Whatsapp chce danych, to zyskuje Signal. Aż się przytkał

Adobe Stock

Użytkownicy wściekli na komunikator należący do Facebooka przechodzą na Signal. Poleca go też Elon Musk, założyciel Tesli i SpaceX.

Komunikator Signal również szyfrujący wiadomości podaje, że notuje wielki wzrost liczby nowych użytkowników rejestrujących się na platformie, do tego stopnia, że ​​firma zauważa opóźnienia w weryfikacji numerów telefonów nowych kont u wielu operatorów komórkowych.

CZYTAJ TAKŻE: WhatsApp: więcej danych albo rezygnuj. Użytkownicy oburzeni

Komunikator należy do organizacji non-profit Signal Foundation, a za eksplozję popularności odpowiada głównie nowa polityka ochrony prywatności narzucona użytkownikom przez Whatsapp, należący dp Facebooka. Od lutego chce on zbierać znacznie więcej informacji o użytkownikach komunikatora, co wielu się nie podoba. Jednak brak zgody oznacza skasowanie konta. Facebook chce też prawa do udostępniania wielu danych innym podmiotom.

Swoje zrobił też Elon Musk, obecnie najbogatszy człowiek na świecie. Opublikował we czwartek wieczorem mem, w którym krytykował Facebooka za jego rolę w pomaganiu członkom grup, które wtargnęły w środę na Kapitol.

Miliarder w ostatnich latach coraz głośniej krytykuje Facebooka, napisał też wprost na Twitterze – Używaj Signal. Ten jasny komunikat spowodował ogromny wzrost zainteresowania komunikatorem, który jest dostępny od lat i ma już wielu zdeklarowanych użytkowników, także w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE: Komunikator jak koktajl Mołotowa. Stał się narzędziem niepokornych

Signal uchodzi za jeden z najlepiej szyfrowanych komunikatorów i dlatego używa go wielu polityków. Ostatnio dodał funkcję wideokonferencji i liczy na wyjście z niszy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rewolucja w elektronice. Telewizory będą przezroczyste

Z roku na rok telewizory stają się większe i szczuplejsze. Ale przyszłością może być ...

Innowacje 2020 roku, które zmienią nasze życie

Sztuczna inteligencja, roboty oraz wirtualna i rozszerzona rzeczywistość rządzą dziś technologicznymi trendami. Pandemia mocno ...

Twitter zwalcza prawicową grupę od szalonych teorii spiskowych

Platforma społecznościowa poinformowała, że zablokowała wiele kont powiązanych z QAnon. Twitter będzie usuwał też ...

Dramat z czipami. Pandemia, sankcje i… wielka pomyłka

Globalny niedobór chipów to nie tylko skutek pandemii i splotu niekorzystnych zdarzeń, ale też ...

Armia USA otrzyma biohybrydę drona z ćmą. Ma niezwykłe możliwości

Naukowcy z Uniwersytetu Waszyngtońskiego przy współpracy z amerykańskim wojskiem stworzyli niewielkiego drona, którego nazwali ...

Bezzałogowce uratują pilotów US Army

Dowództwo sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych planuje stworzenie autonomicznego statku powietrznego zabierającego jedną lub dwie ...