Nowy zarządzający finansami Orange Polska

Bloomberg

Maciej Nowohoński, dotychczas członek zarządu Orange Polska ds. finansów zajmie się nieruchomościami, a nowym dyrektorem wykonawczym ds. finansowych telekomu będzie Jacek Kunicki – poinformowała spółka.

Jean-Francois Fallacher, prezes Orange Polska zdecydował o zmianach w składzie komitetu wykonawczego spółki – poinformował dziś operator w komunikacie na stronie internetowej. Fallacher powołał na stanowisko dyrektora wykonawczego odpowiedzialnego za finanse Jacka Kunickiego.

Z komunikatu Orange wynika, że docelowo Kunicki będzie również członkiem zarządu telekomu. „Decyzja o mianowaniu Jacka Kunickiego na stanowisko dyrektora wykonawczego jest następstwem dzisiejszego posiedzenia rady nadzorczej Orange Polska, które z powodu zagrożenia epidemiologicznego COVID-19 odbyło się w sposób całkowicie zdalny. Agenda posiedzenia przewidywała głosowanie nad nominacją Jacka Kunickiego na członka zarządu, jednak zgodnie z polskim prawem nie mogło się ono odbyć z powodu braku fizycznej obecności członków rady nadzorczej” – podał telekom.

– Niestety okoliczności sprawiły, że dzisiejsze posiedzenie rady nadzorczej musiało się odbyć zdalnie, co nie pozwalało na głosowanie punktu na agendzie dotyczącego nominacji Jacka Kunickiego na członka zarządu. Jednakże, z toku dyskusji było dla mnie jasne, że intencją rady nadzorczej jest poparcie tej nominacji na kolejnym posiedzeniu, na którym będzie możliwa fizyczna obecność. Ja osobiście popieram tę nominację – mówi cytowany w komunikacie Maciej Witucki, przewodniczący rady nadzorczej Orange Polska.

Maciej Nowohoński, który odpowiadał za finanse operatora pozostanie w zarządzie, ale będzie odpowiadał za rynek hurtowy (robi to już od 6 lutego) i sprzedaż nieruchomości. Zmiany wejdą w życie od dnia 31 marca.

Według Fallachera, Nowohoński w ramach odpowiedzialności za działalność hurtową telekomu będzie pracował także nad projektem Fiberco, czyli planowanym wydzieleniem, infrastruktury światłowodowej grupy do osobnego podmiotu.

Jacek Kunicki (ur. 1979) pracuje dla Orange Polska od 2003 roku. Był ostatnio – od 2004 r. – dyrektorem kontrolingu Orange Polska, a wcześniej odpowiadał za relacje inwestorskie. Zasiada w radach nadzorczych spółek zależnych telekomu – Networks! oraz Teltech.

Przed dołączeniem do zespołu Orange pracował w finansach operatora telekomunikacyjnego Energis Polska. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie. Posiada tytuł MBA z Oxford Brookes University.

Mogą Ci się również spodobać

Dramat w tabletach, laptopy łapią oddech. A co jest teraz hitem?

Dobrą wiadomością dla producentów sprzętu i spółek nim handlujących w Polsce jest rosnąca konsumpcja. ...

Unia chce ochrony sieci 5G. To reakcja na tzw. sprawę Huawei

Parlament Europejski przyjął unijny system certyfikacji bezpieczeństwa cybernetycznego dla produktów, procesów i usług, czyli ...

Sztuczna inteligencja Google`a oblała szkolny test z matematyki

16-latkowie okazali się lepsi od sztucznej inteligencji Google`a. Lider na rynku SI nie poradził ...

Wyłapywał imigrantów z Meksyku, teraz pomoże Royal Navy

Startup 30-letniego milionera Palmera Luckeya pomoże brytyjskiej Marynarce Wojennej. Sztuczna Inteligencja i autonomiczne pojazdy mają ...

Okulary AR od Gucciego i Snapa. Nowa wojna o nasze oczy

Snap we współpracy z firmą modową Gucci wypuszcza inteligentne okulary. Spectacles x Gucci są ...

Koronawirus przyspieszy w Polsce cyfrowe innowacje

Branża IT oraz technologie telekomunikacyjne odegrają kluczową rolę w wyciąganiu firm z kryzysu. Dla ...