Prezentacja stanowiska firm medialnych na temat dalszych prac nad jednoźródłowym badaniem konsumpcji telewizji radia i internetu została przesunięta – dowiadujemy się.
W pierwszą środę marca reprezentanci nadawców telewizyjnych, radiowych i wydawców internetowych mieli przedstawić Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji swoje stanowisko w sprawie jednoźródłowego badania tych mediów zainicjowanego przez państwową instytucję. Mówili nam o tym Andrzej Olszewski, ekspert KRRiT ds. projektu Telemetria Polska oraz Jerzy Żurek, dyrektor Instytutu Łączności.
CZYTAJ TAKŻE: Andrzej Olszewski: Porozumienie ws. nowego badania mediów w Polsce jest możliwe
Jak się dowiadujemy, spotkanie rynku z KRRiT w tej sprawie zostało przełożone. Nowy termin to 18 marca.
Prace nad nowym standardem badań mediów elektronicznych w Polsce trwają od blisko dwóch lat. Nadal nie jest pewne, czy rynek i KRRiT wypracują kompromis.
CZYTAJ TAKŻE: Mogą powstać konkurencyjne badania internetu, telewizji i radia
Do poniedziałku 2 marca Instytut Łączności odpowiedzialny za przygotowanie badania jednoźródłowego od strony technologicznej czekał na oferty w przetargu na rekrutację minimum 300 osób do eksperymentalnego panelu telemetrycznego, a docelowo także w długofalowym projekcie badawczym.
W urządzeniach mobilnych panelistów zainstalowane ma zostać specjalne programowanie monitorujące, jak używają mediów. Jeśli na udział w panelu zgodą się wszyscy członkowie gospodarstwa domowego, w ich domu zainstalowane będą także mierniki stacjonarne (tablety, lub smartfony). IŁ zaproponował także 100 zł za miesiąc w ramach dodatkowej gratyfikacji.
Instytut na razie nie ogłosił kto złożył ofertę w tym przetargu. Kolejny – na rekrutację kolejnych 100 osób rozstrzygnięty ma być w drugiej części miesiąca.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.