecza IT, a w szczególności przechowywania i obrabiania danych oraz współpracy sieciowej z partnerami rozrzuconymi w Polsce i w Europie. - Sprawna komunikacja, logistyka, zarządzanie oraz bezpieczeństwo danych to istotny element działania tak dużej firmy. Bez nowoczesnego zaplecza informatycznego sukces i rozwój nie byłby możliwy. Dzięki dalekowzrocznej polityce dzisiaj Alsecco może pochwalić się tysiącami zadowolonych klientów, którzy wiedzą, że dokonali najlepszego wyboru – tłumaczy Marcin Skibiński, dyrektor IT w Alsecco.

Materiał Promocyjny