Jack Dorsey poinformował, że chce zamieszkać w Afryce. W 2020 r. zamierza przenieść się na ten kontynent na 3–6 miesięcy. Według założyciela Twittera to tutaj zostanie zdefiniowana przyszłość kryptowalut.
Dorsey, który w tym roku podróżował biznesowo po Etiopii, Południowej Afryce, Nigerii i Ghanie, uważa, że kryptowaluty mają ogromny potencjał, a w Afryce wyklaruje się ich ostateczny kształt – informuje CNN. Założyciel Twittera sam jest zainteresowany rozwojem kryptowalut i jest szefem platformy usług płatności mobilnych Square oraz zainwestował w startup CoinList. To platforma dla innych startupów, przez którą mogą one pozyskiwać fundusze na działalność, m.in. przez sprzedaż swoich krytpowalutowych tokenów.
CZYTAJ TAKŻE: Twitter kończy z politycznymi reklamami. A prezes wchodzi w nowy biznes
We wszystkich afrykańskich krajach Dorsey spotykał się z osobami zaangażowanymi biznesowo w rozwój kryptowalut i blockchaina.
Coraz więcej afrykańskich programistów i przedsiębiorców pracuje nad kryptowalutami. W 2015 r. powstało BitHub, centrum inkubacji walut internetowych. Jego założycielem jest kenijski przedsiębiorca z branży technologicznej John Karanja, który prowadzi warsztaty na temat technologii blockchain dla młodych programistów.
CZYTAJ TAKŻE: Najwięksi ekscentrycy Doliny Krzemowej
W Etiopii szef Twittera spotkał się z twórcami technologicznych startupów. Ten jeden z najbardziej zaludnionych krajów Afryki ma ambitny plany budowy gospodarki cyfrowej, dzięki czemu ma powstać aż 3 mln nowych miejsc pracy i to już do lipca przyszłego roku.
Rozwój i cyfryzacja Afryki w ostatnich latach zanotowały gwałtowny wzrost. Google, Microsoft oraz Huawei intensywnie inwestują w takich krajach jak Ghana, gdzie wyszukują i zatrudniają młodych, kreatywnych programistów.
CZYTAJ TAKŻE: Afrykański gigant idzie na londyńską giełdę
Według raportu firmy badawczej Briter Bridges obecnie w Afryce istnieje 618 aktywnych centrów technologicznych, które świadczą usługi wsparcia dla przedsiębiorców z branży IT. Oznacza to wzrost o 40 proc. w porównaniu z 2018 r.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.