Aktualizacja: 01.11.2024 01:14 Publikacja: 16.01.2023 10:54
Warszawski start-up PixelRace rozpycha się w świecie innowacji w produkcji filmów. A to, jakie cuda jest w stanie zdziałać technologia real-time virtual production, udowodnił m.in. serial „Mandalorian”
Foto: atm
Warszawska spółka może przenieść aktora w dowolne miejsce na Ziemi, a nawet w przestrzeń kosmiczną czy w zupełnie wyimaginowaną, baśniową lokalizację. Wirtualne tło, wyświetlane w czasie rzeczywistym na planie filmowym, to przełom. Tradycyjne plenery czy typowa sceniczna scenografia dzięki innowacjom z zakresu real-time virtual production mogą trafić do lamusa.
Rodzimy start-up, który bije się o miejsce lidera w tej młodej branży, wskazuje, że owa technologia to przyszłość zarówno wielkich produkcji kinowych, jak i tych budżetowych, a nawet reklam.
Szwajcarski start-up Deep Atomic zbudował mały reaktor modułowy (SMR), który nadaje się szczególnie dla pochłaniających coraz więcej energii centrów danych obsługujących sztuczną inteligencję, kopalni kryptowalut czy do obsługi usług chmurowych.
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień
Amerykański start-up z polskimi korzeniami stworzył eWave – minimalistyczne urządzenie do monitoringu pracy serca metodą Holtera. Projekt skusił inwestorów znad Wisły.
AI rozpycha się w sektorze medycznym. Jak algorytmy wpłyną na poprawę zdrowia i czy mogą wydłużyć nasze życie? Te polskie projekty dają odpowiedź.
Polacy stworzyli platformę, która łączy placówki oświatowe, rodziców, nauczycieli, trenerów, terapeutów, ale również dostawców usług dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
To wizjonerski ruch. Dzięki niemu polskie technologie dronowe i satelitarne będą mogły wyznaczać kierunki rozwoju na arenie międzynarodowej – zapowiada Wojciech Stawiarski, prezes Reakto.
Polski „Puppet House” nie tylko w Halloween napędzi graczom strachu!
Cieszy mnie, że w polskiej literaturze wciąż płynie spokojny strumień opowieści tożsamościowych, bo to pokazuje, że nie jesteśmy monokulturą i że można o tym mówić bez patosu i tłumaczenia się.
„Eileen” to thriller o mrocznych żądzach ogarniających bohaterkę. Kino bliskie twórczości Alfreda Hitchcocka, pełne suspensu, zabawne i powabne.
Reżyser podejrzewany przez lata o flirt z konserwatystami kończy jako rzecznik luźnego podejścia do spoistości naszej narodowej wspólnoty.
Jak poinformowało Ministerstwo Kultury dyrektor PISF Karolina Rozwód złożyła rezygnacja z dniem 30 października br. Ciągłość działania Instytutu jest zachowana. Wybór nowego dyrektora nastąpi w drodze konkursu.
Weszła w spektakl „En Vogue” praktycznie z dnia na dzień i uratowała przedstawienie. Była niesamowita. Niezwykle sprawna aktorsko. Nigdy nie traciła poczucia humoru, nawet w obliczu choroby. Żartowała z siebie i swoich leków – tak wspomina Elżbietę Zającównę Beata Kawka.
Festiwalowi EnergaCAMERIMAGE będzie towarzyszyła słynna instalacja Juliana Rosefeldta „Manifesto” z Cate Blanchett w 13 różnych rolach
Szwajcarski start-up Deep Atomic zbudował mały reaktor modułowy (SMR), który nadaje się szczególnie dla pochłaniających coraz więcej energii centrów danych obsługujących sztuczną inteligencję, kopalni kryptowalut czy do obsługi usług chmurowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas