NASK: 2015 rok może być rekordowy dla rejestru domeny .pl

W III kw. br. rejestrowano w domenie .pl średnio ponad 3 tys. nazw dziennie i pod tym względem był to najlepszy trzeci kwartał w dotychczasowej historii rejestru domeny .pl – podsumowuje NASK.

W sumie w tym okresie przybyło 282,07 tys. nazw i na koniec września w polskim rejestrze DNS aktywnych było ponad 2,6 mln nazw, utrzymywanych na rzecz ponad 992 tys. abonentów.

Najlepszym miesiącem trzeciego kwartału był  wrzesień, w którym zarejestrowano 99 tys. nazw. Był to tym samym drugi pod tym względem miesiące w roku po marcu, gdy liczba nowych rejestracji wynosiła 105 tys..

Bezpośrednio w rozszerzeniu krajowym .pl zostało zarejestrowanych 195 010 nazw, czyli 69,13 proc. ogólnej liczby wykonanych w tym okresie rejestracji. Rejestracje w rozszerzeniach takich jak .com.pl, .info.pl itp. stanowiły 25,86 proc. wszystkich.

„Pozostałe 5,01 proc. udziału w nowych rejestracjach stanowiły nazwy w domenach regionalnych administrowanych przez NASK, których liczba w trzecim kwartale wyniosła 14 131” – czytamy w komunikacie instytucji.

Według dyrektora NASK, Michała Chrzanowskiego, jest już pewne, że obecny rok będzie kolejnym, w którym liczba dokonanych rejestracji przekroczy milion. Nie wyklucza on, że pobity zostanie rekord uzyskany w 2011 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Daimler na wojnie z Nokią. Poszło o patenty

Niemiecki koncern motoryzacyjny złożył skargę na Nokię w Komisji Europejskiej, oskarżając o utrudnianie dostępu ...

Miliony na polski lek dla koni

Wrocławska firma biotechnologiczna, która pracuje nad przełomowymi lekami biologicznymi dla zwierząt, dostała 5,1 mln ...

Paweł Rożyński: Dwóch się bije, trzeci korzysta

Konflikt USA i Chin o handel i prymat technologiczny jest groźny dla światowej gospodarki, ...

Zalando na celowniku Alibaby?

Chiński gigant ma do wydania aż 15 mld euro na globalna ekspansję, interesuje się ...

Janusz Cieszyński: E-zdrowie to ogromne korzyści

Każdy kraj w Europie jest na jakimś etapie wdrażania narodowego systemu e-zdrowia. Liczymy, że ...

Apple i Google w ogniu krytyki. Ułatwiają Saudyjczykom kontrolowanie żon

Koncerny wprowadziły do swoich sklepów internetowych w Arabii Saudyjskiej aplikację, która pozwala mężczyznom kontrolować ...